Http Get Saldırıları Nasıl Engellenir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam iis loglarını saatliğe çekip ip ye göre request'leri grupla ve :

-saatte 2000'den fazla gelmişse; (google bot hiç bir zaman saatte 2000'den fazla gelmiyor. yandex bazen 2400'ü görüyor. onları oluşturacağın white list'e atarsın ya da uğraşamam dersen 2500-3000 arası bi değer verebilirsin.)

-veya saniye de 24'den fazla gelmişse 403'ü bas geç ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Cloudflare a taşıyıp gerekli ayarlamaları yaptım, kafam rahat şu an ama bu ammına kodumun çoçuğu hala bi saldırı yapıyor, loglardan görüyorum :D. Nasıl bir rahatsızsın aq

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hosting firmaları özellikle türkse hemen kapatır.

sana en azından bir vps lazım ki en azından makinandaki diğer siteler etkilenmesin, kendine ait bir IP adresin olsun

cloudflare bi yere kadar durdurur

onun üzeri juniper falan gibi donanım korumalı datacenterlara geçmek

ddos u engellemek aslında baya pahalı bir olay malesef, ya altyapın çok iyi olacak ya da orta düzey bir koruma sağlayıp başında bekleyip ip banlayacan =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

sana en azından bir vps lazım ki en azından makinandaki diğer siteler etkilenmesin, kendine ait bir IP adresin olsun

ddos u engellemek aslında baya pahalı bir olay malesef, ya altyapın çok iyi olacak ya da orta düzey bir koruma sağlayıp başında bekleyip ip banlayacan =)

Dogru fakat get post saldirilari belli bir karakteristik ozellik tasimaktadir. Bu karakteri loglardan belirleyip iptables ile kural yazip  otomatik banlatabilir makina basinda beklemesine gerek yok

Bu arkadasin loglardan goruldugu uzere /?=sdsSsz gibi 6 karakter random query yolluyo htaccess modrewrite ile gelen bu icerigi direk google a bile yonlendirebilir bir nebze cozum olabilir

trooper tarafından 06/Mar/19 11:36 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Firma bu olayı ddos olarak görmüyor, benim bildiğim kadarıyla da http get floodları ddos un bir türevi. Ancak dediğim gibi firma ddos korumalarının zaten olduğunu ancak get ataklarına karşı bir müdahale yapılamayacağını belirtiyor.

trooper bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Dogru fakat get post saldirilari belli bir karakteristik ozellik tasimaktadir. Bu karakteri loglardan belirleyip iptables ile kural yazip  otomatik banlatabilir makina basinda beklemesine gerek yok

Bu arkadasin loglardan goruldugu uzere /?=sdsSsz gibi 6 karakter random query yolluyo htaccess modrewrite ile gelen bu icerigi direk google a bile yonlendirebilir bir nebze cozum olabilir

Hocam o dediğini düşündüm ancak uygulamadım. Şu an için bir sorun yok. Aslında Litvanya'da bir adet vps im var 2 cpu, 8 gb ram ancak ns yönlenmelerini beklemekten bunaldım :D

Toplam Hit: 14793 Toplam Mesaj: 26
get saldırıları