folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsan Kırmak Bu Kadar Kolay Olmamalı - Lütfen Kırmayın Birbirinizi...

İnsan Kırmak Bu Kadar Kolay Olmamalı - Lütfen Kırmayın Birbirinizi...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Herkesin bir siyasi görüşürü ve duruşu vardır. Ancak bazı arkadaşlarımız bu olgulardan bir haber yaşamaktadır. 

Küfür ederek siyasi görüşünü öne çıkartma.  Sesini yükselterek haklı olduğunu sanma gibi düşünceler içinde olmayınız.

Hangi ideolijik görüşü sergilersen sergile bunu küfürle, yobazlıkla, konuları çarpıtarak yapma. 

Bakın siyaset forum sitelerinden yapılmaz, sosyal medyadanda yapılmaz.  Klavyede yazılanlar bir anlık öfke, olayların gerginliği ile yazılmış cümleler ve bunların geri dönüşü yok. 

Sen üstadım, arkadaşım, dostum, düşanım, kardeşim !!! görüşüme ve duruşuma küfür ederek, ahlaksızca konuşarak, bu devlete millete, senle aynı düşüncede olmayan kişiye karşı haklı mı oldun ? Ben senin safınamı geçtim ? Yada amaç neyse o gerçekleştimi ?

Gelin şu formun tadını kaçırmayalım. Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım saygı duyalım. Agresifleşmeden, karşıdaki kişiye karşı agresifleştirmeye yönelik cümleler kurmadan kaçınalım.

Herkesin insan olduğunu unutmayalım. Birimizi kırıcı söz ve eylemlerden uzak tutalım. 

İnanın bana her görüşten çok ciddi arkadaşlarım mevcut hemde uç noktalarda yaşayan buna cemaat dahil ama ben onlara insan olduğu için değer veriyorum. Siyasi görüşü beni bağlamıyor. Ben hepmi doğrular yaptım bu hayatta. Hep doğru ideolojiyemi destek verdim.  Hepmi doğrularımı savundum hayır !!! Sende inan bana öyle olmadın. Sende Sütten çıkma ak kaşık değilsin. 

Bugün değer verdiğin görüş yarın boşa çıkabilir. O yüzden kırmayın birbirinizi. Şimdi haklı ilerde haksız olabilirsin.

Sakin olun, bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın. Yok illa ben yapacağım görüşümü bildireceğim diyorsanda efendice görüş konuş kaynak. Küfürle yargılayarak yere vurarak değil.

Selametle

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Muhteşem bir yazı olmuş, eline sağlık. Normal tartışma da insanlar yine birbirini frenleyebiliyor fakat konu siyaset olunca kimse kendini tutamıyor. Hiçbir zaman  bu yüzden siyasi tartışmalara girip karşımdakinin kalbini kırmak istemem hep geri dururum. Uğruna kavga ettiğimiz siyasilerin umrunda değiliz çünkü. Parti ayırt etmeksizin tüm siyasi liderler her zaman kendini, kendi çıkarlarını düşünüyorlar, düşünmüşlerdir de tarihte de bunu görürsünüz. O yüzden kalp kırmaya, bundan dolayı sevdiğiniz arkadaşlarla kavga edip hayatınızdan çıkarmaya gerek yok arkadaşlar lütfen.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Birilerinin saçma sapan siyasi düşünceleri uygulama ve faaliyetleri sonucunda ben zararlı çıkıyorsam o kişiye dur demek ve bunun için elimden geleni yapmak kırmak da dahil hakkımdır. 

Futbol takımı tartışması yapmıyoruz burada ülke geleceği ve menfaatleri söz konusu futbol tartışmalarında yumuşamalı insanlar 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    SeRDaR bunu yazdı

Birilerinin saçma sapan siyasi düşünceleri uygulama ve faaliyetleri sonucunda ben zararlı çıkıyorsam o kişiye dur demek ve bunun için elimden geleni yapmak kırmak da dahil hakkımdır. 

Futbol takımı tartışması yapmıyoruz burada ülke geleceği ve menfaatleri söz konusu futbol tartışmalarında yumuşamalı insanlar 

Buna katiliyorum ya. Sadece teorik konusuyor olsak tamam herkesin popisi der geceriz ama pratige dokuldugunde ucu bana dokunup biri ustume basmaya calisacaksa bazen kalbini kirmak hafif bile kalabiliyor.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    SeRDaR bunu yazdı

aynen öyle, adamın desteklediği parti ve cemaat yüzünden 20 yıldır hakkı yenmeyen, intihar etmeyen, hayatı kararmayan kalmadı. sadece azcık dürüst olsa bunlara oy vermese herşey bambaşka olacak, 70 milyonun kaderi bambaşka olacak. şimdi ben "hee ok kırmayayım bari" diyip geçeyim mi?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

İnsan hakları insanların düşmanlık haklarına saygı duymakla başlar diye bir vecize var. Her ne kadar doğru olsa da, pratikte bu işin yürümeyeceğine inanıyorum ve ancak demokratik boyutta tahammül limitlerimizi biraz yükseltmemiz konusunda hemfikirim. Bununla birlikte para, mara, ekonomi hikaye tüm savaşım ve sert tartışmalar tamamen inanç eksenli olur ve oluyor.

Dolayısıyla inanç diyince de her inanç dogmalardan oluştuğuna ve inanan kişinin de bunları koruması bir anlamda zorunlu olduğuna göre, asıl mesele bir konuda yorum yapan kişinin diline azami düzeyde hakim olması zorunluluğu vardır.

