folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İftar Çadırları Sadece Fakirlere Mi?

İftar Çadırları Sadece Fakirlere Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iftarda görüyoruz her yerde çadırlarda iftar vakti yemek veriliyor.Peki bu çadırlarda sadece fakirler mi yemek yemeli yoksa amaç o kadar insanı bir araya toplayıp,iftar ruhu içinde sohbet ede ede yemek yemek mi?

Bir gazetede bir haber gördüm 'o çadırlarda sadece fakirler yemek yemeli,bu işi kötüye kullanıpta yoldan geçerken çadıra girip yemek yiyen parası olan insanlarda var' diye bir yorum okudumda sizce nasıl olmalı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Genel olarak fakir insanlar ön planda tutulur. Ama halka açık ve kimse "niye geldin lan?" demez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hacım mesela İstanbulda sadece fakirler için değil. Çünkü insanlar trafikten dolayı evlerine iftara yetişemiyor. Bu yüzdende iftar çadırına gitmek zorunda kalıyorlar. 

Ama genel olarak küçük şehirlerde fakirlere yöneliklik. Evinde yemeği olan cebinde parası olan birinin orada yemesi doğru değildir.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

hocam durum varda keyfine gidiyorsan acayip günah Sonucta Senın yedıgın yemek baska Bir fakirin hakkı Olabilir Yemek fazla kalıyor demeyın belediyenın Ne Yaptıgı Belli degil onun ıcın zor durumda Kalmadıkca gitmeyın sevabına Giderim orda daha iyi mantıgıyla gıdersen kaybedersın

Beleş wireless kahramanı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

sadece fakirler için olursa bu onlara hakaret olur. Tüm fakirleri bu çardırda topluyoruz bakın ne kadar çoklar. kesinlikle böyle düşünmemek gerekir.

Fakirlere özel yardım yapılacaksa belilenerek tek tek özel olarak yapılmalıdır yardımlar reklamı yapılmadan. yada izdiham yapılım milleti çiğnettirmeden.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aslında sadece fakirler için değil o çadırlar.Zengin adam da bir çadıra hayır maksadıyla bir katkı yapar.Sonrada fakir zengin demeden halkla iç içe iftar yapar.Ama o yaptığı hayırı gizli yapar.Zaten para ile imanın kimde olacağı belli olmaz

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben severim orada iftar etmeyi... Orada çok farklı şeyler görüyorsun...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

şahsıma konuşursam sadece durumu kötü insanların orda yemesini isterim ben hayatım boyunca gidip yemedim sanki ben yersem bi fakir aç kalcak onun hakkını yicem gibi geldi 

dewdim dewrildim geldim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asswipe
    asswipe's avatar
    Erkek

oranın ismi İftar Çadırı. iftarını orda açmak isteyen orda açar. Fakirlerin İftar Çadırı değil sonuçta. isteyen gidip yer, kimse sorgulayamaz. fakat biraz vicdanı olan insan, yediği yemeğin karşılığını cüzi bir miktardada olsa, kapıdaki bağış kutusuna para bırakır.

az
Toplam Hit: 1460 Toplam Mesaj: 9