folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Html Tarafında Bir Nesneye Etki Eden Javascript Bloklarını Bulma. Firefox Sağolsun.

Html Tarafında Bir Nesneye Etki Eden Javascript Bloklarını Bulma. Firefox Sağolsun.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Açıkcası ne zamandır bunu arıyordum fakat nasıl arayacağımı bilemediğim için bugün tesadüfen karşılaştım.

Örneğini şöyle vereyim. Diyelim ki sayfada bir div var ona tıklayınca bir JavaScript olayı (eventi) tetikleniyor ve sonucunda atraksiyonlar oluştuğunu düşünelim. Bunu yapan hangi js dosyasındaki hangi kod bloğu acaba diye merak ederken Firefoxta tesadüfen "Öğeyi incele" diyerekten karşılaştım.

Kendi sitemde test için sağ bloktaki tab kısmında öğe incelemesi yaptım.

İncelenen öğenin HTML kısmı

Görüldüğü gibi "event" kısmında buranın hangi JavaScript olayını tetiklediğini gösteriyor

Tıkladığımızda ilgili js dosyasındaki kod bloğunu gösteriyor. Açıkcası Angular taraflı sitelerde de denedim gayet güzel şekilde ne-nerede gösteriyor. 

Uzun süredir Firefox kullanmadığım için bunu görmek iyi oldu. Yine Firefox baş tacı olacak benim için.

Bol öğeyi incelemeli günler :)

ontedi tarafından 13/Şub/20 23:25 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi source kısmından koda break point koyarak js debug da yapabiliyorsun

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

chrome üzerinde, çalışan js kodunu düzenleyip istediğimiz gibi çalışır hale getirebiliyor muyuz?

mesela adam < script src=bilmemne.js > diyerek eklemiş sayfasına. İncele bölümüne girip o script içindeki bir if'i değiştirebiliyor muyuz? O anlık o şekilde çalışması için.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

chrome üzerinde, çalışan js kodunu düzenleyip istediğimiz gibi çalışır hale getirebiliyor muyuz?

mesela adam < script src=bilmemne.js > diyerek eklemiş sayfasına. İncele bölümüne girip o script içindeki bir if'i değiştirebiliyor muyuz? O anlık o şekilde çalışması için.

chrome developer tools source kısmında ki overrides ile istediğini değiştirip çalıştırtabilirsin.

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

chrome developer tools source kısmında ki overrides ile istediğini değiştirip çalıştırtabilirsin.

hocam şu an aydınlandım, sağol

yıllarca tampermonkey ile niye uğraşmışım diye hayatı sorguluyorum şu an

NoktaliVirgul tarafından 14/Şub/20 13:37 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1483 Toplam Mesaj: 6
html javascript event javascript event find