folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder IIS Configuration Error (Sinir Krizi Geçireceğim.)

IIS Configuration Error (Sinir Krizi Geçireceğim.)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım VM den bağlanınca sorun yok yan localhost dan yazınca servisimi kullanıyorum

fakat IP adresi ile kullanınca olmuyor. Html sayfalar gözüküyor fakat .net'de yazdığım servis çalışmıyor.. Sebebi nedir bilen bi mürit varsa yardımcı olur mu :(((

Hata 2 : Öncekini boza boza çözdüm

Şimdiki sorun da bu :/ CodeFile yi CodeBehind yaptım olmadı ..  Framework 1.1 den 2 ye çevirin diyor da bunun nasıl çevireceğim çözemedim..

MhmdAlmz tarafından 20/Mar/16 22:02 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam eğer Windows server 2012 kullanıyorsan server manager programında  add roles and features diye bir sihirbaz varya acaba orda bulunan web server iis başlığı altındaki bileşenlerden gerekli olanlardan bazıları yüklenmemiş olabilir mi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Hannibal_King : hocam normal bir şekilde html çalışmaz o zaman da yanlış mı düşünüyorum birde .net Framework olanların hepsini ekledim az önce baktım hepsi de ekli

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hayır bendede benzer bı hata olmustu html calısıyor ancak .net tarafından yorumlanması gereken sayfalar calısmıyor. Çözümde yanlıs hatırlamıyosam ya server roles kısmındandı yada iss ayarlarındandı.Server Roles kısmında Web Server altında Application Development var.Orda  

.net Extensibility 3.5

.net Extensibility 4.5

Asp .net 3.5

Asp .net 4.5

ISAPI Extensions

ISAPI Filters

WebSocket Protocol (bu bende signalr için işaretli)

Ayrıca birde Add Roles and Features sihirbazında solda Features kısmı var 

Ordada .net framework 3.5 ve 4.5 kısmı var onların altındada onaylanması gereken kısımlar var yanı 2 farklı yerde .net ayarı var.Hatta bu features kısmında .net 4.5 un altında wcf falanda var.Şimdi hangileri ne işe yarıyor tam bilmiyorum ayrıntısı ile ancak. Daha önce aynı problem başıma geldi sadece .html uzantılı sayfalar gözüküyorsa dediğim .net bileşenlerinden bazıları eksiktir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

İşimi Hallettim Fakat şu şekilde hallettim. 

Kendi Bilgisayarımda Servisimi hazırladım sadece Entitiy Modeli eklemedim Asmx sayfaları falan hepsini hazırladım. Kodları vs vs . Entitiy kodlarını da.

Daha sonra VM attım bu lanet şeyi VM de Model ekledim . Ekledikten sonra IIS attım çalıştı..

Fakat şöyle bir saçma olayım var.. Sebini bilmiyorum. VM de Visual Studio da publish ettiğim dosyalar bozuk çıkıyor sanırım. gümlüyor yani. Asmx eklediğimde patlıyor galiba .net Framework uyuşmazlığından dolayı 

Bunu nasıl düzelteceğimi bilmediğim için denemedim...

Bu hata hakkında bilgili mürit varsa bizi bilgilendirsin hiçte fena olmaz :) Hiç yoktan ilerde böyle bi hata ile karşılaşırsak 10 Dakikamızdan olmayız ve böyle saçma bir yol izlemeyiz

Edit ;

@Hannibal_King : Abim dediğim gibi Rollerde sıkıntı yok çünkü şuan servisim çalışıyor bu adımları uyguladım yani dediğin şeylerin hepsi ekli bende gene baktım :/ Sorun VS den kaynaklanıyor sanırım..

MhmdAlmz tarafından 20/Mar/16 22:32 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ben yinede 2 resim hazırladım .net ile ilgili bileşenler ile sıkıntı olursa diye faydalanan biri çıkar belki.Menüde yerini gösterdim sadece

http://postimg.org/image/vfs2tm3fb/

http://postimg.org/image/gijlslq6v/

Bende pek bilmiyorum server yönetimi konusunda çok tecrübem yok bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@hannibal_king eyvallah abi böyle şeyler de bilmek gerekiyor hatta bilmek zorundayız :( şahsen ben yeni bi dile falan başlarken hiç tasarıma değil direk koda dalarım sora böyle saçma sapan hatalar ile uğraşırım herşey kod değil :(

Toplam Hit: 895 Toplam Mesaj: 7
.net web service configuration error