folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hp Pavillion G6 Geçişli Grafikler Sorunu (Uygulamalar Sadece İntel Kartında Başlıyor)

Hp Pavillion G6 Geçişli Grafikler Sorunu (Uygulamalar Sadece İntel Kartında Başlıyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Kuzenimin özellikleri resimdeki gibi olan hp pavillion g6 2001 st cihazı var. Bu cihaz oyunları hiç bir şekilde amd ekran kartında açmıyor. Hal böyle olunca 10 15 fps alıyorsunuz en basit oyunda bile. Çünkü sadece intel hd graphics de başlatıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Hp lerin bu serilerinde bu sorun hep varmış. Ne yapılabilir?

Kendi yaptığım işe yaramayan şeyleri söyleyim...

- Windows 7 ve windows 8.1 kurup temiz kurulumla hp sitesindeki driverları yükleyip denedim olmadı. 

-Bios da bir ayar varmış bu serilerde switchable graphics adında. Fixed yapınca çözen olmuş. Ama bende yoktu, risk alıp bios bile güncelledim gelmedi.

-Amd nin farklı driverlarını kurdum çalışan ve açmak istediğim uygulamaların exe dosyasını ekleyip MAKSİMUM PERFORMANS A ALDIM. Yine sonuç aynı başlamadı amd de. Windows 10 un grafik ayarlarından uygulamaları ekleyip benzer şekilde yüksek performans yaptım yine başlamadı. 

-Hp destek de farklı şeyler söylemedi çözüm bulamadı. 

-Yani cihazda 2. ekran kartı şu durumda süs için takılı, var ama hiç bir şekilde onunla başlamıyor uygulamalar...

Come On Cj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Up olsun.

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Deneme amaçlı aygıt yöneticiasinde iken o Intel HD Graphicse sağ tıklayıp devre dışı bırak. Bakalım amd devfreye girecek mi.

Bazen switchable graphics olayı sıkıntı çıkartıyor mobile driver yüklediğine emin ol.

Bir de daha önceden bu sıkıntı var mıydı yoksa sonradan mı oluştu. Donanımsal arıza da olabilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

https://www.technopat.net/sosyal/konu/coezueldue-hp-pavilion-g6-2211et-laptop-amd-driver-sorunu.45128/ burada açıklamıs biri 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

aynı sorun bnedede vr  gerçi bende bilmem ne et modeli ama aynı sorun sonuçta

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Deneme amaçlı aygıt yöneticiasinde iken o Intel HD Graphicse sağ tıklayıp devre dışı bırak. Bakalım amd devfreye girecek mi.

Bazen switchable graphics olayı sıkıntı çıkartıyor mobile driver yüklediğine emin ol.

Bir de daha önceden bu sıkıntı var mıydı yoksa sonradan mı oluştu. Donanımsal arıza da olabilir.

Denedim hocam onu da. Intel i devre dışı bırakınca bir süre siyah ekran olup düzeliyor sonrasında hiçbir şeye gitmiyor, AMD catalys center bile açılmıyor. Bu sorun hep var bu seride.

Come On Cj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Hocam buradaki arkadaş driver ı yükleyememiş. Ben yüklüyorum, değiştirilebilir grafik seçeneklerini de ayarlıyorum yine olmuyor. 3 tane driver var hepsini de denedim olmadı

Come On Cj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ekran kartının mobil centerında oyun bölümü olması lazım onun üzerinden oyunu açmayı denediniz mi? 

yine aynı ekran kartı mobil centerında ayarlar olması lazım şu uygulamarı ekran kartı ile başlat diye

DaSpOnGe tarafından 19/Kas/19 10:29 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

ekran kartının mobil centerında oyun bölümü olması lazım onun üzerinden oyunu açmayı denediniz mi? 

yine aynı ekran kartı mobil centerında ayarlar olması lazım şu uygulamarı ekran kartı ile başlat diye

Ek ayarlardan oyunun exe dosyasını buraya ekleyip aynen buradan başlattım. Amd görüntüleme monitörüne göre yüksek performans tan başlıyor. Msi afterburner dan bakıyorum başlamıyor. Zaten kasma ve fps değerinden de başlamadığı anlaşılıyor.

@DaSpOnGe

stockholm8 tarafından 19/Kas/19 14:01 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam dün kuramadım kendi pcme AMD Catalyst Control Center diye bi kontrol merkezi olması lazım daha önce kurmadıysan onu kur bende kurulum sonrası ekranda hata verdi tamamlayamadım yoksa kontrol edip bilgi vericektim.

burda uygulamaya yönelik direkt ekran kartı ile çalıştır diye ayarı olması lazım biraz karıştırırsan bulursun eminim. belki bu çözüm olur olaya

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-15-7-1

hocam açamadığım için tam hatırlamıyorum burda ki seçeneklerde şu uygulamarı ekran kartı ile aç diye seçenekleri vardı sonra altta ki gibi ekran kartından hangi performansta çalışsın vs seçebiliyordun

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 1030 Toplam Mesaj: 10
amd hp pavilliong6