folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hoparlörden Gelen Sürekli Dıt Sesi

Hoparlörden Gelen Sürekli Dıt Sesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek

Ekran kartımın fanları çok fazla ses yapıyordu. Yağladım falan neyse. Sonra bilgisayarı açınca bu sorun başladı.Windows ekranı gelince hoparlörden sürekli dıt sesi geliyor hiç kesilmiyor ve başka hiç bir sesi çalmıyor. Çözümlerinizi bekliyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    EscDewil bunu yazdı

Ekran kartımın fanları çok fazla ses yapıyordu. Yağladım falan neyse. Sonra bilgisayarı açınca bu sorun başladı.Windows ekranı gelince hoparlörden sürekli dıt sesi geliyor hiç kesilmiyor ve başka hiç bir sesi çalmıyor. Çözümlerinizi bekliyorum

topraklama olmayan piriz kullandığından olabilir. Dıt sesi nasıl dıt ama ses kaydı yapsana bir

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    EscDewil bunu yazdı

topraklama olmayan piriz kullandığından olabilir. Dıt sesi nasıl dıt ama ses kaydı yapsana bir

hocam prizle çalışmıyor usb+jak girişi var hoparlörde. telefona bağladığım zaman sıkıntı yok. 2 tane hoparlör girişi var pc de her ikisindede aynı şekilde sürekli dıt sesi geliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    EscDewil bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    EscDewil bunu yazdı

hocam prizle çalışmıyor usb+jak girişi var hoparlörde. telefona bağladığım zaman sıkıntı yok. 2 tane hoparlör girişi var pc de her ikisindede aynı şekilde sürekli dıt sesi geliyor.

PC nin bağlı olduğu prizden bahsediyor bence :D

Öten PC dir zaten, ikaz mı veriyor zart mı zurt mu olayı...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    EscDewil bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    EscDewil bunu yazdı

PC nin bağlı olduğu prizden bahsediyor bence :D

Öten PC dir zaten, ikaz mı veriyor zart mı zurt mu olayı...

Hocam bios ötmüyor. Hoparlör ötüyor. Hoparlör yerine kulaklık takıyorum oda ötüyor. Format attım geçmedi. Tüm parçaları tek tek kontrol ettim yine geçmedi. Fikri olan yok mu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hatta websayfasını yukarı aşağı kaydırırken falan yapıyor olsa gerek :) cevap veriyorum hdd işlem yaparken aynı ritimde dzzt duzztt bibibibib falan yapıyor olsa gerek :) kendim hddye parmağı koydum titremeleri ile sesler birbirini tamamen tutuyor :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

ses kartın harmonik mi alıyor acaba?

Abimin eski pc de kalite bir hoparlör vardı, pc kapalı olsun açık olsun arka fondan hafiften radyo çalardı. Nasıl alıyorsa bir radyonun frekansından harmonik alır hafif bir müzik eşlik ederdi PC ye :D

Arada kabloları oynaşınca kesilirdi müzik. Belki de senin de ses kartın parazit/harmonik alıyordur biyerden.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek

http://dosya.co/h5qyaqgflobs/Cizirti.rar.html

windows başlatılıyor ekranı geldikten sonra hiç kesilmeden bu ses devam ediyor. büyük ihtimalle onboard ses kartı bozuldu. bunun yerine usb ses kartı alsam çalışır mı acaba

EscDewil tarafından 24/Kas/16 15:41 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

benimde pcde sony kulaklık var.o arka plandan gelen ses ne yaptıysam geçmedi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Elektrolitik kondansatörler varsa bi değiştirip denemek lazım. Başka birşey gelmiyor aklıma

Toplam Hit: 1680 Toplam Mesaj: 10
windows dıt sesi