folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder İmac Ekran Kaydı Almaya Çalışınca Donuyor

İmac Ekran Kaydı Almaya Çalışınca Donuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Quicktime üzerinden ya da başka uygulamalarla ekran kaydı almaya çalıştığım anda donuyor. Tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Taprecord uygulamasını denedim en son yine dondu. Uygulamalarla alakalı değil gibi. Nasıl çözebilirim bu problemi ?

Megalados tarafından 14/Şub/24 20:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

cleanshotx denedin mi?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

cleanshotx denedin mi?

Zorda olsa indirdim bunuda denedim hocam Record screen'de başlattığım gibi pc donuyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

https://support.apple.com/tr-tr/guide/mac-help/mh26782/mac

şuradaki tuş kombinasyonuyla alınmıyor mu? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

https://support.apple.com/tr-tr/guide/mac-help/mh26782/mac

şuradaki tuş kombinasyonuyla alınmıyor mu? 

Yok hocam zaten ilk denediğim yer burası. Ben burayı "Lounchpad"e girip açıyorum. Aramaya ekran yazıyorum "Ekran Resmi" bu linkteki uygulamayı açıyor zaten. Orada ekran fotoğrafı çekebiliyorum. Ama ne zaman ekran kaydı desem donuyor. Tam ekran seçili ekran fark etmiyor. Anında donuyor. Tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Hocam 2 şey denerdim senin yerinde olsam. Önce güvenli modda başlatıp sorun güvenli modda da devam ediyor mu diye bakardım. Eğer devam ederse yazılım muhtemelen cortlamıştır. Yeniden kurarsın. 

İkincisi de bir tane test user aç. Aynı sorun test userda da devam ediyor mu bir bak. Eğer test userda sorun yoksa kurduğun bir app ekran kaydı almadaki bir fonksiyon ile çakışıyordur. 

Apple Destek hattını arasan da ilk yaptıracakları tahminim bunlar olur. Bir de konuyla çok alakalı olmasa da bazen NVRAM sıfırlaması yapmak bu tarz sorunları çözebiliyor: 

https://support.apple.com/tr-tr/HT204063

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Hocam 2 şey denerdim senin yerinde olsam. Önce güvenli modda başlatıp sorun güvenli modda da devam ediyor mu diye bakardım. Eğer devam ederse yazılım muhtemelen cortlamıştır. Yeniden kurarsın. 

İkincisi de bir tane test user aç. Aynı sorun test userda da devam ediyor mu bir bak. Eğer test userda sorun yoksa kurduğun bir app ekran kaydı almadaki bir fonksiyon ile çakışıyordur. 

Apple Destek hattını arasan da ilk yaptıracakları tahminim bunlar olur. Bir de konuyla çok alakalı olmasa da bazen NVRAM sıfırlaması yapmak bu tarz sorunları çözebiliyor: 

Güvenli modda açtım hocam çalışıyor. Güvenli modda çok yavaş bu arada ama donmadı.

Sonra dediğin gibi yeni hesap açtım yönetici yetikisi verdim. Yine dondu.

NVRAM sıfırlaması ne bilmiyorum araştırıp bunada bakacam. 

Sonuç olarak sadece güvenli modda çalıştı şuan. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    herrero bunu yazdı

Güvenli modda açtım hocam çalışıyor. Güvenli modda çok yavaş bu arada ama donmadı.

Sadece güvenli modda çalıştıysa %90 yazılım sorunlu. Güvenli modda bilgisayarın yavaş çalışması normal. NVRAM nasıl sıfırlanır gönderdiğim makalede var. Youtube da da bulabilirsin. NVRAM sonrası sorun muhtemelen geçmeyecektir. Yazılımı yeniden yüklemeni tavsiye ederim. Hatta imkan varsa temiz kurulum yap.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı
    herrero bunu yazdı

Sadece güvenli modda çalıştıysa %90 yazılım sorunlu. Güvenli modda bilgisayarın yavaş çalışması normal. NVRAM nasıl sıfırlanır gönderdiğim makalede var. Youtube da da bulabilirsin. NVRAM sonrası sorun muhtemelen geçmeyecektir. Yazılımı yeniden yüklemeni tavsiye ederim. Hatta imkan varsa temiz kurulum yap.  

Ya hocam imac'te böyle şeyler oluyormuymuş ya bilmiyorum hiç mac'i. Döndük yine windows'a anasını satim. NVRAM yapmayım o zaman müsait bir zamanda bildiğimiz formatı çakayım gitsin. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Çok sık olmasa da olabiliyor malesef. NVRAM 20 saniyelik bir işlem. Bazen alakasız da olsa çözebiliyor. Dene ondan sonra sıfırla :) Bir de AppStore harici yüklenen uygulamalar bazı izinleri falan değiştiriyor. O zaman genelde bu tarz sistemsel sorunlar oluyor. 

Toplam Hit: 394 Toplam Mesaj: 10
problem ekran kaydı donuyor