folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HP DL380 G6 CPU Yükseltme Sonucu RAID Problemi

HP DL380 G6 CPU Yükseltme Sonucu RAID Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Selamlar,

Evde kurcalamak için kurduğum sunucunun CPU'ları yükseltmek istedim. e5620 den x5650 ye yükselttim. Sunucu başlarken bunları gördü bir problem olmadı fakat boot etme aşamasında RAID5 olarak ayarlı olan diskleri görmedi. Unsupported array falan yazdı boot ekranında. CPU değiştirme sırasında tüm power kesikken işlem yapmıştım. Şimdi raid controller menüsünde "An invalid drive movement was reported during post. ..." ile başlayan bir mesaj geliyor. Bu disklere hiç birşey yazılmadı. Bir şekilde yeniden tanıtılabiliyor olmalı. 

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar ne yapmam gerekiyor? Bunun yöntemi ismi cismi nedir? :) Local cloud u ve tüm configurasyonları yeniden yapmam gerekecek yoksa.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Güncelleme: Yeni Raid tanımlamayı denediğimde listede Raid5 yok!

Raid kartı ve bataryayı söküp bekleyip bir daha taktım. Garip birşeyler dönüyor. :S

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
Toplam Hit: 634 Toplam Mesaj: 2
unsupported array raid5