İçimdeki İbrahim & Nemrudun Hikayesi...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yola küçük bir çocuk olarak başladım....

Büyümeye başladım, her insan gibi yaşamaya ,yaşama tutunmaya o kırık ellerimle, o incinmiş yüreğimle, o minik tutarsız yüreğimle merhaba dedim hayata. incindim hep kullanıldım,belkide kullanılmaya rant gösterdim,insanlara yakınlık duymak adına bişeylerden feragat ettim! Hep kendimi yok ettim! Gitti benden bir şeyler, o bir şeylerin adını bile koyamıyorum artık. Ben olmuşum bir İbrahim kendimi arıyorum.. Kaybolan yüzlerde soruyorum kendimi hepsi yalancı aynalara bakmıyorum yuzumun çirkinliğinden , gönlümün soğukluğundan korkuyorum artık yapacaklarımdan korkuyorum.Yapabiliceklerim'den korkuyorum.Kendimi durdurulmaz hissediyorum,Biliyorum Zekama'da güveniyorum,aptallığıma'da öyle... Öyle bir sarhoşum'ki vursan yıkılmaz, tutsan kalkmaz.. Öyle işde...

Aklımı hep avuç içlerime alıp geziyorum.Dedimya Artık ibrahim oldum , arada nemrudu oynuyorum.Nemrudu sevmiyorum içimdeki nemrudu!!! ibrahim daha ağir , daha baskın geliyor sanki, nemrudda çekiyor, Nemrud'da bir benlık bir hoşnutluk var sanki? İbrahim'deyse Huzur... Nere gitsem ıkısınıde götürmekteyim ve biliyorum'ki birini öldürmekteyım birini yaşatmakta,ardından diğerine ölürken can vermekte... Diyorum'ya kardeş, ben ölüyorum... Diğer ikisi yaşıyor içimde.. Bense ölmekteyim... Birini yaşatmayı bilsem ve seçimlerimde kararlı olsam; ya İBRAHİM YAŞAYACAK HUZURA KAVUŞCAK BU RUH BEDEN AKIL, ZIHIN, ya Nemrudu seçicem hepten Zalim olucak bu Ruh ve Benlik... ikiside gerçekten çok çekici.Biri: Bu tarafta hukmunu sürüyor, Diğeri öteki tarafı hatırlatıyor... Acaba hangisi olsam ? Hadi sen söyle , söylede bileyim en azından belki yardımın olur, Biliyorum'da aslında sorulan sorunun bana gelecek cevabını! Diyeceksin'ki Nemrud olup'ta ne yapacaksın? İbrahim ol, insan ol... Demesi kolay değilmi? İbrahim... İbrahim ha İbrahim!!!...

insan hep kötüye meyillidir oysa değilmi? önce nemrud olayım , ibrahıme zamanım, ömrüm yeterse birde onu deneyeyım. off ya offf!!! neyi nasıl yapıcamıda bılemez oldum... söyle yol göster bana!!!

Hangisi olayım?....

Her seçimin bir bedeli vardir.. Korkarım: bu seçimin sonu nemdura doğru yol alıyor..

Nemrud olup, Nemrudu öldürmem Gerekki ibrahim yaşasın...

Açıklama; Bilirsiniz; İbrahim Arayış içine Girmiş ve Rabbini Aramaya Başlamiştir... Güneşe Rab Demiş, Bakmış Güneş Batmıştır, Demiştir bu benim rabbim değildir! Aya Demiş gece olunca, ay batmış, dmeiş buda olamaz.. Sonra yıldızlara, toprağa, doğaya derken, sürekli ararken Rabbini Bulur...

Bulur & Nemrud Çıkar Karşısına.. Nemrud Zalimdir...

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yazıyı Yazar,Yazmaz Buraya Kopyala / Yapıştır Yaptım....

Yazı Tamamen HAM ... Herhangi bir düzenleme vs.. yapmadım & Genelde Yapmam'da...

Okuyun istedim...

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=51703

Link'tende Bakabilirsiniz...

Diğer Yazılarım...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sabah 5/45'de Size Yazı Yazıyorum Yazı Çpe Gidiyor Vamrı Böle Bişi!! Dizilin Bakayım Tahrib :) Vurcam Lan Hepinizi! :)))

Toplam Hit: 1375 Toplam Mesaj: 4