İbranice Öğrenmek İstiyorum!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:
    -----------------------------

bende latinceye meraklıyım latince öğrenmek istiyom :D

Quo vadis?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

İbranice ve Arapça birbirine çok yakın iki dildir, şayet Arapça biliyorsan en azından okumayı ve alfabeyi İbraniceyi öğrenmen çok kolay olur..

Ben daha çok pratik olarak bişeyler öğrendim ama daha çok ingilizce ve Arapça üzerinde derinleşiyorum, ondan sonra nasipse Fransızca-İtalyanca-Latince-Rusça arasında bir tercih yapacağım, lisan öğrenmek güzel ve önemli...

http://www.sevivon.com/cocukkosesi/okul.asp burada;

alfabe ile beraber

İbranice, Senenin Ayları
    İbranice, Haftanın Günleri
    İbranice, Anahtar Soru Kelimeleri

İbranicede, Şekiller
    Renkler Sayfasını Renklendir
    Tallit Boya
    Günün Sözü başlıkları var, kalıplarla öğrenebilirsiniz

ayrıca; www.forvo.com sitesinden birçok dilde bulunan kelimenin telaffuzunu dinleyerek öğrenebilirsiniz ve sizde oraya girilen bir kelimenin telaffuzunu kaydederek başkalarının öğrenmesini sağlayabilirsiniz..

araştırmaya devam ediyorum devamı gelecek.. (:

düzenle :

asıl siteyi buldum arkadaşlar temel anlamda yani basit bir ingilizceniz varsa buradan da İbranice öğrenmeniz çok kalıcı ve hızlı olacaktır, ayrıca ingilizcenizi de gelişitirmeye çok iyi yardım eder..

http://www.learn-hebrew.co.il/

Hadi Allah zihin açıklığı versin..

yıkılma sakın !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

hocam arapçayı öğren sen ibraniceyi anlarsın sadece alfabesini sökersin sonra ibranicenin konuşmuş olursun farklı bir lehçesini ...

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

rusça varken .. 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

bende latinceye meraklıyım latince öğrenmek istiyom :D

Quo vadis?

deversorium :P

llaaaaaa bilionmu sen latince :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

arkadaşlar herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum tüm önerileri dikkate alacağımı bilmenizi isterim -dil öğrenmek güzel şey-

tahribat.com a can feda
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:

arkadaşlar herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum tüm önerileri dikkate alacağımı bilmenizi isterim -dil öğrenmek güzel şey-

Dil öğrenmek güzel şey evet... Bİr dil bir insan, iki dil iki insani çok dil çok insan...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ne boktan bi dil be fotografik hafızam olmasına rağmen hiç bir bok anladım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Ne boktan bi dil be fotografik hafızam olmasına rağmen hiç bir bok anladım,

resim kabiliyetin var mı merak ettim? Diğer bir nokta Türkce gibi latin harferi icermediginden biraz zorlarnırsin. ornegin rusca arapca ibranice cince(birkaç şekli varmış) japonca harflerin yazimi oldukca farkli ve telafuzları ayrıyeten zor.

Benimde merak ettigim dilller var: rab diybilecegim arapça dili içten bükümlü bir dil ve oldukca zor  kelime içi harf değişiklileri cogunlukta), Türkce sondan eklemeli bir dil. Sonrasinda Rusa, ,İbranca, japonca, Bölümüm saklı kalsın itibariyle Latince = ) Şimdilik sadece bunllar var İng(orta), Alm(orta) Fra(emeklemekte).

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 8807 Toplam Mesaj: 30