folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Imei Numarası Kendiliğinden Nasıl Değişir?

Imei Numarası Kendiliğinden Nasıl Değişir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

Selamlar,

Samsung Galaxy S2 marka telefon almıştım yurtdışından.

Pasaport kaydını yaptırdım telefon tamamen çalışıyordu.

Bugün hat gitti ve IMEI no sunu kontrol ettiğimde orjinal IMEI'nin değiştiğini gördüm!!!

Telefonu telefoncuya bile vermemişken ki bilgisayara bile takmamışken böyle birşey nasıl mümkün olur fikir sahibi olan var mıdır?

Kafayı sıyırmamak elde değil, o kadar para bayıldık işe bakın.

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

bunun tek bir açıklaması var senin kayıt ettirdiğin email numarası klon olanıymış.. yani senin cihazının sandığın imei numarası aslında başka bir cihazınmış. daha sonra update vb telefonun sistemini etkileyecek bir faaliyet gerçekleşmiş ve telefonun tekrar kayıtsız imei ye dönmüş

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

DrKeworks bunu yazdı:
    -----------------------------

bunun tek bir açıklaması var senin kayıt ettirdiğin email numarası klon olanıymış.. yani senin cihazının sandığın imei numarası aslında başka bir cihazınmış. daha sonra update vb telefonun sistemini etkileyecek bir faaliyet gerçekleşmiş ve telefonun tekrar kayıtsız imei ye dönmüş

Sıfır kutusunda çıkmış bir Samsung un imei numarası klon değildir diye düşünüyorum.

Ama başka bir açıklamada uymuyor gibi..

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

elminster bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

Sıfır kutusunda çıkmış bir Samsung un imei numarası klon değildir diye düşünüyorum.

Ama başka bir açıklamada uymuyor gibi..

hocam kaçak filan qelmiştir belki kutusunda filan ne bilem kutusu jelatinlimiydi sadece kutulumuydu ?

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    Samsunglar için şöyle birşey var. öncelikle şunu soruyorum sana cihazı yurt dışından sen mi aldın ? eğer sen almayıpta bir telefoncu vasıtasıyla getirttiysen ya da bir aracı genelde farklı kutularda farklı cihazlar geliyor. mesela xxxyyyzzz111222333 nolu imei kutusunda gene aynı imei li cihaz çıkıyor fakat o imei aslında başka bir cihazın imei si ve kutuda o başka cihazın kutusu oluyor. ben diyarbakırda bu olay la çok karşılaştım. bence en sağlıklısı cihazına önce bir hard format at ki cihazın sıfır olduğunu pc ye bile bağlamadığını söylüyorsun. hazır hiç bir veri yokken bas format ı orginal imei numarasını görürsün. samsung galaxy serisinde bilgim yok ama tahminen fake imei gömebilirsin geçici süreliğine. sağlam bir pasaport bulup cihazını bir turkcell iletişim merkezinde üzerine basa basa kayıt ettir. üzerine bas dememin sebebi bazen baştan sağma işler yaparlar. cihazını güle güle kullanma dileğiyle...

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Boşuna Kafanı Bulandırma Kardeş Bende Telefoncuyum Kutunun Üstünde 3 Adet Sticker Vardır Telfonun Modeli Markası Ime Ve Seri No Su Yazar Biri Garantiye Yapıltırılır. Biri Kesılen Faturaya Son Kalanda Kutuda Bırakılır Eyer Senın  Kutunun Üstünde Sticker Yoksa Fazladan Almışlar Bir Tanesi Druyorsa Sen Farkında Olmadan IME-Nuarasını Bi YEre Yazmışlar Büyük İhtimal.

Nasılmı Yapılır. Biri Kesin Bir Samsung Tel Getirmiştir Senınkının Aynısından , Orjınal Ime Lini İstemiştir Bir IMe Atma Yaklaşık 25-30 Tl Onlarda RAhat 100 Tl Almışlardır Adamdan Orjınal Olduğu İçin.... Ve Adamın Telıne '' Box '' Dediğimiz Bir Ucu Eythernet Girişli Kutuyu Telın Batarya Kısmına Takmış, Zxsel Yazılmı İşe Senın Imeli Deiştirmiş. Bu Kadar

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
Toplam Hit: 4638 Toplam Mesaj: 6