İlginç Bir Sıkıntı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

konuyu kısa özetliyim. ozkula.com dan reseller aldım aynı firmadan domain aldım ns leri gönlendirdim. bekle allah bekle site acılmıyo. ticket atıyorum sorun yok diyolar. giriyorum yok. bende sıkıntı var diye diğer pc den girdim onda da yok girmiyo. dedim internette problem var diye düşündüm arkadasa söylüyorm oda giremiyo. gene donüyorum tickete mail  falan telden arayıp yardırıyoru adam skntı yok diyo. gizlen.net ten bakıyorm gene girmiyo. cıldırcam. whois atıyorm bilgiler ns ler gözüküyo. allah allah diyorum. sonra reset attım pcye hatta formata kadar yolu var dedim w10 kullanıyorm çünki. bi yandan da denemediğim tarayıcı yok chrome mozilla vs gene yok gene yok. sonra dedim ki 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 dns leri ekliydi pcde kaldırayım otomatik yap diyim bi dedim. yaptım ve aa girdi. 

onümde 2 pc var birine dns yazıyorm diğeri otomatik. otomatikte giriyo dns de girmiyo. tam tersi yapıyorum tam tersi oluyo.

sizce neden kaynaklanır bu. bikac farklı pc denedim denettirdim 15 20 kadar hepsinde durum böyle.

ilkkez karsılastığım bi durum. çözüm var mı yoksa firma mı değiştiryim sizce?

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Go daddy go!

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Herhangi bir alan adının DNS kayıtları değiştiğinde yeni IP'lerin erişilebilirliği ttl'e göre değişebilir.

Kullandığın dns server'ın hangi IP'yi gördüğünü nslookup ile kontrol edebilirsin.

Sen domaini yönlendirdin ama ozkula.com'un name server'larında senin dominin için kayıt oluşuturuldu mu?

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Asıl sorun şu, o kadar bilindik ve ucuz firma varken neden böyle kıyıda köşede kalmış firmalardan hizmet alır bir insan.

Bilindik firmalar ile bu firmalar arasında taş çatlasın 10 tl ya oynar ya oynamaz zaten, kendine bu eziyeti neden yapar bir insan..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

asıl soru şu..ne yapmak lazım, çözüm ne?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    Apolitik bunu yazdı

Go daddy go!

Godaddy.com

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    Apolitik bunu yazdı
    Apolitik bunu yazdı

Go daddy go!

Godaddy.com

daha alalı bikaç gün oldu extradan transfer ücreti cıkarmak istemiyorum. kendi resellerima yönlendirdim. host değiştirsem nasıl olur ki

csabanci tarafından 24/Oca/16 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 928 Toplam Mesaj: 7
sıkıntı dns ilgin. resller ns