folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İkinci Yabancı Dil Olarak Ne Öğrenmeli?

İkinci Yabancı Dil Olarak Ne Öğrenmeli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

selamlar müridler ikinci bir yabancı dili günlük hayatta iyi bir şekilde konuşmak için dil arayışına girdim. İngilizcem mükemmel değil ama ielts ten 6 alacak seviyede olduğuna kanaat getirdim.Bu ingilizce daha ilerlemiyor daha ilerlemesi için yurtdışında yaşamak lazım oda bizde yok o yüzden sanırım sınıra ulaştığıma karar getirdim.

İkinci yabancı dil olarak 3 şıkkım var. Almanca , rusça, çince.

Almancayı belki üniversite bursu alırız diye düşünüyorum , almanya çevresindeki ülkelerdede en çok aranan dil. 

Rusça zaten malumunuzu hiçbir zaman eskimeyecek ama almancadan 2 kat daha zor belki 3 kat.

Diğer şıkkımız çince . 90 yıllarda nasıl ingilizcenin popülerliği oluşmaya başladıysa çincede aynı şekilde popülerliği artıyor , ikinci ingilizce vakası olcak ama ne bu ülkenin tarihini ne kültürünü benimsemekte zorluk çekiyorum.İlgimi çekmiyor çünkü asya devletlerini bir çekiliği yok. Ayrıca yaşamak anlamındada muhtemelen türkiyede kalmayı tercih ederim çine gitmektense hani iş olsa bile nedeni çinde ki berbat hava kalitesi air quality yazıp bir bakmanızı öneriririm. Dünyaya en çok zarar veren ülkenin dilini öğrenmek , çok garip geliyor ama aralarındada en mantıklısı bu . Siz ne düşünüyorsunuz.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

A.s hocam.Ben olsam rusça'yı düşünürdüm.Rusyanın Sovyetlerden gelen  tarihsel büyüklüğü sebebi ile bir çok ülkede geçerli bir dil oldugu aşikar.Almanca genelde avrupanın belli bölgelerinde kullanılabiliyor ancak Rusça Türkiye'nin konum olarak ihracah vb şirketlerinde daha işlevsel diyebilirim.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

ispanyolca

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

gelecek planların üstüne düşünüp ona göre karar vermek daha mantıklı olabilir. hangi dili öğrensem değil de, 5 yıl sonra ne yapıyor olmak istiyorum şeklinde düşünebilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Meslege ve planlarina göre değişir.

Mesela makine muhendisleri almanca ya yoneliyor. 

Turizm ise Rusça ( sicak denizlere ulasmak isteyen bacilarimiza yardimci olmak gerek :) işin şakasi da cidden soruyorum rusya ne konuda guclu ulke olarak ?  Ruscayi anadil gibi bilsem ne gibi faydasi var? Bu konuda bilgi eksikligim var. 

Sanat ve tasarim ise italyanca ( acik hava muzesi. Dunyanin moda merkezi)

Dis ticaret ise çince ( uzakdogunun yukselen gücü) 

Benim tercih ve siralamam soyle olurdu

İngilizce

Arapca

Korece

İtalyanca

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Japonca veya çince neden dersen diğerlerini öğrenmek kolay. 

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

O dili ne için kullanacağını bilmiyoruz. Avrupa'da Almanya ve Avusturya harici bir ülkede yaşamayı düşünüyorsan Rusça daha avantajlı olur. Çünkü eski Sovyet ülkelerinden çok göç var ve her yerde Rusça konuşan tipler var. Almanya'da yaşayayım dersen Almanca'yı kesinlikle öğrenmek gerekiyor. İngilizce ile bir yere kadar. Latin Amerika ve İspanya benim için yaşanacak yer dersen o zaman İspanyolca. Ama o ülkeler harici İspanyolca sana bir avantaj kazandırmaz. Çince konusunda çekimserim çünkü ticarette hepsi İngilizce konuşuyor. Gerek var mı bilmiyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Meslege ve planlarina göre değişir.

Mesela makine muhendisleri almanca ya yoneliyor. 

Turizm ise Rusça ( sicak denizlere ulasmak isteyen bacilarimiza yardimci olmak gerek :) işin şakasi da cidden soruyorum rusya ne konuda guclu ulke olarak ?  Ruscayi anadil gibi bilsem ne gibi faydasi var? Bu konuda bilgi eksikligim var. 

Sanat ve tasarim ise italyanca ( acik hava muzesi. Dunyanin moda merkezi)

Dis ticaret ise çince ( uzakdogunun yukselen gücü) 

Benim tercih ve siralamam soyle olurdu

İngilizce

Arapca

Korece

İtalyanca

Rusya ile ciddi bir ticaretimiz var. Tekstil, gıda,  inşaat, enerji, turizm...

Bu arada Rusya'daki birçok şehirde inşaatları bizim Türkler yapmış, yapmaya da devam ediyor. Rusyaya yüksek rakamlarda ihracatımız var. 

Ayrıca eski ssbc ülkelerinde is yapacaksanız rusca bilmek lazım. 

Bana göre liste şu şekilde:

İngilizce 

Rusça 

Arapça 

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Yeni süper güç Çin hocam. 2030'lu yıllarda Çin'in nerelere geleceğini araştırmanı tavsiye ederim. Ancak bana kalırsa, ikinci yabancı dil öğrenmek yerine programlama dili öğrenmek daha mantıklı. Çünkü insanlardan daha çok makinalarla iletişim halinde olacağız.  

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Ingilizce 

almanca

ispanyolca

3 dil bilecen 3 dilde ana baci sovebilecen ve canimin ici demesini bilecen temasinda ilerlemekteyim.

ÜÇ DİL

En azından üç dil bileceksin
    En azından üç dilde
    Ana avrat dümdüz gideceksin
    En azından üç dilde düşünüp rüya göreceksin
    En azından üç dil
    Birisi ana dilin
    Elin ayağın kadar senin
    Ana sütü gibi tatlı
    Ana sütü gibi bedava
    Nenniler, masallar, küfürler de caba
    Ötekiler yedi kat yabancı
    Her kelime arslan ağzında
    Her kelimeyi bir bir dişinle tırnağınla
    Kök sökercesine söküp çıkartacaksın
    Her kelimede bir tuğla boyu yükselecek
    Her kelimede bir kat daha artacaksın

En azından üç dilde
    Canımın içi demesini
    Kırmızı gülün alı var demesini
    Nerden ince ise ordan kopsun demesini
    Atın ölümü arpadan olsun demesini
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur demesini
    İnsanın insanı sömürmesi
    Rezilliğin dik alası demesini
    Ne demesi be
    Gümbür gümbür gümbür demesini becereceksin

En azından üç dilde
    Ana avrat dümdüz gideceksin
    En azından üç dil
    Çünkü sen ne tarih ne coğrafya
    Ne şu ne busun
    Oğlum Mernus
    Sen otobüsü kaçırmış bir milletin çocuğusun.

Bedri Rahmi EYUBOĞLU

## sen istiyor duj verecek yüz daha
Toplam Hit: 828 Toplam Mesaj: 10
çince