folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizce Muafiyet Sınavında Hangi Konulardan Ne Sorarlar ?

İngilizce Muafiyet Sınavında Hangi Konulardan Ne Sorarlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bağzı üniversitelerde 1 yıl ingilizce eğitimini atlamak için muafiyet sınavı olur bu sınavlarda hangi konulardan ne tarz soru sorarlar bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim 1 yılımız belki bu sayede kurtulabilir teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

hangi üniye gideceksin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

http://www.proficiencykursu.com/ sağda sorular var.

bizim üniverstede (ytü) her konudan çıkıyor.test oluyor.Grammer , vocabulary ve paragraf soruları .ama kimi üniverstede essey yazdırılıyormuş (bknz : okan ) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

belli değil hocam ama özel olabilir muhtemelen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

piradomim bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.proficiencykursu.com/ sağda sorular var.

bizim üniverstede (ytü) her konudan çıkıyor.test oluyor.Grammer , vocabulary ve paragraf soruları .ama kimi üniverstede essey yazdırılıyormuş (bknz : okan ) 

linkte işe yarar şeyler var hocam bakıyorum şimdi sağolasın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

Speaking dışında ne varsa sorarlar hocam ona göre çalış. Tabi gittiğin okula da bağlı bunların zoruluk derecesi.

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

anadolu ünüversitesine gidersen haberim olsun yardım ederim sana hazırlık konusunda :)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

anadolu ünüversitesine gidersen haberim olsun yardım ederim sana hazırlık konusunda :)

Ben de Anadoludayım. Herkesin anası ağlıyo hazırlıktan bana bi yardım eden çıkmadı ama geçtik bi şekilde ilk seneden :D

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

özel üniverstelerin hazırlık tan muhafiyet sınavı zordur. ben beykentteyim şahsen çok az kişi geçmişti. ondan önce bi seviye belirleme sınavı yapılır, bu sınavda orta ( intermediate ) düzeyi ve üzeri başarı yakalarsan hazırlık atlama sınavına girersin onda speaking de oluyor. kısacası advanced adamı bile zorlar.

konu olarak dersen upper intermediate konuları sorarlar genelde. çoğunlukla en çok sorulan konular upper da öğretilir advance de pekiştirilir.

alt yapın varsa upper kitabı alıp çalış derim. yoksa intermediate de olabilir. ( aynı konuların biraz daha kolay ve detaysızıdır. )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

sağolun öneriler için kitaptan çalışmak iyi bi fikir olabilir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

genelde essay yazmanı beklerler onun için geçme ihtimalin zor olur eğer daha önce eğitimini görmemişsen ama bazı üniversitelerde hazırlık geçmek kolaydır essay yazmanı beklemezler mesela yıldıza giden arkadaşlarım sanırım rahat geçmişlerdi.

Toplam Hit: 8967 Toplam Mesaj: 11