folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hsbc - Bosch - Total Türkiye'den Ayrılma Kararı Aldılar

Hsbc - Bosch - Total Türkiye'den Ayrılma Kararı Aldılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Bosch sadece üretim bandını değiştiriyormuş.

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

şimdi kriz var evet ama haberi okursanız bosch için kayanak gösterdiği adres http://www.thelira.com/haber/162383/dunya-devi-fabrikasini-kapatiyor bu. burda da bahsettiği gibi küçük ev aletleri yerine büyük beyaz eşyaya yöneleceği yazıyor

"Bosch Ev Aletleri, küçük ev aletleri üretimini başka bir fabrikaya kaydırıyor. Şirket, Çerkezköy fabrikalarındaki yatırımlarını artırarak üretim kapasitesini 7 milyon adede çıkartacak."

Gençler bu firmalar dünya çapında firmalar. Adamlar burda ürettiğinini sadece burada satmıyor. Dünyaya satıyor. Yani kazancı tl değil. Tr de doların yükselmesi demek asgari ücretin düşmesi demek. yani işçilik daha da ucuzlayacak. Misal geçen sene çalışanına 600 dolar veriyorsa bu sene 450 dolar ödeyecek.

Diğerleri için bişey diyemem ama hsbc zaten 2 senedir zarar açıklıyordu. Öncceden belliydi gideceği.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lovenocturnal
    Lovenocturnal's avatar
    Erkek

edit

Lovenocturnal tarafından 27/May/15 22:43 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

dolar 3 liraya koşuyor dururlarmı tek tek gidecekler bunlar daha başlangıç

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Yabancı sermaya gelince yabancıya satıldı oluyor gidincede kaçırdırlar oluyor kardeşim ne emmeye geliyorsunuz nede gömmeye 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Petrol 65 dolara geldi, dolar 2.70 oldu, adama diyor ki üst sınırı şurdan satacaksın, adam da haklı olarak benim istasyonlarım şehrin dibinde afyon yolunda yarısı patlak ledli istasyonlarda atletli sakallı personel çalıştırmıyorum sen bana tavan fiyat çekersen ben de sana siktir çekerim deyip gidiyor, ha giderse gitsin bunlar zaten ettiği karı yurtdışına çıkaran adamlar ama genel itibariyle de liberal ekonomilere tavan fiyat yakışmıyor, piyasanın kendi dengesini bulması lazım, devlet müdehale ettiği zaman haberi duyan içerdeki çakallar stok yönetimini ona göre yaptırıyor kendi şirketlerine sonra ordan parayı vuruyor, kısacası iki ucu boklu değnek.

Toplam Hit: 3000 Toplam Mesaj: 17