folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Internet Gitti Sebebini Cozemedim

Internet Gitti Sebebini Cozemedim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar telden yaziyorum. Durduk yere internet gitti ve saatlerdir gelmedi Ttnet i aradim ariza talebi olusturdum. Suan modem panelindeyim ve yazanlar soyle;

Adsl hat durumu : aktivasyon

Ipv4 durumu : down

Ipv6 durumu : down

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

şöyle başlayalım. modemin adsl ışığı yanıyor mu? yanmıyorsa hat yoktur heralde, kabloyu kontrol et. adsl yanıpta hala net yoksa modeminde sorun olabilir. yada herşeyden başka neti aldığın serviste bişey olabilir. mesela ben vodafone.net kullanıyorum. önceden milleni.com kullanıyordum, gibi.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hocam müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlat sonra  da "buna bir reset atın, daha önce aynı problemden dolayı aradığımda arıza kaydı oluşturmadan önce resetlemişti temsilciniz ve sorun hallolmuştu" gibi birşeyler de. Bende de bazen aynı durum oluyor ve eğer şanslıysam bu dediğim konuşmayı gerçekleştirdikten sonra müşteri temsilcisi oradan birşeyler yapıp düzeltiyor. Ne yaptığı, nasıl yaptığı konusunda bilgim yok. Eğer şanssız bir anıma denk geldiyse arıza kaydı oluşturalım, gelip baksın ekipler diyor. Onların gelmesini bekliyorum 2 iş günü. 

Şansını bir dene derim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

modemin arızalanmadığından emin misin? varsa yedekte bir modem değiştir bakalım.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Elektrikler gidip gelince bizim apartmandaki fiber dağıtım ankastresi açılmıyor bazen otomatik. Ekipler uzaktan müdahale bıdı bıdı bişeyler yapıyor arıza kaydı ile 

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Bulunduğun Bölgedeki Kutularda veya Yol calısması Uzerınde Belırlı Saat Keserler.. 444 ile baslayan bı Numarası vardi Bölgene Dair Bılgı cekıyordu eger Bolgende sorun Yoksa O Zaman Modemde sorun olabılır..

ipconfig /flushdns
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    exit

Bu Kodları Txt Kaydet ve .bat Olarak Kysdet Tıkla.. Ön Bellek Temizlensin, Birde Dns Koyma Öle Girmeyi dene..

DracuLax tarafından 30/Haz/18 12:04 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

İnternet geldi mi? 

Toplam Hit: 7763 Toplam Mesaj: 7
hat durumu aktivasyon ttnet internet gitti