folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İ Doser Hakkında Bilimsel Bilgi Verir Misiniz ?

İ Doser Hakkında Bilimsel Bilgi Verir Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

arkadaşlar hiç umudum yoktu denedim bayağı bir esrar kafası falan yaşadım resmen müzik ile uçtum bunun Aslı astarı nedir bilgisi aktarır mısınız !?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tek şunu biliyorum: "Beyin" ile oynamaya gelmez. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

abi ortamını ve kişisel bilgilerini verirsen youtube aracılıgıylada o kafayı yaşatabilirm :D 

plasebo etkisi

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

esrar kafası yaşadım dedin bende merak edip indirdim bide quick happy diye bi mod indirdim 5 dk vıvıvıvı sesler geldi sonra bitti bende bir değişiklik yok. normalde yazana göre gülmem kahkaha atmam gerekiyormuş ama bi etkisi olmadı :D orda yazanlar gibi kaliteli kulaklık karanlık sakin bir oda düz şekilde uzandığım ve yüzümü havluyla örttüm. sesleri dinlerken ne bu amk dediğim oldu ama hemen kendimi toplayıp sesi takip etmek için çabaladım ama sonuç hüsran :D

edit: yuh anasını 35 dk lık 2 saatlık dosyalar var bu işkenceye katlanacağıma gider rakı sofrasını kurarım adam gibi kafaya yaşarım :D

furkiak tarafından 15/Oca/17 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Bu i doser parcalarinin ne olduklari nasil olusturulduklari hakkinda bilgim yok.

Ancak beyinde ki durumu hakkinda size sunu soyleyebilirim. Esrarin, sigaranin veya alkolun yarattigi gibi bir etki yaratmasini mumkun gormuyorum. Kulaktan aldiginiz sesler beyinde duyum parcaciklari olarak birlesir ve algiyi olusturur onun disinda esrar alkol uyusturucu gibi bir etki olusturma imkani yoktur.

Alkol uyusturucu sigara v.b. maddeler alindiklarinda noronlar arasinda norotransmitter salinimini  inhibite ederek veya da bu salinimi arttirrak sizin o anki duygusal durumunuzu v.b. degistirirler. Ornek vermek gerekirse alkolu aldiginizda gaba norotransmitterleri dolayisiyla modunuz degisir, mesela daha cok guler veya aglarsiniz, dengeyi ve gormeyi etkiler.  Ama bunlar noronlar arasindaki norotransmitterlerin salinimiyla alakalidir. Noronlar fazlaca uyarilir veya inhibite edilir. 

Ancak i doser denen seyle boyle birseyin olmasini mumkun gormuyorum.  Dinledikleriniz ve arkasindan esrar kafasi yasadim, o kafadi yasadim, su kafasi yasadim, at kafasi yasadim falan demeniz tamamen placebo etkisi 

Mesela bu temsili pre-synaptic ve post synaptic neuronlar arasında yapılan neurotransmitter  transferini gösteren resimde kokainin nasıl dopamin geri alımını engelleyerek
    dopamin reseptörlerini sürekli olarak uyarıma maruz bıraktığını görebilirsiniz.

balbazar tarafından 15/Oca/17 03:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yav sokacam i-doserınıza, ben liseye giderken de bu muhabbet vardı hala aynı muhabbet.

Sanki sabah akşam esrar içiyon da esrar kafası yaşadım demişsin bir de.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncelikle yaşadığının placebo etkisi olduğunu, ardından MP3'ün kayıplı bir ses sıkıştırma formatı olduğunu söylemem yeterli. 

Bizim medyada hemen internetten okuduklarıyla haber yapmış;

http://m.ahaber.com.tr/webtv/yasam/bu-muzik-uyusturucu-etkisi-yapiyor

Gerçi normal. GTA 4 şifrelerinide gerçek sanıp haber yapmışlardı. 

mkyb tarafından 15/Oca/17 07:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Yav yapma gözünü seveyim ne kafası ne esrarı kocaman bi palavradan başka bir şey değil. Bir kaç sene önce çıkmıştı studyo ortamında ben dahil diger arkadaşlar inanmadığımız halde açıp denedik hatta bir arkadaş cd ile getirmişti yurt dışından hiç bir etkisi olmadı. Ayrıca çeşitli filtrelerden geçirdiğimizde oldukça iç içe geçmiş ve sürekli tekrar eden sinus dalgaları gördük... Araya kuş sesi, doğa sesi, tahta mekanda yürüyen birinin kundura sesi felan koyuyorlar işin içine gizem katmak için. Uzun lafın kısası bunu zamanında akıllının biri çıkardı paranın a. Koydu ve hala gizemi keşfedilemedi bilmeyen insanlar tarafından bil istedim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Müzik insanı rahatlatır ama yok beynimi 10 günde geliştirecek matematik dahisi olacam, fiziğin ebesine atlayacam falan yok öyle bir şey.

Esrar kafasını kokain kafasını bilmiyorum çünkü hiç elimi bile sürmedim bu maddelere ama %99.9 yalan olduğunu düşünüyorum.

SkynetX tarafından 15/Oca/17 09:27 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    torpedo_XL bunu yazdı

Yav sokacam i-doserınıza, ben liseye giderken de bu muhabbet vardı hala aynı muhabbet.

Sanki sabah akşam esrar içiyon da esrar kafası yaşadım demişsin bir de.

asdasdasdsadsadsa:D

Toplam Hit: 1285 Toplam Mesaj: 10
i doser