folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder İlk Programladığım Oyun Olan "Don't Drop That!" (Düşürme!) App Store'da!

İlk Programladığım Oyun Olan "Don't Drop That!" (Düşürme!) App Store'da!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

Gripati Oyun Stüdyosu olarak geliştirdiğimiz ve benim ilk programladığım oyun olan "Don't Drop That!" adlı oyunumuz App Store'daki yerini aldı. Bu konuyu açma sebebim oyun hakkındaki önerilerinizi almak ve oyunu daha da geliştirebilmek.

Küçük yaşta Tetris’le başladı oyunlara merakım, atariler gelene kadar da Tetris’le olan maceramız devam etti. Her çocuk gibi çoğu zaman kendimi atarinin başında bulmuşumdur, yapmam gereken başka işler olmasına rağmen. Bilgisayar devri başladığında da değişen tek şey sadece oyunların adıydı. Tabi bunun yanında annemin "bilgisayarın kablosunu saklama" operasyonları da vardı. Ne zaman ki bilgisayar mühendisliğini kazandım, o zaman anneme söylediğim ilk şey: “Artık bilgisayarda ne kadar kalırsam kalayım, bana kızamayacaksın.” oldu.

Daha birkaç ay öncesine kadar oyunu oynayan tarafken, Gripati sayesinde oyunu geliştiren taraf oldum. Üniversiteden bir arkadaşım vasıtasıyla Gripati ailesiyle tanışma ve daha sonra da onlara katılma şansı yakaladım. İlk toplantımızda herkesin katkılarıyla oyunun ilk hâli fikir olarak ortaya çıktı. Oyunun ilk prototipi herkesin hoşuna gitti ve bunun peşine oyunun gelişim ve değişim süreci başladı. Fikirlerimiz değiştikçe oyun da gelişti ve güzelleşti. Zaman zaman zorlandığım noktalar olsa da hem ekiptekilerin desteğiyle ve yardımıyla hem de oyun geliştirmenin vermiş olduğu keyifle oyun son hâlini aldı. Oyunun son hâlini ilk kez oynayabildiğim gün, hayal ettiğimiz fikrin somutlaşmış olması beni gerçekten de büyüledi. Bir şey düşünüp, hayal etmiştik ve o artık elimizdeydi. Simyacının da dediği gibi, “Bir düşü gerçekleştirme olasılığı, yaşamı ilginçleştiriyor.” ve işte bu da benim simyam oldu.

Oyunun açıklaması: Düşürme! Sizi bıktıracak minimalist bir arcade oyunudur.

Rastgele şekiller yıkıcı bir zincir reaksiyonuna ve taşmaya sebep olan kaynayan plazmaya düşmektedir. Siz, esas çubuğu kullanarak, sabit olmayan bu şekilleri insanlığı kurtarmak için yakalamalısınız. Bu basit bir görev değildir, iticilerinizi ayarlayarak yakaladığınız her şeklin kütlesini dengelemelisiniz. Eğer çok fazla düşürürseniz, plazma hepsini yakıp yok edecek!

- Beceriye dayalı, affetmeyen bir oyun.
    - Her şekle kütle kazandıran fizik.
    - Game Center leaderboards aracılığıyla uluslararası rekabet.
    - Zaman, enerji ya da başka hiçbir sınırlama olmadan istediğiniz kadar oynayın!
    - Dubstep müzikleri de cabası. Vub vub vub!

Oyunun iTunes linki: https://itunes.apple.com/app/dont-drop-that!/id906374142

Oyunun oynanış videosu: http://youtu.be/ZxZWpqchOTs

Oyunu Unity ile C# dilini kullanarak geliştirdik. Oyun hakkındaki önerilerinizi ve eleştirilerinizi merakla bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

hocam öncelikle başarılar :))

ios olmadığından deneyemedim videoları izledim güzel gözüküyor :) 

ilerleyen zamanlarda ne kadar reklama para ayırdınız ve ne kadar kazandırdı falan paylaşırsan iyi olur :) çünkü mobil taraf artık hep zombi diyorlar.bu yüzden merak ediyorum.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hoca yumurta oyununu türkçesini nasıl yüklücez? :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

devamının gelmesini dileri güzel çalışma olmuş

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

hocam öncelikle başarılar :))

ios olmadığından deneyemedim videoları izledim güzel gözüküyor :) 

ilerleyen zamanlarda ne kadar reklama para ayırdınız ve ne kadar kazandırdı falan paylaşırsan iyi olur :) çünkü mobil taraf artık hep zombi diyorlar.bu yüzden merak ediyorum.

Teşekkürler hocam. :)

Android sürümünü de çok yakında zamanda çıkartıyoruz inşallah. Reklam için henüz bir harcama yapmış değiliz, ne kadar kazandırdığına gelecek olursak, oyun daha yeni çıktı o yüzden biraz beklemek gerekiyor bunun için :) açıkçası ben mobilin öyle olduğunu düşünmüyorum hocam, tam tersine her geçen gün daha da iyiye gidiyor bence.

u235 bunu yazdı

Hoca yumurta oyununu türkçesini nasıl yüklücez? :D

Hocam cihazının dili Türkçe ise oyun direkt Türkçe oluyor. Eğer İngilizce ise oyunun içindeki ayarlardan dili Türkçe yapabilirsin.

hatayi bunu yazdı

devamının gelmesini dileri güzel çalışma olmuş

Teşekkür ederim hocam, beğenmene sevindim. :)

BlackStorm tarafından 21/Eyl/14 21:03 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

hep uplamış olalım :) tebrikler indiricem birazdan :)

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

İphone 6 alınca bir deneyim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

hep uplamış olalım :) tebrikler indiricem birazdan :)

Teşekkürler hocam, yorumlarını bekliyorum. :)

PanxeR bunu yazdı

İphone 6 alınca bir deneyim

iPhone 6'da test etme şansım olmadı, yorumlarını bekliyorum mutlaka hocam. :)

Toplam Hit: 1562 Toplam Mesaj: 8