folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hp Pavillion Saat Prblemi :|

Hp Pavillion Saat Prblemi :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek

laptopu saat gece 03te kapadım diyelim, sabh acıyorum saat 03 te kalmş o saatten devam edio 1saat gecio atıom 14 oluo gercek saat laptopta 04 actıım zman kalan saatten devm edio yani :|

her sfernde gncelliyorum ama ellede ayarlamıyorum saat ayrlarından time.windows.com dan gncelliyorum düzelio sora kapaynca tekrar :s

gerci sürekLi yapmıo hem yeni bşladı hmde dün olmadı ondan önceki gn oldu böle düzensiz annamadım gitti :|

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    Bios yazılımını güncelle
    Format atıp sıfırdan işletim sistemi kur
    Düzelmezse büyük ihtimalle bios pilinden kaynaklanıyordur
    444 03 07 Hp müşteri hizmetlerini ara onlar seni yönlendirir

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wassh
    wassh's avatar
    Erkek
    hajım hp lerin hemen hemen hepsi sorunlu... mutlaka bişi cıkarıolar, gecen kuzen gonderdi wireless calısmıo die, adamlar demis kart yerinden cıkmıstır ondan calısmıodur, lem tumleşik kartın neyi yerinden cıksın :S musteri hizmetlerini arion onlar zaten baslı baslına bir sinir kaynagı, bi de orda sinir harbi veriosun... en son kuzen tamire gondertti iste hatayı anlamak icin 2 hafta izmirde kaldı, sonra istanbula gidicekmiş, orada da min 30 gun kalacakmıs, amerikadan kartı sipariş edeceklermiş sonra takacaklarmıs gondereceklermiş falan fıstık... vaktin varken benim gibi kurtul hp serilerinden git baska bişi al... benq al, acer al, sony al ama hp den uzak kal.... saygılarr

cin alinin mına koyam bana bişi olmasın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek

harbiden cıldırttı bni :|

webcam de prblem cıkar, saatte sorun cıkar of amk..

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

wassh bunu yazdı:
    -----------------------------
    hajım hp lerin hemen hemen hepsi sorunlu... mutlaka bişi cıkarıolar, gecen kuzen gonderdi wireless calısmıo die, adamlar demis kart yerinden cıkmıstır ondan calısmıodur, lem tumleşik kartın neyi yerinden cıksın :S musteri hizmetlerini arion onlar zaten baslı baslına bir sinir kaynagı, bi de orda sinir harbi veriosun... en son kuzen tamire gondertti iste hatayı anlamak icin 2 hafta izmirde kaldı, sonra istanbula gidicekmiş, orada da min 30 gun kalacakmıs, amerikadan kartı sipariş edeceklermiş sonra takacaklarmıs gondereceklermiş falan fıstık... vaktin varken benim gibi kurtul hp serilerinden git baska bişi al... benq al, acer al, sony al ama hp den uzak kal.... saygılarr
    -----------------------------
    Kardeş ben zaten hp deyim

bu wireless sorunu dv 6000 serisindeki amd işlemcili notebooklarının çoğunda var.Sorun şundan kaynaklanmakta

wireles kart işlemciye yakın bir yerde oldugu için amd işlemcilerde normal işlemcilere göre biraz fazla ısııyor.ve bu kartı yakıyor devre dışı bırakıyor.Senin söylediğin gibi tümleik bir kart değildir wireless kartı.doğal olarak wireless kart yandığı için Donanım olarak da  gözükmüyor.

Ve ne sebeple olursa olsun teknik servise makinanızı verdiyseniz 30 iş gününü geçerse sıfır başka bir ürün yada ürünün ücretisini size ödemek zorundalar.Bu hakkınızı sonuna kadar kullanın.

Notebooklar hakkında her türlü sorularınız için yardımcı olmaya çalışırım

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Bende de hp pavilion dv 4000 serisinden bi laptop var. Bundan yaklaşık 2 ay önce kadar arıza yaptı. Sürekli kilitlenmeler oluyordu. Bir kaç defa format attım düzelmedi. aldığım yer olan teknosa ya götürdüm ordaki elemanlar kutunun içinden çıkan orjinal xp yi kur düzelir dedi (Biraz saçmaladı yani). Daha sonra kadıköydeki onarım merkezine götürdüm. 1 hafta sonra teslim almaya gittim. Arıza formuna "işletim sistemi yüklendi. Test edildi." yazmışlar. Ordaki görevli arkadaşlar cihazın tamir edildiğini testlerinin yapıldığını falan söylediler. Bende bi açayım dedim. Cihaz açılmadı bile. Siyah ekranda öylece kaldı. Dedim bu mu tamir edilen cihaz. Tekrar geri gönderdiler. Bu sefer işlerini sağlama almışlar. Anakart, harddisk, ramler değişmiş. Bir de Hp nin teknik servisini baya bi övmüşlerdi. Laptop alırken iyi araştırın derim.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bakın kendi çalıştığım yer diye hp yi övmüyorum ama türkiyede bir numaralı noebook servisi hp dedir.Kesinlikle çamura yatmazlar.Bozulan neyse değişimi yapılır.Değişim yapılamıyrmu ? o zaman yenisi verilir yada para iadesi yapılır.bir çok notebook markasının türkiyedeki teknik destekleri her arızayı kullanıcı hatası diyip garanti dışı diye bırakıyor.

Daha bu gün bir müşterimi toshiba notebooku geldi.makina durup duruken gitmiş bir daha açılmamış.Garantili 2 aylık makina.Servise götürdüler toshiba servisi sıvı teması diyerek garanti dışı bıraktı.işin komik tarafı adam kesinlike sıvı teması olmadığını idda ediyor.Bende açıp kontrol ettiğimde sıvı temasına dair en ufak bir belirtiye rastlamadım.

Ama gelgelelim toshiba teknik servis elemanları notebook üzerine bir sıvı döküldüğünü içinin yapış yapış olduğunu kesinlikle sıvı teması oldugunu idda ediyorlar.Anakart ve klavye değişimi için ise 1000 ytl ücret talep ediyorlar.

Zaten notebook celeron.teknosada 3-5 ay önce 599 dolara satılıyordu

İşin özü hp nin teknik servisi türkiyede 1 numaradır.Geç olur ama kesinlikle yamuk yapmazlar.Ben bunu bilirim arkadaşlar

Toplam Hit: 1489 Toplam Mesaj: 7