İlk Web Sitemi Yaptım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, ilk web sitemi sonunda tam anlamı ile bitirdim. Tabi bunda sizlerin emeği çok takıldığım noktalarda sizlere danışarak bazı konuları çözdüm. Sizlerde sağolun çok yardımcı oldunuz. Yazılım kısmını tamamen php ile yazdım. Sorunsuz çalışmaktadır. Ancak yayınlamayı düşünmüyorum. Nedeni ise ben daha çok kendimi geliştirmek için yapıyorum ve bir sonraki projem bu yaptığım sitenin bir üstü olması gerekmektedir. Bu nedenle hemen yeni bir proje bulmak istiyorum.  

Sitede php yazılım dilinin select, insert,update ve delete özellikleri yani veri tabanı işlemleri kullanıldı. Yeni proje için sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

Burada sizlere sormak istediğim bir kaç konu var. 

1. Öncelikle nasıl bir proje yapmalıyım? 
    2. Php ile ilgili bildiklerim yukarda anlattıklarım kadar, api ve xml olayını çok merak ediyorum sizce bu konuya girmelimiyim.
    3. Örnek verdiğiniz projede php veya farklı dilin hangi özellikleri ve methodları kullanılmaktadır.

Herkese çok teşekkür ederim. Cevaplarınız bekliyorum.

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir. Ağaç değilsin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Site adi ne :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

Site adi ne :)

Siteyi yayınlamadım hocam yayınlamayı da düşünmüyorum. Sadece kendimi geliştirmek için yaptım. Ancak isterseniz detaylı olarak siteyi sizlere anlatabilirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

"Nasıl bir proje yapmalıyım?" soruna cevap vermeye çalışayım,

Php öğrenmeye ünite ünite çalışmak ya da standart şeyleri kodlamak yerine keyif alacağım farklı bir şeyler kodlamaya çalışarak başlamıştım.  Örneğin forum sistemi kodlarken keyif almayacaksam sırf bir şeyler katar diye kodlamakla uğraşmadım. Ben oyun scripti kodlamaya çalışmıştım, elimden geldiğince de güzel bir şey yapmıştım, hem çok keyif almıştım hem de örnekleri az bulunduğu için karşılaştığım problemlere yaratıcı çözümler bulmam gerekmişti. Bundan ötürü bittişini düşününce heyacanladığın bir proje olmalı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

"Nasıl bir proje yapmalıyım?" soruna cevap vermeye çalışayım,

Php öğrenmeye ünite ünite çalışmak ya da standart şeyleri kodlamak yerine keyif alacağım farklı bir şeyler kodlamaya çalışarak başlamıştım.  Örneğin forum sistemi kodlarken keyif almayacaksam sırf bir şeyler katar diye kodlamakla uğraşmadım. Ben oyun scripti kodlamaya çalışmıştım, elimden geldiğince de güzel bir şey yapmıştım, hem çok keyif almıştım hem de örnekleri az bulunduğu için karşılaştığım problemlere yaratıcı çözümler bulmam gerekmişti. Bundan ötürü bittişini düşününce heyacanladığın bir proje olmalı.

Anladım hocam ne gibi bir oyun yaptınız. Biraz daha detay verir misiniz? Ve yaparken hangi methodları kullandınız? Teşekkür ederim

Toplam Hit: 1268 Toplam Mesaj: 5
php css html web website