folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İkametgah Değişimi Yardım

İkametgah Değişimi Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Hocalar şöyle bi sorunum var. İstanbulda yaşıyorum izmir karaburunda askerim. Evci çıkmak için ikametgahımı buraya almam lazım ama işlemler nası olur yapılır bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?   Akraba değil tanıdık birinin evi var ailemden kimse gelmeden bu işi yapabilirmiyiz?

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

İkametgahını aldırman yeterli değil.

Anne-Baba yada evli isen eşinin aynı garnizonda ikametgah etmesi gerekli,

Sen başvurdukdan sonra merkez k.lığı yetkilileri denetlerler, ayda 1-2 kezde rutin olarak eve gelirler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Evli değilim ama yaş sonuçda 20 hür bi vatandaş olarak başka bi adresde ikametgah göstericem. Üzerime herhangi bi fatura vs belgede yok ailemle yaşıyodum istanbulda

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jizz_jix
    jizz_jix's avatar
    Erkek

Hocam Kimliğini yanına al muhtara git sana orda Forum (D) Dolduracak kaldığın adresi T.c'ni Yazacak onu mühürleyecek sonra seni hangi bölgeyse seni oranın nüfus dairesine gönderecek orda kayıt yapacaksın.Sana kayıt olduğuna dair bir belge verecekler onu muhtara geri getireceksin.

Tek sorunun  kayıt olmak için adına kayıtlı birşey istiyolar misal  fatura,Kira Kontratı ( NOTER ONAYLI )olacak,Ev telefon faturası.vsvs

Edit : Bide Evde Kaç Kişi kalıyosanız onlarında kimlikklerini götür muhtarlığa

TURKCELL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

buz_mavisi bunu yazdı:
    -----------------------------

Evli değilim ama yaş sonuçda 20 hür bi vatandaş olarak başka bi adresde ikametgah göstericem. Üzerime herhangi bi fatura vs belgede yok ailemle yaşıyodum istanbulda

-----------------------------

Kardeşim anlatamadım sanırım, evci çıkmanın şartlarını yazdım, istersen 30 yaşında asker ol farketmez, senin dediğin gibi olsaydı, askerde herkes evci çıkardı.

Askerlikt evci çıkmanın şartları bunlar, cuma akşamı mesai bitimi kışladan çıkarsın, pazartesi sabah erkenden teslim olursun, durum budur,

Zaten normal durumdaki erbaş/erlerin pek evci çıktığına şahit olmadım, genelde kısa dönem gelen evli olan, anne-baba kuzusu olanlar bu yola başvururlardı,

Toplam Hit: 1298 Toplam Mesaj: 5