folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İHA 1 - İHA 2 Ehliyetleri İçin Kaynak Kitap, Ders Notu, Ders Videoları Lazım

İHA 1 - İHA 2 Ehliyetleri İçin Kaynak Kitap, Ders Notu, Ders Videoları Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Bu ara İHA 1 (25 kg'a kadar) ve ileride İHA 2 (25 kg ve üstü) İHA ehliyeti almaya karar verdim. Uzaktan eğitim online/offline teorik dersler alabilirim, sınav için farklı bir şehre de gidebilirim ama bulunduğum yerde birkaç gün boyunca pratik ders alacak imkan yok. Şöyle kitap, ders notu, video ders kaydı falan olsa da evde zaman buldukça çalışıp kendimi geliştirsem. Sonra imkanım olunca uzaktan bir kursa yazılıp gerekirse 1-2 günlüğüne başka bir şehre pratik eğitim almaya gidip ehliyeti kolayca alsam diye düşünüyorum. Ehliyet sınavına önceden hazırlanmak için kaynak kitap, ders notu, powerpoint sunumu, video ders kaydı gibi içeriklerde yardıma ihtiyacım var. Bu konuda ne önerirsiniz? Genel olarak elektronik, harita bilgisi, temel hukuk, cihaz tamiri ve bakımı, uçuş güvenliği gibi konulara aşinayım. Teşekkürler.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

iha1 amator/sportif ehliyeti sivil havacilik sitesinde online kurs ve sinav olarak yapiliyor. hatta bu forumda bir cok murit bu ehliyeti pandemi doneminde aldi (ben dahil) forumda konusu var. 20 soru var cevaplari iha hakkinda bir sey bilmeyip sadece mantik kullanarak yapabilirsin.

blackhammer tarafından 19/Haz/23 00:01 tarihinde düzenlenmiştir

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iha ticari 1 sahibiyim bende DJI T10 tarım dronu kullanıyoruz eğitimi dji türkiye distribitörü olan yani dron u satın aldığımız firma olan dron market firmasından aldık kendileri hem satış hemde eğitim sertifika ve pilot ehliyetini veriyor.

ticari 1 için 3 gün teorik eğitim 1 gün pratik eğitim 

1 günde sınav oluyor ehliyetler ve türk havakurumu diploması 30 gün civarı sürüyor gelmesi.

iha 0 ve iha 1 için hiç bir pdf ve sunuma ihtiyaç yok zaten sertifika için sınavdan önce verilen eğitim yeterince kapsamlı ve biraz teknolojiden anlıyorsan yetiyor.

iha 2 için ise eğitim iki hafta sürüyor ve çok kapsamlı ve pahalı birde yanlış hatırlamıyorsam her yıl vizesi vardı bir ücret ödemek gerekiyor

ben eğitim grubundan çıktım geçenlerde pdf ve dökümanlar orada kaldı fakat bulabilirsem araştırıp buradan paylaşırım.

sınavın büyük çoğunluğu makınayı tanımak kumanda iletişimi hava koşulları ve uydu sistemleri şeklinde ilerliyor 

DJI T10 ile 10 dönüm arazi genelde 10 dakika içinde ilaçlanabiliyor buda saatte 60 dönüm yapar 

60 dönüm yeri konvansiyonel yolla sabahtab akşama zor ilaçlarsın bide bunun mazot su ve misli ile ilaç masrafı var sen sertifikayı niye almak istiyorsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

iha ticari 1 sahibiyim bende DJI T10 tarım dronu kullanıyoruz eğitimi dji türkiye distribitörü olan yani dron u satın aldığımız firma olan dron market firmasından aldık kendileri hem satış hemde eğitim sertifika ve pilot ehliyetini veriyor.

ticari 1 için 3 gün teorik eğitim 1 gün pratik eğitim 

1 günde sınav oluyor ehliyetler ve türk havakurumu diploması 30 gün civarı sürüyor gelmesi.

iha 0 ve iha 1 için hiç bir pdf ve sunuma ihtiyaç yok zaten sertifika için sınavdan önce verilen eğitim yeterince kapsamlı ve biraz teknolojiden anlıyorsan yetiyor.

iha 2 için ise eğitim iki hafta sürüyor ve çok kapsamlı ve pahalı birde yanlış hatırlamıyorsam her yıl vizesi vardı bir ücret ödemek gerekiyor

ben eğitim grubundan çıktım geçenlerde pdf ve dökümanlar orada kaldı fakat bulabilirsem araştırıp buradan paylaşırım.

sınavın büyük çoğunluğu makınayı tanımak kumanda iletişimi hava koşulları ve uydu sistemleri şeklinde ilerliyor 

DJI T10 ile 10 dönüm arazi genelde 10 dakika içinde ilaçlanabiliyor buda saatte 60 dönüm yapar 

60 dönüm yeri konvansiyonel yolla sabahtab akşama zor ilaçlarsın bide bunun mazot su ve misli ile ilaç masrafı var sen sertifikayı niye almak istiyorsun

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sertifikayı gelecek için almak istiyorum. Artık araba ehliyeti gibi herkesin bilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Almışken de alabileceğim en üst seviyeden alayım diye düşünüyorum. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 616 Toplam Mesaj: 4
drone ehliyet i̇ha drone eğitimi i̇ha ehliyeti i̇ha 1 iha 2