folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İlginç Bir Sorun (Monitöre Görüntü Gelmiyor)

İlginç Bir Sorun (Monitöre Görüntü Gelmiyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar son bir haftadır sorunum aynı ve değişen bir şey yok.

Sorun şu : Masaüstü bilgisayarı ilk açılış düğmesine bastığımız an monitöre görüntü gelmiyor. Kasayı yan yatırıp içinde ne varsa söktüm tekrar yerine taktım ramlara, ekran kartına baktım bir şey yok. Monitörüm ise 19 inç samsung marka SyncMaster 931 Model LCD monitör. İlk açılış düğmesine basıyorum ilk görüntü gelmiyor sonra bekliyorum bir iki dakika reset attığımda hemen görüntü geliyor sizce sorun nedir? iki gün önce reset attığımda önce ekrana renkler karışık (açık pembe renk) yazılar bozuk şeklinde geldi kasayı kapatıp tekrar açtım düzeldi 1 haftadır sorun aynı devam ediyor sizce sorun nedir? monitör ekonomik ömrünü yavaş yavaş yitiriyor mu, 4,5 senelik bir monitör kasada aynı şekilde.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

farkli bir ekran karti ile dene buyuk ihtimalle ekran kartinda sorun var.

ekran karti bulamiyorsan monitoru baska bir bilgisayara takip dene. orda da goruntu saglam net guzel ise sorun ekran kartindadir.

degilse monitordur veya kablosu

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

öncelikle cmos yapman lazım, daha sonra ekran kartını denemen lazım, daha sonra ramleri denemen lazım, daha sonra "IDE" kabloları denemen lazım, oda olmadı bios uptade etmen lazım.. bunları sırası ile yapmanı tavsiye ederim hangisinde hata düzelirse o zaman sorunu bulmuş olursun.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

catlax bunu yazdı:
    -----------------------------

öncelikle cmos yapman lazım, daha sonra ekran kartını denemen lazım, daha sonra ramleri denemen lazım, daha sonra "IDE" kabloları denemen lazım, oda olmadı bios uptade etmen lazım.. bunları sırası ile yapmanı tavsiye ederim hangisinde hata düzelirse o zaman sorunu bulmuş olursun.

ram & ekran kartı harici diğerleri anlatım.

hocam, under üstadın dediği gibi ekranı, ekran kartını, kablonu ve başka monitörü dene.

Ram kaynaklı nasıl olabilir dersen oda ; burda bi incele kolay gelsin :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

catlax bunu yazdı:

ram & ekran kartı harici diğerleri anlatım.

hocam, under üstadın dediği gibi ekranı, ekran kartını, kablonu ve başka monitörü dene.

Ram kaynaklı nasıl olabilir dersen oda ; burda bi incele kolay gelsin :)

4 5 yıllıkmış monitör 4-5 yıl aynı bilgisayarda kullanysa ekran kartından değildir heralde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ekran kartını değiştirip denermisin. gpu gitmiş gibi görünüyor.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

Hacılar komşu arkadaştan lcd monitörü söküp benim makineye bağladım ekrana görüntü gelmedi aynı şekilde 1-2 dakika bekliyorum sonra reset atınca görüntü geliyor. Benim monitörüde arkadaşa bağladım onda direk açtı anlaşılan ekran kartı güme gitti gibi :( Arkadaşın ekran kartı benim makineye uymaz gibi orasını kurcalamadım artık bozarım mozarım gecenin vakti uğraşmiyim şimdi onun anakartı asus marka modelini bilmiyorum, benimki Gigabyte 965P-S3 Rev 3.3 uyumlu olmaz veya çakışır anakartı falan uçurmayalım diye oraya kadar kurcalamadım arkadaşın makineyede dokunmadım artık. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz bu şekilde kullanmaya devam edeyim mi, yarın bir gün anakartımı hardiskimi falan uçurmasın sonra bazen nette dolaşırken winamp veya media player açtığımda ekran çakışıyor yani monitör kapanıp açılıyor sonra sağdan uyarı çıkıyor ati radeon uyumsuzluk sorununu başarıyla giderdi v.s. v.s falan çıkıyor kapatıyorum ama sık sık olmuyor 2-3 saatte bir oluyor. şimdi ne yapmamı önerirsiniz ? hemen ekran kartını mı değiştireyim yoksa bu şekilde biraz daha mı kullanayım.

Ekran kartım modeli : Ati Radeon X1650 serisi

Anakartım : Gigabyte 965P-S3 Rev 3.3

Bu anakarta uyumlu ekran kartı önerileriniz nedir? crysis, call of dutty gibi grafikleri güçlü bir oyunları kaldırabilecek anakarta uyumlu ekran kartı ne alalım bütçe 500-600 TL ye kadar olur ama çift çekirdekli işlemciyide değiştirmek istedim netten araştırdım bu anakarta uyumlu 4 çekirdekli işlemci yok anakartta değişmesi gerekiyormuş bu yüzden şimdilik bu kalsın ekran kartına bakalım

Toplam Hit: 1567 Toplam Mesaj: 7