folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Huawei Hg253s Modem İnternet Kopması Sorunu

Huawei Hg253s Modem İnternet Kopması Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba 2015 yılında fiber internet baglattıgımda bu modemi verdiler o zamandan beri kullanıyorum.

bugün bağlantı kopma ve gelmeme olayı  oldu ve bu baglantı kopması oldugunda modem arayüzünede baglanamadım kablosu vs takılıyken. (internet olmasada, arayüze girebilmem gerekikir eğerki modemde sorun yoksa)

resetledim (arkasına kalemle 10 saniye dokunup) internet 10 dakikalıgına geldi tekrar gitti felan. diyeceğim 5 sene geçti bu modem kaynaklıbir sorun mudur ? super online arza kaydı oluşturdu ama korona muhabbetine gelmelerini istemiyorum.

modem kaynaklıysa modem alırım.

bugün arzayı aradım dedilerki modeminizle iletişim sağlanamıyor. aynı modem şuan calısıyor ama .

bu taraflarda arzada yokmuş. bu modemi kullanan sorun yaşayan oldumu bu tarz.

sorunum. internet kopuyor koptugu sırada modem arayüzü dahi açılmıyor kendi kendine kapanıp açılıyor 3-4 defa 

kronik sorunu olan 5-6 yıl kullanımda böyle sorunlar çıkaran bir modemse diye sormak istedim

do_som tarafından 18/Eyl/20 19:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

abı buna benzer bır sorun bende de vardı modem arayuzune gırdıgınde CRC degerlerıne bır baksana 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

abı buna benzer bır sorun bende de vardı modem arayuzune gırdıgınde CRC degerlerıne bır baksana 

crc değeri yok hocam.

modemin sorunu şuan şuna döndü.

internet kopuyor 5 dakika sonra geri geliyor modem fabrika ayarlarına sıfırlanmış olarak geri geliyor. 30 dakika felan calısıyor sonra yine fabrika ayarlarına dönüyor

şuan bu döngü şeklinde devam ediyor :/

do_som tarafından 17/Eyl/20 23:15 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Superonline a bu ara bende şikayette bulundum internet birden gidiyor uzun süre sonra kendiliğinden geliyor.. 

Müşteri hizmetlerini aradım. Günde 17-20 kez kesinti olmuş dedi.

Gelip bakacaklardi.

DE5TROY3R tarafından 17/Eyl/20 23:54 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Hocam aynı modem mevcuttu ben de , zte modem ile değiştirdiler.Arızalı olduğunu onlar da biliyor ama uğraştırıyorlar şaka gibi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bugun internet hic gelmez oldu. Modem arayuzu acilmiyor arkadaki reset tusuna basıyorum 20 saniye resetlemiyor. 

Wifi guya acik gözüküyor modemde ama telefondan bakıyorum wifi bagida yok. 

Modem heralde bozuldu modem bozulduysa ne olcak? Arza kaydi olusturdum ama benim tahahutum var zaten modemi ucretlimi veriyorlar nasol oluyor?

Kendim modemi alsam olmazmi superonline kullanici sifresini bilmiyorum onunda 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

Hocam aynı modem mevcuttu ben de , zte modem ile değiştirdiler.Arızalı olduğunu onlar da biliyor ama uğraştırıyorlar şaka gibi.

Nasil bir hata aliyordun hocam? 30 dakkada bir modem kendi kendine fabrika uyarına donuyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bugün gelip yeni modem taktılar sorun çözüldü.

Modem bozulmuş. yeni modem için ücret istemediler. bu tarz bir sorun yaşayan olursa modem değişimi istesin arkadaşlar