Iframe Virusu Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Nasıl ve nereden bulaştığını bilemediğim ve döngüye girmiş bir virus problemim var. Makinamda Avira yüklü, virus java downloader ile yükleniyor ve avira bunu farkedip remove edene kadar sisteme bulaşıyor.. Tüm sitelerime bulaşmış onları temizledim. Ancak yinede denemek için girdiğimde sisteme bulaşıyor.. Bunu nasıl engelleyebilirim? (cümleler karışık olmuş olablir kusura bakmayın, ufak yiğenimle uğraşıyorum bir yandan)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Plesk panelde bir açık vardı host sağlayıcın güncelleme yapması gerekiyoru. Ayrıca ftp ve panel giriş şifreni değiştir :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sunucu ile alakalı da olabilir, kesin çözüm; sunucu değiştirip ftp şifrelerini random olarak ataman.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Konu hosttan değilde bende kaynaklı arkadaşlar. Neyse sabah combofix ile tarattım sildim, daha sonra tek tek tüm hosttaki dosyalardan eklenen kodları temizledim, ardından sistem tekrar tarattım filan halloldu gibi. Opera'dan böyle birşey bulaşması beni ürküttü normalde opera'da böyel bir açık olacağını tahmin etmiyordum. Eklentilerden Java'yla ilgili ne varsa kapattım. Teşekkürler.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

java ile alakalı olduğundan browserı ilgilendirmez ayrıca öyle bir durumda temizlikten önce ilk javayı silin daha sonra başlangıçtan temizliği yapıp tekrardan sitelere girip siteleri  temizleyin daha rahat olur

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

inceledim zımbırtıyı gelince team atarsan bi temizlik yapalım.

Toplam Hit: 890 Toplam Mesaj: 6