folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Allah yardımcınız olsun hocam artık ne diyelim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Evet BT sitesi o kadar çekici olmamış. Ayrıca bu dersin zorunlu olması güzel olmasına güzel lakin burada herkese de web yazılımı falan öğretmek çok saçma. Kesinlikle çok saçma ve tekrarlıyorum çok saçma. Çocuklara bilişim teknolojileri hakkında genel bilgiler verilmelidir. Böylelikle dersin adından da yazılım çıkartılmalıdır. Ülkenizde örneğin 10 milyon tane öğrenciniz varsa 10 milyonu da yazılım bilmek zorunda değil.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle ilkokul değil o ortaokul 4lük sisteme göre. Sonra imkanlara göre biraz sıkıntılı, hala yüzlerce okulda bilgisayar yok, olanlarda bilgisayar sayısı az (2 saate göre), sağlam imkanlar özellerde var genelde. Ezberci sistem sıkıntı yaratabilir bu dersinde sınavını filan yaparlarsa, sonuçta çocuk ilgi duymayabilir, öğrenmesi gereken temel şeylerden biri olmadığı için de yormayabilir kendini. Hocalar da önemli etken, bizim zamanda ortaokulda 2 farklı hoca girmişti. ilk giren hoca miniclipten çekmişti oyunları bırakıyodu rekor filan kırıyoduk, prof olmuştuk belli oyunlarda artık :) 2. hoca geldi pcnin temellerini filan anlattı bi mantığı kavrattı, sonra excelde(böyle mi yazılıo) program filan yapmıştık, html ile site yapmıştık(basit), word, powerpoint öğretmişti. he sonra hepsini unuttum mesela, demekki sadece hoca da önemli değilmiş. Amma da yazmışım ha okuyan olur mu bilmiyom :)

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    tutum bunu yazdı

Evet BT sitesi o kadar çekici olmamış. Ayrıca bu dersin zorunlu olması güzel olmasına güzel lakin burada herkese de web yazılımı falan öğretmek çok saçma. Kesinlikle çok saçma ve tekrarlıyorum çok saçma. Çocuklara bilişim teknolojileri hakkında genel bilgiler verilmelidir. Böylelikle dersin adından da yazılım çıkartılmalıdır. Ülkenizde örneğin 10 milyon tane öğrenciniz varsa 10 milyonu da yazılım bilmek zorunda değil.

Amaç bilmeleri değil, analitik düşünebilmeleri. 

Yazılım ciddi ciddi insanı biraz daha farklı düşünmeye itiyor. Algoritma. 

10 milyon tane ortaokul öğrencisinin "Programlama" yeteneği var mı yok mu nereden bileceğiz veya çocuk nasıl farkedicek? 

Ders bi görülsün kafasına oturmayan zaten dersi dinlemez bir şekilde de geçer dersi. 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Bence mesele hocaların öğrenciye sıkı bir eğitim vermesi değil.Öğrencilerin kod mantığı ile erken yaşlarda tanışmasını sağlamak.İlgisi olan öğrencileri "garaj" benzeri çalışmalara sürüklemek.Bu çok önemli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Program mantığı için STRATCH şimdilik iş görüyor. Zira 5-6. sınıf öğrencisinden programlama beklemek hayalcilik olur. Sadece temel mantık olarak  http://scratch.mit.edu/

Ayrıca öğrencilerin teknolojiyle tanışması, ilgilerini, hedeflerini geliştirmelerine yardımcı olmak için farklı teknolojik ürünlerin anlatıldığı, yeniliklerin anlatıldığı videolar izletiliyor. Proje yapmaları da bekleniyor ancak şimdilik KOPYALA-YAPIŞTIRDAN öteye geçilemiyor... Zamanla iyi olacak...

_PesimisT_ tarafından 08/Eki/13 23:19 tarihinde düzenlenmiştir

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfckmk58
    mstfckmk58's avatar
    Erkek

Dersleri kim verecekmis pehhh

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    tutum bunu yazdı

10 milyon tane ortaokul öğrencisinin "Programlama" yeteneği var mı yok mu nereden bileceğiz veya çocuk nasıl farkedicek? 

Ders bi görülsün kafasına oturmayan zaten dersi dinlemez bir şekilde de geçer dersi. 

Hocam bence yazılım öğrenmek için algoritma öğrenmek gerekir, algoritma öğrenmek için yazılım öğrenmek biraz garip geldi.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    tutum bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    tutum bunu yazdı

Hocam bence yazılım öğrenmek için algoritma öğrenmek gerekir, algoritma öğrenmek için yazılım öğrenmek biraz garip geldi.

Tamam işte bunun altında Algoritma var. 

ne diyon?
Toplam Hit: 4309 Toplam Mesaj: 50