Ielts’E Giren Mürid Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar seneler önce bu konular açılmış fakat verilen linklerin çoğu patlamış.

Bu sınava aramızda girenler var mı? Nereden çalışmalı? Ielts 2 çeşit bi de academic ve general. Hangisini önerirsiniz?

sevgiler.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Ben. içeriği biliyorsundur, speaking writing falan. NEreden çalışman konusunda birşey diyemeyeceğim ben çalışmadan girdim :D
    Akademik olanı daha çok yurtdışı yüksek-doktora vs, üniversite hocası olma niyetin falan varsa veya başvuracağın iş kolu istiyorsa mantıklı, o daha zor, o yüzden istenmiyorsa bulaşma, general e gir.

4-5 sene oldu ben gireli, aklına gelen birşey varsa sor hatırladığımca cevaplarım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Kaynak bakınıyorum daha çok 

yds gibi taktikleri falan var mı sadece YouTube videoları yeter mi?

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Hacı abi, YDS bir ingilizce sınavı değil. Bildiğin ALES/KPSS/YKS sınavlarının Türkçe sorularının İngilizceye çevirilmiş (tercüme değil çevirme bak) hali.
    Taktikler illa ki vardır ama dediğim gibi ben çalışmadan girdim, ilkinde bir gireyim yeterli notu alırım ( en kötü senaryo alamazsam da öğrenirim sınavı) diye, fazlasını aldım o yüzden o konuda çok şeyapamam ama illa ki forumları vs vardır.
    MEsela... Benim en büyük hatam Speaking kısmında basit şekilde derdimi anlatmaya çalışmak oldu, onların istediği messela iki cümle kurmak yerine ....... although ...... diyerek böyle and but falan değil de farklı bağlaçları falan kullanmanmış. Bİr de gene speaking için konuşayım, sorunun ve cevabın aklına yatıp yatmaması önemli değil, doğruları anlatmak zorunda da değilsin, mesela bana şehir mi köy mü tercih edersin yaşamak için diye sordu, buna gerçek ceva pvermek zorunda değilsin, yukarıda dediğim gibi bağlaçlar falan kullanarak güzelce verdiğin cevabın altını doldurman, açıklaman, bunun için de YDS ye çalışır gibi çalışman bir işe yaramaz, gerçekten İngilizce konuşabiliyor ve İngilizce olarak kendini ifade edebilyor olman lazım.

Tabi bunun hepsi benim nacizane düşüncem, sen gider YDS gibi kelime çalışır, 8.0 alırsın, senin de ona göre fikrin oluşur :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

https://eksisozluk1923.com/entry/93168644

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

https://eksisozluk1923.com/entry/93168644

+1