folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hoparlörü TV'ye Bağlama Sorunu-Yardım Lütfen

Hoparlörü TV'ye Bağlama Sorunu-Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Elimde fotoğraftaki teypten var. Cd çalar, kaset çalar, radyo ve AUX giriş özelliği var.

Şöyle garip bir sorunum var: Radyo dinlerken iki hoparlörden de ses çıkıyor ama AUX kablosuyla hoparlörleri TV'ye/Cep telefona bağlayınca sadece bir hoparlörden ses geliyor. 

Sizce sorun AUX kabloda mıdır yoksa farklı bir mevzu mu?

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

jak uçlarını sağa sola çevir,

kabloyu al eline bi uçtan başla, diğer uca doğru küçük küçük ilerle, kırmadan, hafifçe büke büke.

Ses değişiyor cızırtı yapıyorsa kablodandır. zaman zaman çift hoparlörden ses duyma ihtimalin var

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Sorun %99 kabloda ya da sokettedir. Normalde iki hoparlor de calisması lazım

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Biraz kurcaladım tekrar. Problem çözüldü. Şöyle ki iki hoparlörün kabloları da teypin arkasındaki mandallara sıkıştırılıyor. Her iki hoparlörün aynı renk kablolarını birbirine bağlayarak mandallara sıkıştırdım oldu. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
Toplam Hit: 694 Toplam Mesaj: 4
hoparlör aux