folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Tarifesi Değiştirmek İçin Uygun Zaman Mı ? (50Mbps Akn 200Gb)

İnternet Tarifesi Değiştirmek İçin Uygun Zaman Mı ? (50Mbps Akn 200Gb)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

merhaba müridler. olayı hemen anlatayım.

şu an superonline vdsl 24mbit 75gb akn'li paketi kullanıyorum ve aylık 69 lira ödüyorum. ne artıyor ne azalıyor fiyat konusunda superonline hep sabit. epey oldu kullanalı ama bu son 2 aydır ilk kez akn uyguluyor. kota yüzde 80 olduğunda hemen mesaj geliyor. daha ay sonuna 18 gün var ve akn bitti çekilecek dert değil. 

yükseltme paketlerine baktım ve vdsl 50mbit akn olmayan paketi 89 liraya alabileceğimi gördüm. 3 ay ücretsiz ve 24 ay taahhüt istiyor. ortalamaya vurduğumuzda aylık 77 lira gibi bir rakama denk geliyor. fiyat epey cazip geldi hem yüksek hız hem akn yok. 24mbit paketi alırken konuşmuştum hat 46mbit destekliyor ki şu an 24mbit ile söyledikleri hızı veriyorlar. ayrıca birgün eğer fiber buralara gelirse direk geçebiliyorum taahhüt bozulmadan.

sorum şu. şimdi böyle uzun bir taahhüt vermek yanlış mı olur ? yeni yıldan sonra güzel paketler çıkabilir mi sizce ? özellikle akn kaldırılsın muhabbeti bi ara çok döndü filan alınan bi karar vardı ama o da en yakın 2019 diyordu. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz. veya önerdiğiniz farklı bi sağlayıcı ve tarife var ise dinlemek isterim. 

edit: şimdi m.hizmetleri ile konuştum eleman 200gb akn var dedi. geçiş sayfasında da belirtilmemiş tam ibne bunlar.

Kreyzi tarafından 12/Ara/16 18:50 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Tüketici haklarina göre; 1 sene sonunda sözleşme iptali ücretsiz oluyor diye biliyorum

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Paket yükseltme yaptığında tekrar bir taahhüt sözleşme yapılması ilginç.

şimdi 50 mb down. uploadı kaç. eğer 2-3 upload varsa güzel bir bağlantı. fiyatı iyi duruyor. vdls zaten altyapısı fiber diye biliyorum. sadece fiber merkezi altyapıdan aktarılıyor. yani FTTN (Fiber to The node).

ben olsam fiber gelene kadar 50 yi test ettiririm benim için upload ta önemli minimum 3 mb upload ta gelirse pakete geçmen mantıklı. buna geçince neyi kaybetmiş olursun bunu öğrenmek isityorsan.

FTTH (Fiber to home) yani evin içine kadar gelen fiber altyapı. buda şuan sende yok. ve geldiğinde direk ücretsiz geçiş yapabileceğini söylüyorsun. ozaman kaybedecek bir şeyin yok.

toplarlarsak 50 mb download/ 3 mb adil kullanım kotasız 89 lira mantıklı gibi duruyor.

hız değerleri sabitken 75 ten 100 e atalaybilrsen buda bir seçenek seni kurtarıyorsa.

bu arada akk siz paket yok diye biliyorum iyi araştır. 150 gb'ı okuyunca şişmesin!!

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Paket yükseltme yaptığında tekrar bir taahhüt sözleşme yapılması ilginç.

şimdi 50 mb down. uploadı kaç. eğer 2-3 upload varsa güzel bir bağlantı. fiyatı iyi duruyor. vdls zaten altyapısı fiber diye biliyorum. sadece fiber merkezi altyapıdan aktarılıyor. yani FTTN (Fiber to The node).

ben olsam fiber gelene kadar 50 yi test ettiririm benim için upload ta önemli minimum 3 mb upload ta gelirse pakete geçmen mantıklı. buna geçince neyi kaybetmiş olursun bunu öğrenmek isityorsan.

FTTH (Fiber to home) yani evin içine kadar gelen fiber altyapı. buda şuan sende yok. ve geldiğinde direk ücretsiz geçiş yapabileceğini söylüyorsun. ozaman kaybedecek bir şeyin yok.

toplarlarsak 50 mb download/ 3 mb adil kullanım kotasız 89 lira mantıklı gibi duruyor.

hız değerleri sabitken 75 ten 100 e atalaybilrsen buda bir seçenek seni kurtarıyorsa.

bu arada akk siz paket yok diye biliyorum iyi araştır. 150 gb'ı okuyunca şişmesin!!

üye panelinde yükselt diyince kendisi gösteriyor hocam. gerçi müşteri hizmetlerini arayıp teyit edecem geçiş yapmadan.

güzel noktalara değinmişsin bence de mantıklı duruyor. sonuçta 20 lira fark vererek güzel bi internet hizmeti almak cazip duruyor.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone'da sabah 7 akşam 7 arası AKK'sız paket var bende ona geçsem mi diyorum. Akşam 7'ye kadar full hız akşam 3 megabit.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.