Hukukcu Arkadaşlar Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek

merhaba müridler kefillikten dolayı maaşıma icra geldi 4 te 1 oranında kesinti yapışıyor o da aylık 1500lira ayrıca eve icra gelip tutanak tutulup gidildi buraya kadar herşey normal fakat avukat her hafta arayıp beni taciz ediyor borcu kapatma konusunda bende herseferinde eylül ayında borcun tamanı kapatacağımı söylüyorum bu 4 aydan beri devam ediyor bugün tekrar avukat aramış bende araç kullandığım için cevap veremedim evi arayıp tekrar eve hacze geleceklerini söylemişlr benim sorum şu artık dosya karar bağlanmış maaşımdan kesinti yapılmaya başlanmış ve eve icra memuru gelip gerekli tutanakları tuttu yeniden eve haciz gelebilirmi böyle bir hakları varmı yoksa eğer ben bu avukatı şikayet edebilirmiyim teşekkürler

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

4.te bırınden fazla kesıntı olmaz maasta 6 bın tl maasım var dedın ıste 1500 tl keser kı zaten hacız macız yapılamaz sen her ay oduyorsun o yavsagın amacı senı kıstırmak . gıt bır avukata konus bulundugun ılde ılcede baroya gıt danısmanlık ucretı ver 150 200 agzına sıcarlar. 

kı kaldıkı avukat bıle aramayıp cagrı merkezıne aratıyorlar bu gıbı durumlarda . avukata rahatsız etmemesı savcılga sıkayet edecegını soyle devam ederse gıt sıkayet et. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

4.te bırınden fazla kesıntı olmaz maasta 6 bın tl maasım var dedın ıste 1500 tl keser kı zaten hacız macız yapılamaz sen her ay oduyorsun o yavsagın amacı senı kıstırmak . gıt bır avukata konus bulundugun ılde ılcede baroya gıt danısmanlık ucretı ver 150 200 agzına sıcarlar. 

kı kaldıkı avukat bıle aramayıp cagrı merkezıne aratıyorlar bu gıbı durumlarda . avukata rahatsız etmemesı savcılga sıkayet edecegını soyle devam ederse gıt sıkayet et. 

eyvallah hocam zaten öyle yapacagım şikayet edecem de zaten borç karar bağlanmış eve haciz gelmiş herşey bitmiş bir daha gelecez diyorlar zaten borçta benim değil kefil olduğum için böyle oldu dediğin gibi yarın baroya gidip danışayım cevep verdiğin için teşekürederim

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Alacaklı her zaman haklıdır, ama senin durumun özel kefil olmuşsun, ayrıca parayıda ödüyorsun, tavrını değiştirmezsen şikayet edeceğim seni de,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

hakkını ara hocam özellikle icra avukatları kendini kaybediyor davalarda.

bende avea ile mahkemelik oldum adıma hat açılmış 700 lira borç var. avukat 20 kez aradı daha doğrusu bürosundan sekreteri mi ney. ödeyin yoksa daha fazla olur diyor. kardeş davalık olduk sonuçlansın hakkımsa öderim diyorum yok o zaman 2k masraf daha fazla verirsin diyor kabul ettiğimi söyledim tekrar arıyor.

en son dayanamayıp veriştirdim bende ne biçim hukukcusun direk öde diyorsun nereden mezun oldun bunu mu öğrettiler filan salladım bişiler o gün bugündür kafam rahat.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

nie kefil oldun hocam birine ? bu devirde babana bile kefil olmayacan

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

Borç ödenmeye başlanmış maaş haczi ile aslında o avukatın seni aramaması gerekir. Evine tekrar hacze gelebilir ancak yapacağı fazla birşey yoktur. Bu sadece borcunu bir miktar artırır. Bir daha ararsa baroya şikayet edebilirsin. Çoğu kimse bilmez ama avukatların borçluyu aramaması gerekir çünkü yasal işlem başlatmışsın daha neden adamı arar durursun, ancak peşin ödemede indirim var vs. diye arayabilir onun haricinde arayamaz. Bir dilekçe ile başvur baroya en azından hakkında soruşturma açılır bu bile yeter ona.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Tekrar eve hacize gelme hakkı var ama bokunu çıkarmış işin belli ki.

Git yakınındaki Savcılığa şikayet et. Sende para olduğunu anlamış tez zamanda yolmanın derdine düşmüş.

Avukatlar bu konularda biraz kaşardır.

Dilekçende avukat beni bu numaradan arayarak huzurumu kaçırıyor de.

Zaten maaşımdan kesinti yapılıyor borcu ödüyorum de.

Kimseye de yazılı taahhüt verme borcumu şu zaman ödeyeceğim diye.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    gestapo26 bunu yazdı

merhaba müridler kefillikten dolayı maaşıma icra geldi 4 te 1 oranında kesinti yapışıyor o da aylık 1500lira ayrıca eve icra gelip tutanak tutulup gidildi buraya kadar herşey normal fakat avukat her hafta arayıp beni taciz ediyor borcu kapatma konusunda bende herseferinde eylül ayında borcun tamanı kapatacağımı söylüyorum bu 4 aydan beri devam ediyor bugün tekrar avukat aramış bende araç kullandığım için cevap veremedim evi arayıp tekrar eve hacze geleceklerini söylemişlr benim sorum şu artık dosya karar bağlanmış maaşımdan kesinti yapılmaya başlanmış ve eve icra memuru gelip gerekli tutanakları tuttu yeniden eve haciz gelebilirmi böyle bir hakları varmı yoksa eğer ben bu avukatı şikayet edebilirmiyim teşekkürler

hayır haciz gelmez, çünkü borcu ödüyorsun. keşke maaşına haciz gelmeden önce bi arkadaşınla aranda senet yapıp dolaylı yoldan ona borçlanıp maaşına o haciz getirseydi kaybın olmazdı.

haciz konusunda avukatlar böyle. zorladıkça zorlarlar. bi akrabamın telefon faturası icralık olmuş, aradım avukatı benden faiziyle istiyor dedim bak ben iyilik yapıyorum anaparasına razısan ödeyeceğim yoksa ödemem. kendi durumu da yok ödeyemez zaten dedim. ben alırım dedi nah alırsın dedim bende. sonraki haftalarda beni aramaya başladı aman razıyız ödeyin diye. yok dedim bende.

neyse geçmiş olsun.

ehlikeyif tarafından 21/Tem/15 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
Toplam Hit: 1129 Toplam Mesaj: 9
icra