folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Kafe Ağ Sorunu

İnternet Kafe Ağ Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onalti
    onalti's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. İşlettiğim kafede ağ ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Muhtemelen bir çok kafeci arkadaş bu sorunları yaşıyordur. Sorunun ne olduğunu çözebilirsek eğer benden sonraki arkadaşlar içinde yardımcı olabilecek bir topic açmış olacağımı düşünüyorum.

Hemen soruna geleyim;

13 tane makinem var.

akınsoft sistemi kurulu. 13 adet makine aynı anda çalıştıgında bir sorun yok. Ne zamanki 2 veya daha fazla makine etkileşime geçmek istiyor(counter,fifa,ntfs) o zaman diğer makinelerin ağları gidiyor. ne ana makineden onları görebiliyorum. Ne de internete bağlanmalarını sağlayabiliyorum. bazen sorunu çözmek için modem ve dağıtıcıyı resetliyorum. Bazen bu da yeterli olmuyor hepsine reset atıyorum (yani şartelleri indirip kaldırıyorum). Ne tür bir ağ virüsüdür anlayabilmiş değilim.

Not: ana makine hariç hepsinde deepfreeze yüklü. sadece ana makinede eset nod32 antivirüs yazlımı kurulu. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. 

Naber lan filozoflar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

deepfreze kurarken virus varmis sanirim. kapatip acinca virus yine geliyor. bir makine newtorke atak yapiyor olabilir. bakmadan kesin sorunu soylemek sallamak olur..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Usta modem bi deiştirip denesene

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

bütün pc lerini tararttır ana makinanıda tarattır muhtemelen virüs yemiş .

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Windows güncelleştirmelerini yap hocam,

sp3 le birlikte ekstra güncelleştirmeleri yap... sorunun düzelir...

windows update download ile sp3 üstüne güncelleştirebilirsin...

Şu an tüm güncelleştirmeler ve sağlam bir sistemle 215 pc aynı cafede sorunsuz calışıyor..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onalti
    onalti's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Windows güncelleştirmelerini yap hocam,

sp3 le birlikte ekstra güncelleştirmeleri yap... sorunun düzelir...

windows update download ile sp3 üstüne güncelleştirebilirsin...

Şu an tüm güncelleştirmeler ve sağlam bir sistemle 215 pc aynı cafede sorunsuz calışıyor..

-----------------------------

eyvallah hocam.bende öyle düşünmüştüm.farklı yerlerden farklı öneriler aldım.deneyip çözümü buraya yazıcam arkadaşlar.

teşekkürler

Naber lan filozoflar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

çok kafe bakımı yaptım ve bu tarz ağ bağlantılarında donma, tıkanma ve kopma olaylarının en büyük sebebi virüstür bazı virüsler switche gizleniyor pc resetlenince deep freeze oldugu icin gidiyorlar ama pc tekrar acılınca ya diğer pc'lerden ya da switch üzerinden tekrar pc'ye bulasabiliyorlar ne yapmalı? önce modem ve switch kapatılmalı daha sonra virüs bulasmıs pc'lere tekrar daha önce aldıgın backupı kuracaksın deepfreeze aktif ettikten sonra tekrar modem ve swichi acacaksın şunuda unutmadan söyleyeyim pclerinde sistem geri yükleme noktaları kapalı kalsın bir çok virüs kendisini oraya gizler c ve d diske format atsan bile sistem geri yükleme noktası silinmediği için virüs gitmez formattan sonra tekrar pc ye bulasabilir. şunu da unutma renenin dediği gibi sp3 olan sisteme sonradan cıkmıs tüm update leride kur böylelikle daha güvenli bir sisteme sahip olabilirsin.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
Toplam Hit: 2335 Toplam Mesaj: 7