Ingilizce Kursu - Bursa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

İş gereği en yakın zamanda ingilizcemi gelistirmem gerekiyor konuşma ağırlıklı olacak sekilde eğitim almayı planlıyorum tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. 

uye1500 tarafından 08/Haz/15 23:13 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

uye1500 tarafından 08/Haz/15 23:12 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

başlığı düzeltebilirsin şuan hocam ilk 30 dakikada düzeltme etkindi. 

Amerikan kültür yada ingiliz kültür derneklerini tavsiye ederim. ama yazılmadan önce derslerine gir bak derim.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Hata verdi düzeltme yapamadım o anda düzeldi şu anda, ekstra konuşma çalışmaları oluyor mu amerikan ve british kültür de bilgin varmı hocam 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    uye1500 bunu yazdı

Hata verdi düzeltme yapamadım o anda düzeldi şu anda, ekstra konuşma çalışmaları oluyor mu amerikan ve british kültür de bilgin varmı hocam 

ekstra konuşma oluyor clupler oluyor onlara kalıyorsun hocam

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Tomer ve just english hakkında araştırma yapayım duruma göre karar vereyim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben üniversitede hazırlık gördüm ilk dönemden sonra bıraktım.. 2. sınıfın yaz ayından itibaren değişik ülkelere gittim, 3. sınıfı tamamen yurtdışında okudum, 4. sınıfın ilk dönemini de yurtdışında çalıştım.. mezun olduktan 1-2 yıl sonra da isviçre ye geldim 1.5 yıldır da buradayım.

Dilin gelişimini kendimde ve arkadaşlarıda gözlemledim. Mesela çek'deki kız arkadaşımın ingilizcesi çok akıcı değildi ama benimle partik yapa yapa çok geliştirdi. Keza ben de öyle. Yani işin altında pratiklik yatıyor. 

Bizim dil eğitim sistemi acayip başarısız. Buralarda görüyorum küçük çocukların bazıları güzelce ingilizce konuşabiliyor (evde almanca ve fransızca da öğreniyorlar aileleri biliyorsa), bunun sebebi eğitim sisteminde gizli. Bizi hep gramere boğuyorlar, yazarak öğrenebileceğimizi sanıyoruz ama hiç öyle değil.

Ben ilk yurtdışı deneyimimde ıııı diye diye zar zor konuşuyordum. Gramer olarak bilsen de beynin konuşmaya alış değildi, düşünüyorsun yardımcı fiil ne, hangi ek gelecek, hangi tense i kullanıyorsun v.s. bir sürü düşünceler.. ama pratiklik arttıkça bunları ekstra bir efor harcamadan yapabiliyorsun. Bir de maalesef bizde "rezil olurum"  olayı var. Bu da çekingen olmamıza sebep olabiliyor. Çünkü başkaları gülüyor v.s. Ama yabancılarda bu konuda özgüven çok fazla, çünkü adamlar yıllardır bunu yapmış. I does diyen adamlar da gördüm ama takmıyorlar, öyle öyle öğreniyorlar, kimse de gülmüyor..

Bu aynı şekilde sunumlarda da oluyor. Mesela bir isviçreli rahat çıkıp sunum yapabiliyor çünkü adam eğitim hayatı boyunca hep sunum yapmış, ama ben ya da gelişmekte olan ülkelerden gelen birilerinde o rahatlık yok gözlemlediğim kadarıyla, çünkü alışık değiliz toplum önünde konuşmaya. Sanırım türkiyedeki lisans hayatımda 1 kere sınıf önünde konuşmuşumdur (ders verdim çok kez ama hocanın kaldırıp da anlattırdığı bir kez oldu).

Biraz farklı şeylere değiniyorum ama bunları tecrübelerime dayanarak söylüyorum. yazılacağın kursun konuşmaya ağırlık verilmiş olmasına dikkat et, gramer ve writing ile boğulursan konuşamazsın. Bilrisin belki iyi yazarsın ama konuşma olayı çok çok farklı, o an beynin farklı çalışıyor yani yazma ile konuşma beyinin farklı bölgelerini faaliyete geçiriyor. 

