folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Html5 Web Workers Örneği Çalışmıyor

Html5 Web Workers Örneği Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aranızda Html5 ile ilgilenenlere bir sorum olacaktı. http://www.w3schools.com/html/html5_webworkers.asp şu adreste bulunan örneği kendi bilgisayarımda yapmaya çalışıyorum. Fakat hata alıyorum. http://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml5_webworker bu örneği yapmaya çalışıyorum. start butonuna basınca 1'den saymaya başlayacak. Stop'a basınca da duracak. Fakat ben bu örneği aynı kodları yazarak masaüstüme kaydediyorum. Açıyorum örneğimi ama çalışmıyor. Uncaught SecurityError: Failed to construct 'Worker': Script at 'file:///C:/Users/tbt/Desktop/demo_workers.js' cannot be accessed from origin 'null'. Şöyle bir hata veriyor. 17. satırda w = new Worker("demo_workers.js"); bu kodun yanında kırmızı çarpı işareti çıkıyor ve yukarıda yazdığım hatayı veriyor. Bu arada masaüstünüzde ayrıca demo_workers.js adında bir script dosyası olması lazım. Ve demo_workers.js dosyasının içinde aşağıdaki kodlar bulunuyor :

var i=0;

function timedCount() {
        i=i+1;
        postMessage(i);
        setTimeout("timedCount()", 500);
    }

timedCount();

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Direk html e çift tıklayıp çalıştırdın sanırım ondan. Localhost kur orada çalıştır.

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

Direk html e çift tıklayıp çalıştırdın sanırım ondan. Localhost kur orada çalıştır.

Dediğin gibi yaptım. Wamp Server kuruluydu bilgisayarda. Localhosta atınca dosyaları çalıştı. Ama işin garip tarafı şu; Bu kodlarda hiçbir php kodu yoktu ki. Sadece JavaScript kodları vardı. Nasıl oluyorda localhost'ta çalışıp benim Masaüstümde çalışmıyor kodlar? Bunu bana açıklayacak biri var mı?

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    arabaci88 bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

Dediğin gibi yaptım. Wamp Server kuruluydu bilgisayarda. Localhosta atınca dosyaları çalıştı. Ama işin garip tarafı şu; Bu kodlarda hiçbir php kodu yoktu ki. Sadece JavaScript kodları vardı. Nasıl oluyorda localhost'ta çalışıp benim Masaüstümde çalışmıyor kodlar? Bunu bana açıklayacak biri var mı?

oradaki sıkıntı kodun derlenmesi vs. ile alakalı birşey değil. tamamen dosya yolu ile alakalı. kendi dosya sisteminden çağırınca js yi aynı domainde gibi algılamıyor o yüzden browser access hatası veriyor. mesela yine localhostta çalıştırıp js yolu olarak example.com/dosya.js    versen yine aynı hatayı alacaksın.

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    arabaci88 bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

oradaki sıkıntı kodun derlenmesi vs. ile alakalı birşey değil. tamamen dosya yolu ile alakalı. kendi dosya sisteminden çağırınca js yi aynı domainde gibi algılamıyor o yüzden browser access hatası veriyor. mesela yine localhostta çalıştırıp js yolu olarak example.com/dosya.js    versen yine aynı hatayı alacaksın.

Değişik bir durum. Bunu tekrar incelemem gerekecek sanırım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Sitelerini localhost'ta çalıştırman her zaman daha sağlıklı olsada şu an yaşadığın sorunu çözmek istiyorsan Chrome'u

--allow-file-access-from-files

flag'ı ile açman yeterli olur. Komut satırından açabilirsin ya da chrome kısayolunun özelliklerine girip dosya yolunun sonuna bu flag'ı ekleyebilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    <!DOCTYPE html>
    <html>
    <body>

<p>Count numbers: <output id="result"></output></p>
    <button onclick="startWorker()">Start Worker</button> 
    <button onclick="stopWorker()">Stop Worker</button>

<p><strong>Note:</strong> Internet Explorer 9 and earlier versions do not support Web Workers.</p>

<script>

var w;

function startWorker() {
        if(typeof(Worker) !== "undefined") {
            if(typeof(w) == "undefined") {
    						w = new Worker(URL.createObjectURL(new Blob(["("+worker_function.toString()+")()"], {type: 'text/javascript'})));
            }
            w.onmessage = function(event) {
                document.getElementById("result").innerHTML = event.data;
            };
        } else {
            document.getElementById("result").innerHTML = "Sorry, your browser does not support Web Workers...";
        }
    }

function stopWorker() { 
        w.terminate();
        w = undefined;
    }

function worker_function() {
    	var i=0;

function timedCount() {
    		setInterval(function(){
    			i=i+1;
    			postMessage(i);		
    		},500);
    	}

timedCount();
    }

</script>

</body>
    </html>

Yukarıdaki şekilde tek bir html içinde çalışıyor ama stop worker deyince son sayıyı aklında tutamayıp, tekrar saymaya sıfırdan başlıyor. Ona bir çözüm getirmek lazım ama böyle de işini görürse kullan hocam.

Toplam Hit: 1081 Toplam Mesaj: 7
html5 html5 web workers