folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder İnternet Bankacılığı Güvenliği

İnternet Bankacılığı Güvenliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Bende daha onceden bı olay duymuştum ne kadadr dogru bılmem ama cok mantıklı gelmişti .. daha oncelerı ınternet bankacılıgında sanırım sms sıstemı yoktu.. Bazı adamlar mılletın hesabından kusuratları aktarıyorlarmiş ogrenın dıyelım hesapda 19.770 var .. bunun 770 ini alip transfer edıyorlarmiş ..ve bu sekılde ınsanlar dıkkat etmıyormus kusuratlara o yuzdende hıcbı sıkıntı cıkmıyormuş.

19.770 tl var hesabımda bunun 770'ini alıyorlar. Bende dikkat edmicem öylemi :D hahahah

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dangerboy
    Dangerboy's avatar
    Erkek

Hic de guvenli degil ruhunuz bile duymadan kucuk trojenler ile hesabinizda ne var ne yok alailirler.. tabi bankalar bunlar icinde onlem getirmeye calisiyor birazda paraynakca tedbirler de getirmemisler eskisi gibi rahat kimse hesabinizdan para cikaramaz ama. sms sifre muhabeti cok kolay asilacak bir olay ki nitekim baya bu isi yapan oldu.. olayin detaylarina girmeme gerek yok ama pek guvenmeyin en temizi linux veya mac uzerinden girmek yada cep telefondan islemleri yapmak hala sms guvenligini asabilen worm trojen tarzi yazilim yok cep tel icin yada mac ve linux icin rahat rahat takilabilirsiniz bu dediklerimde :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Garanti kendi kayitli telefonundan mobil internet ile girdiginde 3D secure sifresi sormuyor , wifi falan girersen aninda soruyor guzel sistem yapmislar.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    Dangerboy bunu yazdı

Hic de guvenli degil ruhunuz bile duymadan kucuk trojenler ile hesabinizda ne var ne yok alailirler.. tabi bankalar bunlar icinde onlem getirmeye calisiyor birazda paraynakca tedbirler de getirmemisler eskisi gibi rahat kimse hesabinizdan para cikaramaz ama. sms sifre muhabeti cok kolay asilacak bir olay ki nitekim baya bu isi yapan oldu.. olayin detaylarina girmeme gerek yok ama pek guvenmeyin en temizi linux veya mac uzerinden girmek yada cep telefondan islemleri yapmak hala sms guvenligini asabilen worm trojen tarzi yazilim yok cep tel icin yada mac ve linux icin rahat rahat takilabilirsiniz bu dediklerimde :D

boş konuşuyorsun hocam. linuxtan sonrasını okumadım zaten. linuxa trojan yok sanıyorsun heralde. sms önlemini aşmak kolay demişsin, sim kartını değiştirdiğinde bile banka sms göndermiyor sana gidip şubeden sim kart değişikliğini onaylaman gerekiyor. sms önlemini aşan adamı getir alnından öperim.

ayrıca hiçbir trojan,virüs senin banka hesabını falan boşaltamaz o kadar kolay değil o işler

Fdumanli tarafından 08/Kas/14 07:37 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    boş konuşuyorsun hocam. linuxtan sonrasını okumadım zaten. linuxa trojan yok sanıyorsun heralde. sms önlemini aşmak kolay demişsin, sim kartını değiştirdiğinde bile banka sms göndermiyor sana gidip şubeden sim kart değişikliğini onaylaman gerekiyor. sms önlemini aşan adamı getir alnından öperim.

ayrıca hiçbir trojan,virüs senin banka hesabını falan boşaltamaz o kadar kolay değil o işler

aynen geçenlerde sim kartım bozuldu yedek sim çıkarttırdım internet bankacılığına girmem gerekti sim değişikliği olmuş m. hizmetleri ile görüşün diye sms geldi sonra aradım m.hizmetlerini hallettim numara aynı olmasına rağmen giriş için sms gelmedi. ne enpara sms gönderdi ne garanti 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

biri ayrıntılı anlatır veya anlatımı olan ( türkçe, ingilizce, almanca farketmez) link paylaşırsa çok sevinirim, sunum konum zira :P

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

İş Bankası ile çalışıyordum da çalışmak denirse param oradaydı bir de öğrenci kredi kartım vardı hala var bunlar ama bağlarımı koparmak üzereyim. İnternet bankacılığını da aktif kullanırım oradan hiç bir sorun çıkmadı.

Garanti'ye geçiş yaptım vadeli hesap açma niyetim var ve artık internet bankacılığını kullanırken tedirgin olmuyorum değil. Bilgisayarda anti virüs yok. Bedava anti virüs olacağına hiç olmasın mantığındayım.

Ya böyle devam edeceğim ya paraya kıyıp bi kaspersky alacağım bilemedim..

Şifre olayının tam çözüp çözmediğini ben çok merak ediyorum.. :) Şifre ile girip güvenli çıkş yapınca işleme zarar gelmeyecekse sıkıntı yok. Laptopumun çok güvenli olmadığını düşündüğümden telefondan giriyorum genelde zaten..

darkroques61 tarafından 08/Kas/14 15:27 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dangerboy
    Dangerboy's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    Dangerboy bunu yazdı

dostum birinci benim kim oldugumu ve kadar bo dolu konustugumu sana ispatlamak icin iki resim atacam simdi buraya sen daha internet bankaciligi nedir bilmezken benim adim boy boy gastelerde yaziyordu. ucuncusu linux hakkinda zirvalamissin benim orada anlatmak istedigim banka hacking amacli trojen yada malwere yazilmadi diye ki benim buradan yazdiklarimi sen normal trojen diye okursan boyle mal mal kalirsin

http://i.hizliresim.com/3RQ2o4.png

http://i.hizliresim.com/kYmZvm.png

Dangerboy tarafından 13/Kas/14 05:35 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 15999 Toplam Mesaj: 29