folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Matematik cok onemli benim icin. Ama her zaman ezberci egitime karsiyim.

Amac bir problem oldugunda cozebilmek. Nasil cozulecegini kavrayabilmek.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

İntegral mi ^^D` . bileşik(yada birleşik) doğru ve veya ve ters orantılı bi takım sorular var, onları da yapabiliyor mu? şimdi örnekleyemedim ama anlamışsındır. 

".... "Saatte 50km hizla giden bir araba 125km kac saatte gider diye fln" Cevap 2,5 saat diyor. ... " şunu yapabiliyorsa, şahâne v'Alla.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 16:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

İntegral mi ^^D` . bileşik(yada birleşik) doğru ve veya ve ters orantılı bi takım sorular var, onları da yapabiliyor mu? şimdi örnekleyemedim ama anlamışsındır. 

".... "Saatte 50km hizla giden bir araba 125km kac saatte gider diye fln" Cevap 2,5 saat diyor. ... " şunu yapabiliyorsa, şahâne v'Alla.

@RitmFarbRacourci He yapiyor hocam :) kafadan hemde. Basit geliyor bu soru. Ama dedigim gibi ilgisi olan seyleri seviyor ve ilgileniyor. Sevmedikleriyle bi tarafini yirtsan pek umrunda olmuyor :)))

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Bi'de burada avm'lerde Tahtadan yapılma, renklendirilmiş 2boyutlu ve 3boyutlu kutulu oyunlar var harika. Hacim-alan filân öğretiyor. Değişik 2-3 boyutlu puzzle'lar var. harika şeyler. çözümleri filan da var. epey bi oynamıştım.

@RitmFarbRacourci gecenlerde bir alistrima vermisler. Sorunu biri karmasikti. Ben nasil yapiliri bulana kdr soyledi. :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PiyanisT
    PiyanisT's avatar
    Erkek

hocam şahsen ben 5.sınıftan 8.sınıfa kadar lisede okuyan bir akrabamdan destek aldım 

birlikte lise düzeyinde veya biraz daya az seviyede sorular hep çözdük ve çok faydası oldu 

lisede ve ünivde mat ve geometriyi adım gibi biliyordum artık 

eğer ilgisi varsa hiçbir zararı olmaz 

Dünyada akla değer veren yok madem Aklı az olanın parası çok madem Getir şu şarabı, alın aklımızı Belki böyle beğenir bizi el alem
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Saniyede 8 defa post degistiren TBT muridine ne ad verilir cevap @RitmFarbRacourci  ^^D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    PiyanisT bunu yazdı

hocam şahsen ben 5.sınıftan 8.sınıfa kadar lisede okuyan bir akrabamdan destek aldım 

birlikte lise düzeyinde veya biraz daya az seviyede sorular hep çözdük ve çok faydası oldu 

lisede ve ünivde mat ve geometriyi adım gibi biliyordum artık 

eğer ilgisi varsa hiçbir zararı olmaz 

Evet hocam. Bende oyle yapacagim buyuk ihtimal. Bir ara matematik profesoru olucam diyordu. Simdi "bilgisayarci" olacam diyor ( sayemde :) )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

@RitmFarbRacourci He yapiyor hocam :) kafadan hemde. Basit geliyor bu soru. Ama dedigim gibi ilgisi olan seyleri seviyor ve ilgileniyor. Sevmedikleriyle bi tarafini yirtsan pek umrunda olmuyor :)))

Bi'de burada avm'lerde Tahtadan yapılma, renklendirilmiş 2boyutlu ve 3boyutlu kutulu oyunlar var harika. Hacim-Alan filân öğretiyor, sanırım.

Değişik 2-3 boyutlu puzzle'lar var, harika şeyler. Çözümleri filan da var. epey bi oynamıştım stand'ın birinde ^^D`.

V'alla seviyorsa, Bu Lego'nun ve bir marka daha vardı Collesium veya Celestrom  diyesim geldi de, bunların Radyo, WiFi, İnfraRed tek veya beraber kontrollü set'leri var. Knex miydi neydi bunların set'leri var. Seviyorsa al. Blok kod'lama mi diyor nedir, öyle şeyler var. 

Ben baktım, öyle çok öyle Bağımsız şeyler üretemiyorsun ama yine de güzel. Helikopter, Quadcopter, Uçak gibi yerde olmayan bağımsız hareketli şeyler üretmek güzel olurdu. 

Ama Sonsuz Dişli'leri filan var harika yani. 

Olmadı, biraz daha ilerlerse, @wert'in yaptığı gibi biraz daha ileri prof elektro-mekanik aletlerle uğraşmasını isterim şahsen, bütün çocukların. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 17:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3818 Toplam Mesaj: 49
matematik