folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Paylaşma Problemi ( Hotspot ) ( Ethernet -> Wifi )

İnternet Paylaşma Problemi ( Hotspot ) ( Ethernet -> Wifi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

Durum şu şekilde:

Bilgisayarım ethernet kablosu ile sabit bir IP adresi üzerinden ( ISS bildiriyor, şu IP senin başka IPye bağlanmayı denersen bağlanamazsın diyor ) internete çıkıyorum. Farklı IPler denediğimde bağlantı kurulmuyor. Fazla kurcalahyınca otomatikman bağlantım kökten kesiliyor, ethernet kablosu çıkmışçasına karşı cihazdan veri alınamıyor. Bana ait 3 farklı IP var elimde, üçünden birini kullanabilirim, teknoloji el veriyorsa aynı ethernet kablosu üzerinden üçünü birden bile kullanırım.

Neyse,

Bu ethernetle gelen interneti ben yine aynı bilgisayarın WiFi'ı üzerinden paylaşmak istiyorum. İşletim sistemi Macosx El Capitan. Kendi paylaşım menüsü var, ama hangi taklaları attıysam atayım yemedi.

Sonuçta bir wifi paylaşılıyor, o wifi'a diğer cihazlar bağlanabiliyor, ama internet erişimi olmuyor.

Tecrübesi fikri fistanı olan var mı? 1 gbit internet var bilgisayarda, telefonda 64k civarı, whatsapp'e bile zor giriyorum... çıldırıcam :(

( windows üzerinden connectify ile sıkıntısız paylaşabiliyordum aynı etherneti. bilgisayar değişince yapamadım. alternatifler olarak, üçüncü parti hotspot uygulaması aradım bulamadım. bilen varsa deneyebilirim. Bir de parallels gibi bir şey üzerinden windows kurmayı da düşünüyorum/istiyorum, lakin paralıymış, ücretsiz muadili var mıdır? )

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

İnternet paylasim ayarlarini nasil yapiosun bi gormek lazim dhcp serveri mac a nasil kurdurursun bilmiorum onu arastirman lazim paralel dekstop uygulamasi vardi crackli bizim arkadas kurduydu eger bulamassan yarin hatirlat sorayim 

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

wisp modlu router kullan hocam

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

osx de aynımıdır bilmem hani sonucta benzerdir diye düşünüyorum ben linux da

adhoc olarak kuruyorum direk telefonlar falan görmüyor tabi öyle kurunca neyse

sudo nano /etc/networkmanager/system-connections/apadi şeklinde açıyorum

adhoc olan kısmı ap yapıyorum ama sende öylemidir bilemem :D

edit : Sıkıntısı paylaştırmak değil paylaştığı ağda net olmamasıymış vurmayın.s 

0x656e tarafından 17/Kas/15 22:30 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

@ayhun hocam crack çok iyi olur, konfigürasyonu atarım bi ara

@cache routerları bi şekilde filtrelemişler taktığımda bağlantım komple kesiliyor yasak daha önce denedim 1 hafta internetsiz kaldım :D

@0x656e hocam çok düşüncelisin çok teşekkür ederim :D

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

yukarı

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

uppala

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

çözdünb mü ?? 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ayhun sağolsun parallels gönderdi win 10 kurdum ama aynı anda hem ethernet hem wifi gösteremedim, ikisinden birini seçtiriyor, bu sebepten ya etherneti seçiyorum windowsta internet oluyor, ya wifi'ı seçiyorum internetsiz ağ paylaşıyor :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bu kadar yardıracağına dahili dhcp sunucusu olan küçük bir ap al olsun bitsin. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam anladigim kadariyla apple yine bi piclik yapmis ve sadece mac oslarin baglanabildigi bi sistem kurmua bi su sayfaya goz at ing pek iyi degil

m.dummies.com/how-to/content/idevices-and-continuity-in-os-x-el-capitan.html

Ama baglanti ayarlarina eger girebiliyorsan yani paylasim yaptiginda 

Wifinin ip adresine 192.168.137.1

Ag maskesinee isa nin verdigi

Ag alt gecidini bos birak birde bu sekilde dene sorun cozulmesi lazim olmadi bi team at bakalim pek anlamam ama windows gibisir tahminimce ayarlari

delimiyim ben?