Sırf kendi düşündüğü düzlemde doğrularını karşı tarafa aktarırken, birde sadece üstünlüğü ispat etmek için karşıdaki kişinin hassas noktalarına pervasızca dokunmak, sadece ve sadece edepsizliktir ve en sık yaşadığımız sorunlardan biride budur.

Asıl olan her şartta merak etmektir. Merak duygunuzu kaybetmediyseniz, sürekli öğrenmeye devam edersiniz. Öğrenmenin tadını aldığınız da da ukalalıktan olabildiğince uzaklaşır, tüm çevreye karşı tahammül sınırılarınızı genişletirsiniz.

Böyle bir konuyu açan bir müridimizin olması bile gurur duymamızı gerektiren bir neden bana göre. Hepimize gereken ortak saygıyı oluşturabilmek sadece ve sadece elimizde ve belli ki bu durumu oluşturmak isteyen pek çok kişi var, bundan daha iyisi, gereçkten kimsenin kimseyi kırmadığı bir platformdur herhalde.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    zeyrekli bunu yazdı

İnsan hakları insanların düşmanlık haklarına saygı duymakla başlar diye bir vecize var. Her ne kadar doğru olsa da, pratikte bu işin yürümeyeceğine inanıyorum ve ancak demokratik boyutta tahammül limitlerimizi biraz yükseltmemiz konusunda hemfikirim. Bununla birlikte para, mara, ekonomi hikaye tüm savaşım ve sert tartışmalar tamamen inanç eksenli olur ve oluyor.

Dolayısıyla inanç diyince de her inanç dogmalardan oluştuğuna ve inanan kişinin de bunları koruması bir anlamda zorunlu olduğuna göre, asıl mesele bir konuda yorum yapan kişinin diline azami düzeyde hakim olması zorunluluğu vardır.

Sırf kendi düşündüğü düzlemde doğrularını karşı tarafa aktarırken, birde sadece üstünlüğü ispat etmek için karşıdaki kişinin hassas noktalarına pervasızca dokunmak, sadece ve sadece edepsizliktir ve en sık yaşadığımız sorunlardan biride budur.

Asıl olan her şartta merak etmektir. Merak duygunuzu kaybetmediyseniz, sürekli öğrenmeye devam edersiniz. Öğrenmenin tadını aldığınız da da ukalalıktan olabildiğince uzaklaşır, tüm çevreye karşı tahammül sınırılarınızı genişletirsiniz.

Böyle bir konuyu açan bir müridimizin olması bile gurur duymamızı gerektiren bir neden bana göre. Hepimize gereken ortak saygıyı oluşturabilmek sadece ve sadece elimizde ve belli ki bu durumu oluşturmak isteyen pek çok kişi var, bundan daha iyisi, gereçkten kimsenin kimseyi kırmadığı bir platformdur herhalde.

Hocam gayet guzel demissin de madem boyle hayirdir demezler mi adama? Empatiyi saygiyi gectim bari kendi icinde tutarli olsun insan.

http://www.tahribat.com/forum/ateist-hocalarima-sorular-220619/2#msg2748387

Ha sen super insan misin dersen degilim agresifim falan ama en azindan bunda tutarliyim. 

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Erdem bunu yazdı

Herkesin bir siyasi görüşürü ve duruşu vardır. Ancak bazı arkadaşlarımız bu olgulardan bir haber yaşamaktadır. 

Küfür ederek siyasi görüşünü öne çıkartma.  Sesini yükselterek haklı olduğunu sanma gibi düşünceler içinde olmayınız.

Hangi ideolijik görüşü sergilersen sergile bunu küfürle, yobazlıkla, konuları çarpıtarak yapma. 

Bakın siyaset forum sitelerinden yapılmaz, sosyal medyadanda yapılmaz.  Klavyede yazılanlar bir anlık öfke, olayların gerginliği ile yazılmış cümleler ve bunların geri dönüşü yok. 

Sen üstadım, arkadaşım, dostum, düşanım, kardeşim !!! görüşüme ve duruşuma küfür ederek, ahlaksızca konuşarak, bu devlete millete, senle aynı düşüncede olmayan kişiye karşı haklı mı oldun ? Ben senin safınamı geçtim ? Yada amaç neyse o gerçekleştimi ?

Gelin şu formun tadını kaçırmayalım. Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım saygı duyalım. Agresifleşmeden, karşıdaki kişiye karşı agresifleştirmeye yönelik cümleler kurmadan kaçınalım.

Herkesin insan olduğunu unutmayalım. Birimizi kırıcı söz ve eylemlerden uzak tutalım. 

İnanın bana her görüşten çok ciddi arkadaşlarım mevcut hemde uç noktalarda yaşayan buna cemaat dahil ama ben onlara insan olduğu için değer veriyorum. Siyasi görüşü beni bağlamıyor. Ben hepmi doğrular yaptım bu hayatta. Hep doğru ideolojiyemi destek verdim.  Hepmi doğrularımı savundum hayır !!! Sende inan bana öyle olmadın. Sende Sütten çıkma ak kaşık değilsin. 

Bugün değer verdiğin görüş yarın boşa çıkabilir. O yüzden kırmayın birbirinizi. Şimdi haklı ilerde haksız olabilirsin.

Sakin olun, bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın. Yok illa ben yapacağım görüşümü bildireceğim diyorsanda efendice görüş konuş kaynak. Küfürle yargılayarak yere vurarak değil.

Selametle

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1371 Toplam Mesaj: 7
üzgünüm