İngilizce Hakkında Bir Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DePrEm
    DePrEm's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ben kursa gitmeyi düşünüyorum yalnız şöyle bir durum var özel bir ing. kursuna gidince 500 tl istiyorlar halk eğitim kursları için ise bu mevla ile kıyaslayınca çok daha cüzzi miktarlar talep ediyorlar. şimdi sorum şu ; bu özel kurslar ile halk eğitim merkezinin verdiği eğitim arasında kalite farklı varmı? bu soruyu sorma sebebim ben pc sertifikası almak için özel bir kursu tercih etmiştim zamanında ve 300 tl param gitmişti benimle aynı müfredatta ve aynı kalitede halk eğitimden eğitim alan arkadaşın 50 tl si gitmişti yani bu ing kursundada böyle bir durum varmı önerileriniz nelerdir şimdiden teşekkür ediyorum selametle kalın.

Yuksekten Uçanlardan Uzak... // insanlara güvenmemem konusunda insanlara güveniyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Eğer amacın sertifika almaksa sadece, ucuzu seçeceksin tabii. Kalite farkı oluşmaz, ilerisini düşünerek böyle bir atılım içerisine girme gayretindeysen, iş başvurularında ''İngilizce Sertifikasına Sahibim'' diyorsun, kimse senin sertifikayı nereden aldığına bakmıyor, önemli olan pratikte ne verebildiğin ve hangi seviyede olduğun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    Ne seçeceğini bilmem ancak sonuçta ingilizceyi öğrenmeye bak derim.

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    Ben Keçiören Belediyesi'nin ücretsiz vermiş olduğu İngilizce kursuna gittim. İkinci seviyeye kadar aldık hatta üçüncü seviye de açılacaktı bu dönem ama talep az olduğu için açılmadı. Bizim öğretmenler ileri seviyelerin konularını da öğretiyorlardı bize. Bence özel kursa o kadar para vermektense halk eğitim merkezine gitmek daha iyi...

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    hocam öğrenmek istiyorsan kursla olmaz konuşman lazım nerede yaşıyorsun, work and travel imkanın varmı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

şimdi hocam amacın milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika almaksa halk eğitim kursunu tercih edeceksin tabi ama yeterli olmayacak kendinde çalışacaksın sınavı geçmek için

yok ben öğrenmek istiyorum diyorsan o zaman özel bir kurs seçeceksin tabiki yurt dışında yerinde öğrenme imkanın yoksa...

özel kurs seçincede boş durmayacaksın devamlı pratik yapma yollarını arayacaksın... işte internet sitelerine falan takılacaksın yabancılarla konuşmaya çalışacaksın vs...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
Toplam Hit: 1031 Toplam Mesaj: 6