folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İnternet İşçiliği Ne Kazandırıyor?

İnternet İşçiliği Ne Kazandırıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Hacılar şimdi bir arkadaşım var sabah akşam nette gezer durur az buçuk yardımcı olmak istiyorum maddi açıdan internet işi buldum ona paslamak istiyorum ancak fiyat konusunda kararımız yok çünkü piyasasını bilmiyoruz firma da bilmiyor bizden fiyat istiyor illa.

Şimdi iş şu;

instagram, twitter ve 4 adet blog hesabı olan bir firmaya günlük tweet, yazı ve foto atılacak. Günde kaç tane atmak lazım, hangi saatlerde atılması iyi olur ve bu işlemler için kaç para istesek normal karşılanır? Fotoları onlar verecek gerisini arkadaş halledecek. Yazı yazmayı sever zaten sürekli nette olduğu için tam onluk iş kaçırsın istemiyorum.

Az sağa sola baktım millet karakter sayısına kadar hesaplama yapıyor başım döndü nedir bunun kolay fiyat hesaplaması? 

:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam tanıtım yazısı muhabbeti için kelime başına sıfır virgül bilmem ne gibi bir rakam koyuyolar. toplamda 250-300 kelimelik bir yazı 1-1,5 lira ediyor. fakat kurumsal işlerde yazı başına 20 tl falan olabiliyor. kafanızdaki rakamı bir aya bölmeye çalışın. işin kurumsallığını ciddiyetini falan anlatın. sonuç olarak blog yazısındaki cümleler olmaması lazım. kelime dağarcığınızdan vs. bahsedin. detayları bilmediğimden 500-1200 arası bir ücret normal karşılanabilir bence. fakat arkadaşın gazetecilik ya da muhaberlik yaptıysa ve bu işin böyle bir gerekliliği varsa alacağınız ücreti yükseltebilirsiniz.

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

olay kurumsal ise bir nevi sosyal medya danışmanı olacaktır firmanın. o yüzden ücret biraz yüksek alabilir. 

ama normal yazı yazacak ise şu an r10'da makale fiyatları 100 kelime 1 TL olması lazım. ona göre hesap edin hocam. ne uçuk olsun ne de r10 gibi sürüm fiyatı olsun.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berraa
    berraa's avatar
    Dişi

Bir forumda makale vardı , günde 4 tweet atılıyor sabah 8 ve akşam 7 civarı yazıyordu..
    Ama fiyat olarak nasıl bir şey biçiliyor bilmiyorum.. 

r10 da bende gördüm makale için 250-300 kelime  2,50 tl - 3,00 tl arasındaydı ..Ama bu bahsettiğiniz blog yazısı sanırım firmanın sitesiyle alakalı bloglar ve bunlarda yazılan metinler tamamen özgün olmak zorunda biraz kafa yoran bi iş, bunun için de 3 tl çok az olur .. 

Valla piyasasını bilmeden  bir şey demek ne kadar doğru bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem benimde konu hakında ki bilgim bu kadar.. 

Aslında bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa buraya yazsalar da bizde öğrenmiş olsak ne güzel olur :) 

Başarı için kişilikte değişim şart..
Toplam Hit: 1214 Toplam Mesaj: 4