folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İçinden Çıkamadıgım Bir Durum. Panoda UPS Bağlantıları

İçinden Çıkamadıgım Bir Durum. Panoda UPS Bağlantıları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ya panoya ups hattı da koyucam ama mevcutta ki 4 üniteye hep enerji gelmeli ama panoya bunu nasıl yapıcam çözemedim. takıldım burda. panoda kontaktör filan yok. nasıl olmalı sizce

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

şöyle bir şey düşündüm zaten ups online şekilde çalışıcak

şimdi diyorum ki ups den çalıştırıcağım şeyleri hiç ana beslemeden uğraşmiyim direkt olarak bağliyim ups üzeirnden dönsün ups ise sürekli açık kalıcak zaten. yan şebeke beslemesini hiç devreye almiyim şebeke sadece ups i  ups ise o elemanları çalıştırsın. böyle manıtklı olur mu sizce

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynen aynen olur sanki :D abicim daha fazla bilgi vermelisin şebeke ve ups hakkında önce upsyi bağlayıp sonra devreye sokup ana şebekeyi upse bağlaman gerekecek ama o ups kaldıracak mı bütün herşeyi

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

aynen aynen olur sanki :D abicim daha fazla bilgi vermelisin şebeke ve ups hakkında önce upsyi bağlayıp sonra devreye sokup ana şebekeyi upse bağlaman gerekecek ama o ups kaldıracak mı bütün herşeyi

4kva ups yaklaşık 2.5 kw sanırım ayrıca besleyeceği 1 tane priz 1 tane kepenk 1  tane de hesap alınan yerde ki 30w lık led ampül istnirse 1 tane de otomatik kapı var

şebeke 220 volt zaten monofaze ayrıca kaldırır diye hesapladım ben ups i

ayrıca yalnızca 10 dakika açık kalıcak ups

HeadBanger tarafından 08/Eki/13 02:45 tarihinde düzenlenmiştir

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam benim bildiğim bazı ups ler çoklu çıkış destekliyor. ama bunun bir sınırı var, bir de paralel kapasite kablosu diye bi şey var o da işine yarayabilir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam benim bildiğim bazı ups ler çoklu çıkış destekliyor. ama bunun bir sınırı var, bir de paralel kapasite kablosu diye bi şey var o da işine yarayabilir

abi tek çıkış olucak bütçeden dolayı öyle aham şaham bir şey almıyoruz zaten 35 40 metre karelik bir alan ana panomuz bile 9 kw lık bir pano yani sayacı bilr 40 amper seçiyorum içeride pek bir şey yok basit bir telefon bayisi sadece

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ben yalnızca ups in çıkışını alcam panoya giricem bu saydıgım 4 5 tane elemanı çalıştırıcam o kadar

nötürü de ana beslemede ki nötr den çekeceğim için mesafe de kısa oldugundna dolayı pek sıkıntı olacağını şaşırmam. ama mantığa uygun mu sadece onu merak ediyrum

HeadBanger tarafından 08/Eki/13 02:49 tarihinde düzenlenmiştir

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kaldıracak bir şeyse sıkıntı olmaz gibi dediğin ama bu işi yapanlara danışman daha mantıklı değil mi? ups in markası varsa servisini bi arayıp sor..

olmadı yarın şurayı bi ara sor

http://www.upsteknoloji.com/ups-teknik-servis.asp

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kaldıracak bir şeyse sıkıntı olmaz gibi dediğin ama bu işi yapanlara danışman daha mantıklı değil mi? ups in markası varsa servisini bi arayıp sor..

olmadı yarın şurayı bi ara sor

http://www.upsteknoloji.com/ups-teknik-servis.asp

daha ups almadım panoyu hallediyim gerisini alırım diye düşünüyorum.  bu özel şirketler hep sıkıtnı herşeyi istiyorlar.

neyse yatayım ben yarın sabah işe gitcek akşam da bu işin panosu. ulan ne zor yaşamak.

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hacı neye takıldınki tak piriz hattına bağlıyıcaksın sanırım o hattı panodan sök kablo ek yap ups çıkışına gir ana şebekeyide ups nin girişine giriceksin ups sürekli çalışır durumda olucak ups çalışma şekli o jenerator gibi sonradan devreye giren bişe deil  
    ki fark etmiyoda zaten aküleri kullanıma başlayınca max ömrü 1 yıl oluyo  koşedede yatsa çalışmasda 1yıl :) 

onekine?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

hocam kontaktörle işin yok ana beslemeyi ups ye ver ups nin çıkışını enerji gittiğinde çalışmaya devam edecek ünitelere ver o kadar.Enerji kesildiğinde ups den beslenmeyecek şeylere hiç dokunma tamamdır.Ayrıca yanılmıyorsam ups nin yıldız noktası ile şebekeninki farklı olduğu için ups ile çaışçak şeylerin nötr ünü ups den almalısın (bu kısım tamamen yorumum)

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
Toplam Hit: 849 Toplam Mesaj: 11