İnternet Sitesi Programcılığı Hakkında Bir Kaç Tane Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

1.) bi internet sitemiz var tahribat tan örnek veryiyorum şimdi üye kaydı yapılacak bu üye kaydı yapılarkan işte bizze bi profil oluşturuyo bu profilimde işte salihcan38 adlı kişinin profili olsun  butonlar var hakkımdaki yorumlar filan var ve bu herkesin profilinde var. şimdi ben üye olduğum sırada bana yeni bi buton mu yaratılıyo  yani salihcan38buttton diye  buttona mı sahip oluyorum.yoksa  o profil bi şablon gibi mi?(saçma soru olabilr)

2.)internet sitesine (tahribat olsun örnek sitemiz) kayıt yaptırdım bunlar bi hostun içinde olacak ama yıllarca sql, mysql, mssql diye

( bu programlara genel olarak ne isim veriliyo bilmiyorum ama ben server programı diycem)

bu sql, mysql, mssql  hep bilgisayar üzernde işlemlerini yapıyorlar peki ama işimiz internet üzeinde bu hostların sanırım sql host filanları oluyomuş  bilgisayardakini internete yönlendirme gibi bişey varmı yani sql deki verileri değil sqldeki o yaptığım düzenlemeyi yani ad soyad şifre doğum tarihi  diye yazdığım cell leri oraya kopyalıya biliyomuyum sorna yazdığım programla tekrar entegre şekilde çelışabiliyo mu?

3.)bant genişliği nasıl bi olay tam olarak hayır internet biraz okudum işte internet görüntülediğimiz tümresimler pc ye iner diyo sonra izlediğiniz videolar  pcye iniyo diyo du peki ben bu bant genişliğini işte 1 gb alırsam 2 gb lik veri çekilmiş olsa ne olur.( bant genişliği nasıl bişey bilmiyorum  )ideal bant genişliği ne olmalı ?

4.)bide javascriptle sql den filan veriçekme gibi bişey oluyomu php ile oluyo sanırım ama javascriptle  bulamadım?

soruları örneklerle cevaplandırırsanız güzel olur anlamayabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

1.Sorunun cevabı herşey senin id'ne göre dönüyor mesajlar,konular,yorumlar vs vs

Diğer soruları okumadım.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

kitabı internetten bulmaya çalışıyorum. peki javascriptle sql server bağlanabilir mi?

salihcan38 tarafından 18/Şub/14 23:52 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

hocam soru sormak için bile biraz altyapın olması gerekiyor ama sen direk bodoslama dalmışsın bence biraz önbilgi edin sonra sor.

http://ozguryaman.com/web-tasarimina-giris-ve-temel-kavramlar/

işte öyle
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam yanlış anlama beni, bu tarz soruları sormadan önce mssql nedir mysql nedir, database nedir gibi soruların cevabını araştırıp ondan sonra yavaş yavaş kafandaki sorulara yanır aramalısın.

Bunların neler olduğunu öğrenmelisin, javascript'le database bağlama vs. sonraki işler..

Toplam Hit: 899 Toplam Mesaj: 6