Host İle İlgili Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

ilk öncelikle herkese selamlar ve iyi pazarlar dilerim,

https://www.mochahost.com/webhosting.php mocha paketi aylık 6.21$ olanı alıcam paketin en altlarında yazan özellik 2 gb ram kullanımı var sana ayrılmış diğer paketlerde bu yok . dikkatimi çeken olay trafik ve web alanı sınırsız diyor benim sitemdeki veriler 2 tb olursa ses çıkartırlar mı sizce ne gibi bir yolları var merak ettim ? sizlere sorayım dedim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paşa.
    OkudukdaNeOldu
    OkudukdaNeOldu's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma konunu baltaladım fakat  Çömez olduğumdan dolayı konu açamıyorum.

Godaddy den çalışan ya da bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok teşekkür ederim.

Sorum şu,

Godaddy den başlangıç düzeyinde hosting aldık zamanında. Fakat siteye aynı anda 30-40 kişi girdiğinde sistem cokuyor. Ben üst paketlere geçip 1 yıllık alıp daha sonra godaddy den çıkacağım hayırlısı ile.  

Benim kullandığım başlangıç düzeyinde

512 MB ram

30 GB alan

G/Ç 1025 kb 

Deluxe ve ekonomik paketin içeriği de mı aynı acaba. 

Rakamlar ayni olsa bile üst pakette değişiklik olur mu. Şimdiden teşekkürler 😃

Godaddy paket listesi https://tr.godaddy.com/hosting/web-hosting

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

ilk öncelikle herkese selamlar ve iyi pazarlar dilerim,

https://www.mochahost.com/webhosting.php mocha paketi aylık 6.21$ olanı alıcam paketin en altlarında yazan özellik 2 gb ram kullanımı var sana ayrılmış diğer paketlerde bu yok . dikkatimi çeken olay trafik ve web alanı sınırsız diyor benim sitemdeki veriler 2 tb olursa ses çıkartırlar mı sizce ne gibi bir yolları var merak ettim ? sizlere sorayım dedim.

Sitelerinden alıntı: https://www.mochahost.com/tc.php

10. Hosting Limits.

Hosting space is intended for normal use only, and is limited to Web files, e-mail and content of the hosted Web sites, not for storage of media or other data nor for the sole purpose of mass e-mail/solicitation. Hosting space may not be used as off site storage for electronic files or for third party electronic mail or FTP hosts. You are responsible for removing any files which do not meet these requirements, and for adhering to any hosting space (disk usage) limits allocated to your account(s). Failure to do so may result in removal and deletion of such materials, and/or in discontinuation of your services or account. MS SQL remote management/connections: the provided remote connection interface is to be used with the purpose of managing your MS SQL database remotely and NOT for the purpose of using our MS SQL for remote SQL storage for other sites/applications - violating this rule will result in account suspension.

Şair diyor ki:
    'Kişisel kullanım' olarak genel bir tabir koymuşlar; siten için gerekli olan php, asp gibi dosyaları barındırabilirsin ama barındırma (video vs.) gibi hizmetler için kullanamazsın diyor.
    Zaten limitsiz olması saçma, reklam işte...

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bir hosting SINIRSIZ diye satılıyorsa ALINMAZ işin basit kısmı bu.

Sınırsız yazarlarsa

fazla BW yediniz diyip suspend ederler

fazla HDD yediniz diyip suspend ederler

fazla dosya yüklediniz diye suspend ederler

fazla ziyaretçi geliyor diye suspend ederler.

LİMİTİ BELLİ OLAN limitleri zorlayabileceğiniz düzgün hostingler alın.

GO DADY DEN HİÇ BİRŞEY ALMAYIN. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Konuyu baltalıyorum hocam kusura bakma benimde bir sorum olacaktı. Hangi hosting firmasını önerirsiniz ben natroyu kulanıyordum ama siteler çok yavaş açılıyor 10 tanefalan web sitesi var iş yapmayada devam ediyorum hangisine geçiyim 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paşa.
    OkudukdaNeOldu
    OkudukdaNeOldu's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bir hosting SINIRSIZ diye satılıyorsa ALINMAZ işin basit kısmı bu.

Sınırsız yazarlarsa

fazla BW yediniz diyip suspend ederler

fazla HDD yediniz diyip suspend ederler

fazla dosya yüklediniz diye suspend ederler

fazla ziyaretçi geliyor diye suspend ederler.

LİMİTİ BELLİ OLAN limitleri zorlayabileceğiniz düzgün hostingler alın.

GO DADY DEN HİÇ BİRŞEY ALMAYIN. 

Hocam godaddy konusunda çok çok haklısınız. Bir musibet bin nasihattan yeğdir diye boşuna dememiş atalarımız. Bulaştik godaddy e 1 yıllığına. Hocam siz hosting için ne onerirsiniz. Şuan gunluk ortalama 150 200 . Ama aynı anda 30 oldu mu error vermeye başlıyor sistem

OkudukdaNeOldu tarafından 13/Şub/17 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

...
Toplam Hit: 894 Toplam Mesaj: 6
hosting trafik sınırsız hosting