folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Bağlantım Kafasına Göre..

İnternet Bağlantım Kafasına Göre..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Hocalar başlık garip oldu ama ne yazacağımı bilemedim. Şimdi şöyle bir sorunum var. Laptoptan wifi ile ağa bağlantı sağladığımda interneti vermiyor dnslerini (eğer otomatikte ise) google dnsleri veya herhangi bir dns yaptığım zaman internet geliyor. Bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda ise (dnsler hala değişmiş halde otomatik değil) yine bağlanmıyor yine giriyorum dnsleri otomatik al diyorum bu sefer bağlanıyor. Şimdide kablolu denedim dnsleri değiştirmemde fayda vermedi kablo ile bağlantı sağlanamıyor. Daha önce böyle bişey başına gelen oldu mu nasıl çözülür bu durum?

Cihaz : http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-5-2.html

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Modemin içinde dna yazılımı önce ona bakmalısın. Modemin saatini tarihini ve bilgisayarın saatini kontrol.

sora aygıt yöneticisi ağ bağlantıları ağ aygıtını kaldır, tekrar taratıp kurulumunu sağla

or

start run cmd 

ipconfig /flushdns

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Modemin içinde dna yazılımı önce ona bakmalısın. Modemin saatini tarihini ve bilgisayarın saatini kontrol.

sora aygıt yöneticisi ağ bağlantıları ağ aygıtını kaldır, tekrar taratıp kurulumunu sağla

or

start run cmd 

ipconfig /flushdns

Hocam modemle ilgili değil galiba çünkü iki üç farklı modemde bağlandım hepsinde aynı sorunu yaşadım.Aygıt yöneticisinden de kaldırdım yazılımı sil dedim ama donanım değişikliklerini tara dediğimde ise kendi otomatik yüklüyor :) 

Son yazdığın cmd kodu ne işe yarıyor hocam.

Edit: Dns önbelleğini temizliyormuş.

sezginari tarafından 09/Ara/16 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
Toplam Hit: 818 Toplam Mesaj: 3
sorun internet dns bağlantı