Tavsiyem; kursa gidiyorsan konuşma ağırlıklı bir kursa git, yazılmadan önce konuşma ağırlığını v.s. sor. Onun haricinde ingilizce pratik yapabileceğin partnerler bul. Dil değişim olayı var, tandem deniyor. Mesela biri türkçe öğrenmek istiyor ve sana atıyorum ingilizce, almanca sunuyor. Sen ona türkçe öğretirsin o da sana ingilizce.. Bu tarz şeylerde de başarılı olunabiliyor. 

Bunun haricinde kulağını da geliştirmen lazım, türlü türlü aksanlar var ama ilk olarak anadili ingilizce olanları dinlemeni tavsiye ederim.. Kulağını geliştirmek için de podcastler indirip sürekli dinleyebilirsin, film izleyebilirsin( önce altyazılı sonra altyazısız.. altyazılı çok geliştirmez kulağını çünkü yazıya odaklanırsın, ama diğer türlü dinleyerek anlamaya çalışırsın) 

Toparlarsam, senin için önemli olan konuşma ve dinleme olmalı. Ama türkiyedeki eğitim sistemi okuma ve yazma üzerine. Bu sebeple türkiyede doğru dürüst ingilizce konuşan insan yok. Bazen yabancılarla türkiyede denk gelince, neden kimse ingilizce konuşamıyor diye çok soruyorlar bana, ben de eğitim sistemi diyorum :)

başarılar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben üniversitede hazırlık gördüm ilk dönemden sonra bıraktım.. 2. sınıfın yaz ayından itibaren değişik ülkelere gittim, 3. sınıfı tamamen yurtdışında okudum, 4. sınıfın ilk dönemini de yurtdışında çalıştım.. mezun olduktan 1-2 yıl sonra da isviçre ye geldim 1.5 yıldır da buradayım.

Dilin gelişimini kendimde ve arkadaşlarıda gözlemledim. Mesela çek'deki kız arkadaşımın ingilizcesi çok akıcı değildi ama benimle partik yapa yapa çok geliştirdi. Keza ben de öyle. Yani işin altında pratiklik yatıyor. 

Bizim dil eğitim sistemi acayip başarısız. Buralarda görüyorum küçük çocukların bazıları güzelce ingilizce konuşabiliyor (evde almanca ve fransızca da öğreniyorlar aileleri biliyorsa), bunun sebebi eğitim sisteminde gizli. Bizi hep gramere boğuyorlar, yazarak öğrenebileceğimizi sanıyoruz ama hiç öyle değil.

Ben ilk yurtdışı deneyimimde ıııı diye diye zar zor konuşuyordum. Gramer olarak bilsen de beynin konuşmaya alış değildi, düşünüyorsun yardımcı fiil ne, hangi ek gelecek, hangi tense i kullanıyorsun v.s. bir sürü düşünceler.. ama pratiklik arttıkça bunları ekstra bir efor harcamadan yapabiliyorsun. Bir de maalesef bizde "rezil olurum"  olayı var. Bu da çekingen olmamıza sebep olabiliyor. Çünkü başkaları gülüyor v.s. Ama yabancılarda bu konuda özgüven çok fazla, çünkü adamlar yıllardır bunu yapmış. I does diyen adamlar da gördüm ama takmıyorlar, öyle öyle öğreniyorlar, kimse de gülmüyor..

Bu aynı şekilde sunumlarda da oluyor. Mesela bir isviçreli rahat çıkıp sunum yapabiliyor çünkü adam eğitim hayatı boyunca hep sunum yapmış, ama ben ya da gelişmekte olan ülkelerden gelen birilerinde o rahatlık yok gözlemlediğim kadarıyla, çünkü alışık değiliz toplum önünde konuşmaya. Sanırım türkiyedeki lisans hayatımda 1 kere sınıf önünde konuşmuşumdur (ders verdim çok kez ama hocanın kaldırıp da anlattırdığı bir kez oldu).

Biraz farklı şeylere değiniyorum ama bunları tecrübelerime dayanarak söylüyorum. yazılacağın kursun konuşmaya ağırlık verilmiş olmasına dikkat et, gramer ve writing ile boğulursan konuşamazsın. Bilrisin belki iyi yazarsın ama konuşma olayı çok çok farklı, o an beynin farklı çalışıyor yani yazma ile konuşma beyinin farklı bölgelerini faaliyete geçiriyor. 

