folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hristiyan Cennete Gider Mi?

Hristiyan Cennete Gider Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

kuran-ı kerim deki hristiyanlık la sımdıkı hristıyanlık farklı sanırım o yuzden kelimeyi şehadet getrmeyen, müslüman olmayan cennete gıdemez diye dusunuyorum bende :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mmrich
    mmrich's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

Kitap ehli dinlerine mahsup olan herkes cennete gider.

"Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir" (Bakara, 62).

Hasan Basri Çantay :

Şübhe yok ki (senden evvel peygamberlere) îman edenler (olsun, Musa dînini kabul eden) Yahudiler (olsun), Nasrânî (Hiristiyan) ve Sabiîler (olsun) kim (peygamberin şerîatine göre) Allaha ve âhiret gününe inanır, bununla beraber (o şerîatin emri vech ile) saalih (iyi) amel (ve hareket) de bulunursa elbette onların Rableri katında ecirleri (mükâfatları) vardır. Hem onlara bir korku da yokdur, onlar mahzun da olacak değillerdir.

kendi kafanıza göre her ayete yorum yapamazsınız...

http://de.sevenload.com/videos/DQhwqwI-bakara-62-ayete-goere-bazlar-yahudi-ve-hristiyanl

http://www.karikaturdunyasi.com/uploads/extgallery/public-photo/medium/2000_07_20_3df40b.gif
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Anlayamıyorum bizim cennete girip giremeyeceğimizi kim neden bu kadar merak ediyor :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

yagiztektas bunu yazdı:

Anlayamıyorum bizim cennete girip giremeyeceğimizi kim neden bu kadar merak ediyor :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı:

yagiztektas bunu yazdı:

ayıp mali ayıp :d ölmüşü rahat bırak yerinde :|

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı:

yagiztektas bunu yazdı:

oha hocam.. 6 aylık konuyu hortlattın, bravo.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
Toplam Hit: 20445 Toplam Mesaj: 137