folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İnstagram Vb Platformlardan Şirket Olmadan Ürün Satmak

İnstagram Vb Platformlardan Şirket Olmadan Ürün Satmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Merhabalar, çalıştığım sektörün artık bana mutluluk getirmemesi üzerine farklı bir para kazanma metodu arıorum.

Ticaret yapmak istiyorum. bunun için sermayem yok hatta şuan 0 ım. o yüzden biraz öğrenmek istiyorum.

Sweatshirt, tshirt gibi ürünleri tasarlayıp, baskılayıp satmak istiyorum. Tasarım olarak Almanya da iyi bir tasarım şirketinde çalışan kuzenim yardımcı olacak.

Başlangıç evresinde örnek veriyorum 20 tane ürünü instagram dan satmak istediğimde bir sorun olur mu yasal olarak ?

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Hiçbişey olmaz devam

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Benim de merak ettiğim bir konu, sürekli para giriş çıkışı olacak, gavırmend başımıza çökmez mi?

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

çok muazzam paralar kazanmadiğin sürece sıkıntı olacağini sanmiyorum hesabına aylık 50 binin üzerinde giriş giriş olmaya başladiğinda  devlet ufaktan bi işkillenir "gardaş sen hayırdır nereden geliyor bu değirmenin suyu ot mu satiyon insan ticareti mi yapıyon napıyon"  diyebilirler ki demelilerde mantıken abd de 10bin dolar üzeri hesap soruyorlardi yanlış hatırlamiyorsam ama bizde sistem o kadar gelişmiş olduğunu sanmiyorum sen vergi dairesine beyan etmediğin sürece ya da şikayet edilmediğin sürece pek sallayacaklarini sanmiyorum tabi dediğim gibi muazzam paralar kazanmadiğin sürece. gerçi geçen gün antepli bir adam müge anliya çıktı 50 milyon lira tokatlamiş milleti kimse "lan bu para nerden geldi sana" dememiş.

In every job there is a no
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Benim de merak ettiğim bir konu, sürekli para giriş çıkışı olacak, gavırmend başımıza çökmez mi?

Sattığım ürünler gerçekten bir gelir bırakacak potansiyeli gösterirse şirket açıp fatura da keserim ama bi piyasayı yoklamak istiyorum. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

Merhabalar, hocam öncelikle sorunun cevabı satabilrsin göze batcak kadar büyüdüğünde zaten devletten önce sen şirketleşme ihtiyacı duyarsın. Burada asıl soru ödemeleri nasıl alıcağın insanlara iban paylaşıp eft istersen emin ol bi çok müşteri kaybediceksin çağın zorunluluğu olarak sanal pos sahibi olman gerekiyor bu da firmalaşma demek. Şİmdiden hayırlı işler bol kazançlar. 

edit: maliye bakanlığı 3000 TL altındaki para aktarımlarını sikine takmıyormuş.

Weldox tarafından 19/Kas/22 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yaptık bişiler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

satis platformlarina uye olunca 19.000 ustu kazanciniz otomatik maliyeye bildirilir diye uyari veriliyor.

instagramdansa oralarda basla. hemde para alim kargo isleri daha pratik.

madem 3000 tl altinda maliye bakmiyor youtube da 500-1000 tl kazanmis gariban ogrencilere niye çöktü?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

satis platformlarina uye olunca 19.000 ustu kazanciniz otomatik maliyeye bildirilir diye uyari veriliyor.

madem 3000 tl altinda maliye bakmiyor youtube da 500-1000 tl kazanmis gariban ogrencilere niye çöktü?

milyon dolar kazananlara çöktü garibanlar arada kaynadı :D bizzat benim tanıdığım biri var kızına video çekiyordu işini felan bıraktı şimdi hiç gelmiyorsa aylık 200-300k geliyor eskisi gibi videoda çekmiyor ama para akıyor adama. her ay ev arazi cart curt aliyor.

In every job there is a no
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

İncelemeye girdiğinde 1 kuruşa kadar incelerler hocam. İncelemeye girmesinin sebebi de Youtube'un 3000TL üzerinde bi çok aktarım yapıyor olması. 

Yaptık bişiler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

https://shopier.com/  den hesap açıyorsun ister her ürününe link / fiyat tanımla istersen tek bi paket / fiyat tanımla potansiyel müşterilerine kredi kartına taksitle bile satış yapabilirsin iyzico vb yerlerdeki gibi şirket olmana gerek yok. %3 + 0,5 kuruş komisyonla bakıyorsun keyfine. 

Bu şekilde whatsapp dan link atıp buradan ödeme yapabilirsiniz diyen ve shopier üzerinden mağaza oluşturup direk oraya yönlendiren bi çok satıcı var. Geriye kalan tek şey senin pazarlama yeteneklerin. 

Toplam Hit: 623 Toplam Mesaj: 10
instagram satış