Tavsiyem; kursa gidiyorsan konuşma ağırlıklı bir kursa git, yazılmadan önce konuşma ağırlığını v.s. sor. Onun haricinde ingilizce pratik yapabileceğin partnerler bul. Dil değişim olayı var, tandem deniyor. Mesela biri türkçe öğrenmek istiyor ve sana atıyorum ingilizce, almanca sunuyor. Sen ona türkçe öğretirsin o da sana ingilizce.. Bu tarz şeylerde de başarılı olunabiliyor. 

Bunun haricinde kulağını da geliştirmen lazım, türlü türlü aksanlar var ama ilk olarak anadili ingilizce olanları dinlemeni tavsiye ederim.. Kulağını geliştirmek için de podcastler indirip sürekli dinleyebilirsin, film izleyebilirsin( önce altyazılı sonra altyazısız.. altyazılı çok geliştirmez kulağını çünkü yazıya odaklanırsın, ama diğer türlü dinleyerek anlamaya çalışırsın) 

Toparlarsam, senin için önemli olan konuşma ve dinleme olmalı. Ama türkiyedeki eğitim sistemi okuma ve yazma üzerine. Bu sebeple türkiyede doğru dürüst ingilizce konuşan insan yok. Bazen yabancılarla türkiyede denk gelince, neden kimse ingilizce konuşamıyor diye çok soruyorlar bana, ben de eğitim sistemi diyorum :)

başarılar

kesinlikle her kelimesine katılıyorum

ekstra olarak dersliğini vs siktir et hangi hocalardan ders alıcağına nereli olduklarına olurda adam giderse yerin kim gelicek sorularını kesinlikle sor. çünkü genelde üniversitede master yapmaya gelmiş 3. dünya ülkesinden elemanları öğretmen diye başına dikiyolar adamda bir aksan var benim tarzanca aksanım daha anlaşılır daha akışkan. böyle saçma sapan olay çok gördüm. bu yüzden kesinlikle önceliğin kimin derslerine gireceği olsun bulabiliyorsan kursa devam eden gençlere soruları sor hocalar nasıl ilgi alakası vs. konuşma kulüpleri oluyor onların günlerini öğren çalışan insansın büyük ihtimal hafta sonuna kalıcak o iş o yüzden haftasonunu kulüpte 2 saat harcayabilecek misin? bu da önemli bir nokta çünkü arkadaşın dediği gibi pratik çok önemli sen zaten konuşma üzerine istiyosun bir yds toefl vs gibi sınavlara kasmıycaksın bu sebeple bol bol pratik yapman lazım. dizi film olayları hikaye yok alt yazılı izle gelişir yalan dolan. ancak git bbc aç günlük haberlerini dinle önce orjinal dilinde ingilizce öğrenmeye çalış ingiliz ingilizcesini kavra. zaten buna bağlı olarak diğer aksanlarda az çok rahatlarsın. çünkü bazen öyle bir aksana denk geliyorsun ki lan bu ne dedi olursun. bunun dışında öğrenip öğrenmemek tamamen sana kalmış bir olay her işte olduğu gibi bunda da biraz özen üstünde durman gerekicek yani ben çalışıyorum birde ödev mi yapıcam yok bide not mu okuycam deme oku. 

son kez bitirmeden önce bursada ki kursların adreslerini internetten al hepsiyle yazılcakmış gibi git konuş. ve onlar seni teste sokmak istiycekler hepsine ayrı ayrı gir. en sağlıklı bir test için seni speaking,writing ve listening yapmaları gerekir. bunlardan 2sini bırak 1ini bile yapmayan çıkarsa o kursu ele gitsin. çünkü yanlış seviyeden başlaman senin için zaman ve para kaybı olucak. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Yardımlarınız için teşekkür ederim bugünden itibaren gidip görüşüyorum kurslarla en azından sorgulamam gereken noktalar belli oldu. 

Toplam Hit: 884 Toplam Mesaj: 9
ingilizce kurs