folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukukçu/İlgilenen Arkadaşlar Bilgilerinize İhtiyacım Var (Aile Mahkemesi Hk)

Hukukçu/İlgilenen Arkadaşlar Bilgilerinize İhtiyacım Var (Aile Mahkemesi Hk)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek

Merhabalar. Yakınımın sorunu hakkinda bilgi almak istiyorum. Aldatma , şiddetli gecinme, bircok gurur kirici dqvranistan ötürü 2013 ekimde bayan tarafından boşanma davası açıldı. Durusma 2014 mart ayinda goruldu ve karsi taraf bir kez daha davaciyla konusmak istedigini, bosanmak istemedigini belirtti. Davac kqbul ediyor ama dava 2014 mayis ayina erteleniyor. Ilk durusmada davaci tekrar barisma istegini kabul ediyor ve o gun davadan feragat ettigine dair mahkemeye dilekce veriyor. O gunde bu yana ertelenen davaya dilekce verdiklernden dolayi katilmiyorlar ve ertelenen durusmada gecmis oluyor. Gelgelim son 2 haftadir davali taraf ayni hareketleerine; aldatma, siddetli gecimsizlik devam ettigi ogreniliyor... simdi davaci tekrar bosanma davasi acmak istiyor ( ayni sebeplerle) netten arastirdigimda tam istedigim cvp olmasada tekrar dava acabilmesi icin 3 yıl sure gecmesi gerektigi yaziyor, belkide ben yanlis yorumluyorum , bana 3 yillk sure sacma geldi.. davayi  su an tekrar acma hakki var mi? ( bu arada ertelenen dava e devlette goruldu yaziyor ama herhangi bi tebligat yapilmadi sonuc hakkinda) 

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Farklı bir nedene dayanarak yeniden dava açsın.

Dilekçesinde daha önceki iddialarınıda dile getirsin.
    Nafaka ve maddi manevi tazminat isteminde bulunsun.

(Şu an sınava gitmem gerekiyor gelince isterseniz daha ayrıntılı olarak açıklarım)

afrasiab tarafından 09/Haz/14 12:29 tarihinde düzenlenmiştir

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

yemek yedikten sonra okuyacağım.

Errare Humanum Est
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

meclisdeki önergeler gibi heralde kabul edilmezse 1 yıl tekrar aynı önergeyi sunamıyo ama biraz değişiklik yapıp yeni bir önerge gibi tekrar görüşülüyo  bence avukata danışın kolaylıgı vardır iddaları değiştirip tekrar dava açılabilir 

sahinka tarafından 09/Haz/14 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

3 yıllık süre aynı sebeple tekrar dava açılmaması için geçerli. Bütün sebeplere dayanarak açıldıysa sorun olur.

Ondan önce feragat dilekçesi işleme konulmuş mu ona bakmak lazım. Feragattan vazgeçmeni mümkün olabilir diye düşünüyorum ama aile hukuku ile ilgilenmediğim için unuttuğum noktalar olabilir.

Ayrıca dava nerede açıldı ?

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

3 yıllık süre aynı sebeple tekrar dava açılmaması için geçerli. Bütün sebeplere dayanarak açıldıysa sorun olur.

Ondan önce feragat dilekçesi işleme konulmuş mu ona bakmak lazım. Feragattan vazgeçmeni mümkün olabilir diye düşünüyorum ama aile hukuku ile ilgilenmediğim için unuttuğum noktalar olabilir.

Ayrıca dava nerede açıldı ?

Ilginiz icin tesekkür ediyorum . Dava çekismeli olarak acildi( evlilik birliginin temelinden sarsılması). Feragat dilekçesi ilk duruşmadan sonra verildi, işleme konulmuşmudur bilemiyoruz . E- devlette ertelenen duruşma goruldu yaziyor fakat sonuca dair herhangi bir bildiri adrese yapilmadı. Dilekçede aldatma, evi terk etme gibi sebepler  var. Nafakada istenmisti, ilk durusmada karar verilecekti ama tekrar birlikte olmaya karar verdiler simdide ayni sorunlar devam ediyor.. davayı tekrardan baska bir sebeple, anlaşmalı olarak acilabilir mi acaba. Dava antalyada acildi, davaci davayi actiktan sonra kayseri' ye tasiniyor. Su an da kayseri'de ikamet ediyor (8 ay oldu) dava iptal edilmişse su an kayseri'de tekrar bi dava acabilir ikamet suresi 6 ay ı gecmis durumda.

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
Toplam Hit: 993 Toplam Mesaj: 6