folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İNTERNET PAYLAŞIMINDA ÖNEMLİ Bİ SORUN VAR

İNTERNET PAYLAŞIMINDA ÖNEMLİ Bİ SORUN VAR

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rean
    rean's avatar
    Erkek
    Selam arkadaşlar,
    Şimdiden cevaplayanlar için teşekkür ederim
    1. Bizim şirkette 4 tane bilgisyar var 3 windows 2000
    Kullanıyor 1 tanesi 98 bunaları 2000 üzerinden inernet paylaşımı verdikden sonra hiç bi sıkıntım yoktu ama bir tane xp makina takınca xp olan an makşnayı görüyor yani birbirini görmek te sıkıntı
    yok xp olan internete giremiyor internetten araştırdım Explorerde araçalardan Bağlantılardan bi kaç ayarı yap öyle girebilirsin diye yazıyorlar ben hepsini yaptım gene giremiyorum
    Nasıl internete sokabilirim o makinayı
    2 sorunda adsl modem hani şu ethernet girişi olanlarından windows 2000 nasıl payalaşıma açabilirim ek bi yazılılım wingate falan kullanmadan

yARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

111
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Ya bende buradan bi soru sormak istiyorum win98 ağına winxp bağlanıp normal bi şekilde çalışır mı yoksa arkadaşınki gibi benzer bi sorun yaratır mı...

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    öncekile
    -xp olan makinenin ağ ayarlarından ağ geçidine ana makinenin IPsini yazdın mı?
    -internet özelliklerinden bağlantılarda yerel ağ ayarlarından proxy sunucu kullan seçeneğini seçip yine ana makinenin IPsini yazdın mı?(bağlantı noktası 80 olacak) yazmadıyan bi onları yazıp dene
    Koaly gelsin..

XmesutX
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    serverında dns yi aktif hale getir ve diğer bütün makinalarında dns üzerinden ip almalarını sağla ve nete girmeyen makinanada gate ipsini tanımla zaten dns aktif olursa senin birşey yapmana gerek kalmaz ama sen yinede mesela paylaşım için ayrılan makinanın ipsi 192.168.1.1 ise bunu diğer makinalarada tanımla sorunun çözülür

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    dns server'ı 10.0.0.2 olarak ayarlaman da gerekecek

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirnight_
    sirnight_'s avatar
    Erkek
    swordofdarkness bunu yazdı:
    -----------------------------

Adamın ana makinesinin ip si farklı olabilir... 98/2000/ME/XP arasında ağ paylaşımı sorunu pek olmaz gerekli updateleri yaptıktan sonra... Bazı ufak hatalar vardı mesela me de fakat giderildi bunlar microsoft' un sistemlerini aynı ağ içerisinde rahatça kullanabilirsiniz, hatta *nix linux falan fıstığıda... Arkadaşın sorununa gelince anladığım kadarı ile sadece xp için sorun yaşıyormuş xp de en basitinde ağ bağlantılarında küçük ev yada iş yeri ağı kur seçeneğini kurduğunda zaten ağa bağlı olan bilgisayarları arayıp gerekli ayarları kendisi yapıyor birde şu var diyelimki senin xp olan makine ağda kurulu herhangi bir makineyi görüyor ve diğerleri nete bağlanıyor böyle bir sorunun varsa ağ ayarlarında ve explorer ayarlarında oynamış ve yanlış şeyler yapmışsın demektir, atıyorum explorerde olmıyan bir proxy sunucusu atamış olabilirsin böylece nete çıkış sağlıyamazsın öncelikle yapman gereken sorunun neyden kaynaklandığını bulmak donanımlarındanmı yoksa sistemdenmi daha açık yazmalısın bunları sallama yanılma yoluyla bin tane çözüm yazabiliriz buraya...

Kolay gelsin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    swordofdarkness bunu yazdı:

yok böle bişey istediğini ayarla yaff zorunlu değilsin standart adreslemeleri kullanmaya,

sirnight_ dediği gibi explorer tabanlı bir hatada olabilir ancak DNS tam olarak kurulduğunda hiç bir paylaşım ihlali veya hatası oluşmaz ve sen 2000 üzerinden tanımlı kullanıcıları veya dns ipleri üzerinden clientları istediğin gibi kontrol edebilirsin

kolay gelsin :)))

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aacemmi
    aacemmi's avatar
    Erkek
    ana makinayı internete bağla sonra xp yüklü makinada denetim massası+ağ bağlantıları bölümünde ev veya işyeri ağı kur var gir ona orada bilgisayarım internete ağdaki diğer bilgisayardan falan gibi bi seçenek olcak onu seç ileri ileri ileri vs. orada nerden bağlanmak istedğini soracak pencerede göreceksin zaten bağlantıyı seç onu aklını karıştırma o kadar teferruatla senin işini bu rahat görür ok???

Yol uzun olabilir. Önemli olan yolun neresinde olduğumuzdur
Toplam Hit: 2363 Toplam Mesaj: 8