folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder İngilizce Bilen Müridler Bakabilir Mi ?

İngilizce Bilen Müridler Bakabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arkadaşlar şu XML ile Swish Max ilişkisini anlatan bir döküman buldum ancak ingilizce anladığım kadarı ile birşeyler yapmaya çalıştım ama tam anlamıyla başarı sağlayamadım. İngilizcesi iyi olan http://www.swishtalk.com/showthread.php?t=34431 burdaki dökümanı bana türkçeye çevirebilirmi. Valla büyük bi hayır işler

Hayat : Silgi kullanmadan yazılan yazıdır! (TBT Meftuni)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hacı açıkçası, bu kadar uzun dökümanı kimsenin çevireceğini sanmam. Teknik terimde var, sözlükle çevireceksin.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Why Swish Max ?

istersen XML flash ilişkisini anlatıp bir örnek verebilirim.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TxT bunu yazdı:
    -----------------------------

Why Swish Max ?

istersen XML flash ilişkisini anlatıp bir örnek verebilirim.. 

oda bi flash programı flash8 e göre cok cok cok amator ama cok basit bir şekilde istediğim projeleri yapabiliyorum neticede banner, yazı v.s gibi küçük şeylerde işimi görüyor.

şimdi bir site için veritabanından bilgi aktarmam gerekiyor bunun için aradım ama genelde macromedia ürünlerini açıklıyorlar ben tam umudu kestim flash 8 i kurdum yükledim baktım biraz çözmeye çalışıyodum ki bugün swih max ile xml bağlantısı olduğunu öğrendim ve bu siteyi buldum burdaki dökümanlar belki işimi görebilir o yüzden işte swish max internette bahsedilen flash ile xml bağlantı kodlarını kabul etmiyo o dökümandaki kodlar benziyo ona ama tam anlamıyla çözemedim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Hoca şimdilik Swish Max ve XML için şu siteye bakabilirsin 

http://www.swishtalk.com/showthread.php?t=34431  

ingilizce ama neler yapılacağı belli gibi ayrıca şunuda gördüm sitede fazla swish kasmadığım için bilmiyordum sanırım oradada action script kodları geçiyor .. 

Ayrıca Flash ve Xml bağlantılı bir anlatım yarın sana yapıp atacağım buraya bilgin olsun.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    çok teşekkür ediyorum. allah razı olsun yarına bekliyeceğim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    daha o tense geçmemiş bi mürid vardı onu bul belki geçmiştir çevirir :D

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Buyur hacı  hemencecevir.com ile  cevirdim  biraz  anlam  bozuklugu  cıkıyo ama ısını  görur

Müsait olan teknolojinin, serin oyuncaklar ve zımbırtıların hepsiyle güncel yaşında SWiSHmax ve XML, bu şeylerin hepsi, var olur, bir maksat olduğu için... Bilgiye daha kolayca erişmek için bize izin vermek. Bugün, biz, bizim daha çabukça ve kolayca şimdiye kadar, geçmişte mümkün olduğumuzdan bilgiyi elde edebiliriz. Büyük ölçüde, bu, senin, herhangi bir yerde dünyada başka herhangi bir yerden dünyada bilgi içeride tam olarak bir gözün yanıp sönmesine erişebildiğin internet ve gerçekle yapmak zorunda.
    Bundan dolayı hepimiz, bilginin, orada olduğunu biliriz, ona erişmek için bizi beklemek. Bizim geliştiriciler olarak, karşıladığımız meydan okuma, kullanıcıya o bilgiyi almanın nasıl olduğudur. Yukarıya bu noktaya, bilgi, büyük ölçüde statik HTML sayfalarında oturmaktadır, okunması için adil bekleme. Bunla problem, daha çok iş olduğu, editörün, HTML'i bilmek zorunda olduğu gibi o bilgiyi değiştirmek veya güncelleştirmekte karıştır, CSS, geçenlerde vb. öyle, çok daha fazla bilgi, statik sayfalardan bazılarında "Veri deposu" depolanmaya hareket etti. En ortak, ilişkisel veritabanıdır. Bunun hakkında büyük şey, verinin, düzenlemeden seperate tutulduğudur, bundan dolayı sen, tasarım çıkışlarıyla uğraşmak zorunda olmadan veriyi değiştirebilirsin. Senin, ihtiyaç duyduğun herkes, veritabanı ve göstermeden bilgiyi (Yani, ColdFusion, engerek yılanı, PHP, CGI, vb.) çıkarması için bir çevrenin o olduğu metin yazması servisçi-yan sahip olmaktır, HTML biçiminde kullanıcı olduğu için. Bu, harika bir sistemdir, ne kadar da her ilişkisel veritabanı idare sisteminden beri (RDBMS: İlişkisel bir veritabanı idare sistemi (RDBMS), yaratman için sana izin veren, güncelleştiren, ve ilişkisel bir veritabanını idare eden bir programdır. SQL'in, ilişkisel modelin gelişmesinden sonra icat edilmesine rağmen veritabanına (SQL) erişmesi için yapılı sorgu lisanının olduğu ve onun kullanımı için zorunlu olmadığı en ticari RDBMS'in kullanımı. Önde olan RDBMS ürünleri, kahin, IBM'in DB2i ve Microsoft'un SQL servisçisidir. Tekrarlayan meydan okumalara rağmen teknolojiler yarışarak, hiçbir güncel RDBMS'in tam olarak, ilişkisel ilkeleri yerine getirmediği bazı uzmanlar tarafından talebe ek olarak,

Yakında Güncelenecektır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

tarzan bunu yazdı:
    daha o tense geçmemiş bi mürid vardı onu bul belki geçmiştir çevirir :D

:)))

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

http://img395.imageshack.us/img395/5373/48766107gd7.jpg

En ilkel xml den veri çekme işini yapacağız ..

Numeric sıraya göre gideceğim hoca 

0 yazmamın sebebi bi öneminin olmaması 

0  Flash ana sayfasına Text tool olarak text alanı oluşturuyorum ( içi boş yazılmamış textarea gibi düşün  ) Movie Clip'e çevirdim .. Çevirmesekte olur..

1 Bu text özelliklerini "Dynamic Text" yapıyoruz..

2 ve 3 veri değişken tanımlıyoruz.. 

http://img66.imageshack.us/img66/193/83523056qp1.jpg

4 Yeni bir katman oluşturup ilk frame ( karesine ) tıklıyoruz ve F9 ile action scriptlerin yazıldığı action alanına geçiyoruz .. 

http://img160.imageshack.us/img160/3853/34452701ij5.jpg

action alanında xml bağlantı içinşu kodları yazıyoruz ve xml verinin aynı klasörde old. varsayarak yeşil olan alana xml dosyasının ismini yazıyoruz ..

kod :

veriXML = new XML();
    veriXML.ignoreWhite = true;
    veriXML.onLoad=function(){
    veri = veriXML.firstChild.childNodes[0].firstChild;
    }
    veriXML.load("veri.xml");

------------------------------

sonra flash 'ı kaydettikten sonra CTRL + Enter ile çalıştırıp görebilirsin.. 

Dosyaları Buraya tıklayarak indirebilsin..

ayrıca bu konuda kendini geliştirmek istersen çok şekil efektli veriyi dışarıdan çekecek bannerlar için

"Xml flash banner" tarzı aramalar yap özelliklede flashden sitesinden ve fla dosyalarındaki action scriptleri iyi incele

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    saol aga çok teşekkür ederim

Toplam Hit: 2403 Toplam Mesaj: 11