İhaupd32.Exe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mipodrall
    mipodrall's avatar
    Erkek

Geçenlerde tam korumalı sandığım bilgisayarıma bulaşan virüs... Güvenlik açığı olduğunu bilmek çok rahatsız edici...

ihaupd32.exe: Trojan/Backdoor

Oldukça tehlikeli bir zımbırtı bir de sanki güvenliymiş gibi Dr. Guard diye birşey yüklüyor bilgisayara... Yükletmeyin...

Sonra görev yöneticisini iptal ediyor ve dosya görünümlerini default a çeviriyor...

Başlattaki başlangıç klasörüne birkaç dosya atıyor. Kullanıcı dosyalarının içine, system32'deki driverlara ve bazı sistem dosyalarına bulaştı...

Sinir oldum tabi, yer mi anadolu çocuğu... CombaFix'le bir giriştim kendine geldi PC. Cilayı da Spybot ile yaptım....

O çok güvendiğim AntiVir beni hayal kırıklığına uğrattı... Kaspersky yükleyeyim dedim ama vazgeçtim ComboFix meseleyi halletti...

Kimse konuyu açmamış ben açmış olayım... Daha iyi ya da farklı çözüm veyahut bu çözüm yetersiz olmuş diyen varsa buyursun yazsın biz de bilgilenelim...

Savaş herşeyin babasıdır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mipodrall
    mipodrall's avatar
    Erkek

Bu arada Dell Inspiton 1011 Netbook kullanıyorum ve Windows XP sp3 lü sistemim var...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nod avira'dan daha iyi ama avira daha hizli oldugu icin bende avira'yi kullaniyorum. uzun lafin kisasi nod'u dene bakalim birde.

la liberte ne meurt jamais.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mipodrall
    mipodrall's avatar
    Erkek

Şansa benim iki arkadaşa daha bulaşmış. Facebook'tan falan geldi diyo bazı sitelerde ama öyle birşey yok çünkü o arkadaşlarım Facebook kullanmıyor.

Nod32 kullanıyordu bu arkadaşlarımdan biri ama o da çaresiz kaldı. Sisteme yaptırımı kuvvetli bir virüs... İşe yaramadı yani...

Toplam Hit: 1309 Toplam Mesaj: 4