İcra Belgesi Hkk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masTR
    masTR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Gün içerisinde postayla Elazığ icra dairesinden 2 sayfalık bir dosya gönderilmiş. Devlet su işleri genel müdürlüğünden geliyor.

Kanuni Temsilci olarak : Devlet su işleri genel müdürlüğü

Borçlu veya Kanunu temsilcisi olarak : Ben yazıyorum

Alacak kısmında : 2,500 TL

ilamı veren mahkeme ve ilamının tarih ve numarası : Elazığ asliye hukuk mahkemesi

Genel olarak haciz metni olarak geçiyor , babamdan kalan birkaç tarla var daha öncesinde bana bildirilen herhangi bir bildiri yok.

Kafalarına göre mahkeme kurup beni suçlu bulmuşlar bir şekilde bu parayı ödememi istiyorlar ama gelen kağıttan çok kıllandım.

bildiğin a4 e bilgisayardan çıktı alıp icra müdürlüğü adına bir kaşe basılmış ama kaşe okunmuyor ne olduğu belli değil.

-- e-Devlet'ten kontrol ettiğimde herhangi bir dava dosyası gözükmüyor ?

icra için bilgi alabileceğim telefon veya web sitesi var mıdır ?

Teşekkürler

hsyn.ackgz > skype
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

T.C. Bassavciligina elindeki evrakla git. Dogru olup olmadigini aninda ogrenirsin.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

E Devlet üzerinden uyap portalı vatandaş girişinden dosya numarası ile sorgulayabilirsin. normal a4 kağıt kullanırlar zaten icra ve mahkemeler. anladığım kadarı ile baban hayatta değil senden başka mirascıları varsa onlarında isminin yazması gerek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kağıdın geldiği kuruma git sor derim . hemde 2-3 ayrı memura sor.

ben anlamadığımdan o işler bana çok ama çok karışık geliyor. 15-16 yıl önce ölmüş insana icra çıkarıyorlar  .  ve borcu ben torunu olarak soramıyorum nedir bu borç diye

ama ödeyebiliyorum .

sormaya giderken veraset kağıdı yanında olsun .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    samaccc bunu yazdı

kağıdın geldiği kuruma git sor derim . hemde 2-3 ayrı memura sor.

ben anlamadığımdan o işler bana çok ama çok karışık geliyor. 15-16 yıl önce ölmüş insana icra çıkarıyorlar  .  ve borcu ben torunu olarak soramıyorum nedir bu borç diye

ama ödeyebiliyorum .

sormaya giderken veraset kağıdı yanında olsun .

Hocam dededen kalma hiçbirşeyi kabul etmeyeceksen mirasın borca batıklığı dawası açmaN gerekir lakin tüm mirasçılara tebliğ etmesi gerek. Dosyaya itiraz edip dawanı açabilirsin

dewdim dewrildim geldim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kovboy287
    kovboy287's avatar
    Erkek

Hocam ödeme emrimi gelmiş ne gelmiş sana tebligatın üstünde ne yazıyor süresini geçirmeden elazığdaysan gidebiliyorsan tebliğ aldığın tarihten itibaren 7 gün içinde itiraz et icra takibine elazığda değilsen başka bir icra dairesi aracılığıyla talimatla itiraz edebilirsin ama bulunduğğun yerdeki icra kurumunu aracı kullanarak yolla ki itiraz süren belli olsun 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Gelen kağıdın üst kısmında rakamlar falan olmalı..

Gelen kağıdı buraya at da sahte midir değilmidir anlayalım..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Resim cek at hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    kovboy287 bunu yazdı

Hocam ödeme emrimi gelmiş ne gelmiş sana tebligatın üstünde ne yazıyor süresini geçirmeden elazığdaysan gidebiliyorsan tebliğ aldığın tarihten itibaren 7 gün içinde itiraz et icra takibine elazığda değilsen başka bir icra dairesi aracılığıyla talimatla itiraz edebilirsin ama bulunduğğun yerdeki icra kurumunu aracı kullanarak yolla ki itiraz süren belli olsun 

Mahkeme karari diyor, ilamli icra itirazla durmaz, dava acmak gerek

Toplam Hit: 1169 Toplam Mesaj: 9